Domhan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Világok közti Világ (Béta fázisú FRPG)
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Utak és utcák

Go down 
+8
Ceirran Carason
Tarassian
Raden
Lance Lotter
Talamh
Arthur Temoy
Gemorick
Tiarnaí
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
SzerzőÜzenet
Severtir
Admin
Severtir



Adatlap
Rang: Felemelkedett
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1125/1125Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1125/1125)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyPént. Nov. 25, 2016 7:27 pm

Bejelentést szeretnék tenni…! - Kroechr Dchrokrhun


Az őrjáratozás sosem volt egy közkedvelt időtöltés, persze Domhanon némileg egyszerűbb, mint a kékacél bányákban, de ez is gyakran kimeríti és elcsüggeszti a fejvadászokat. Kroechr Dchrokrhun éppen hazafelé tartott az aznapi szolgálatból és az azt követő négy órás peremkerületi őrjáratból.
Lassan alkonyodott, az égen alig két-három felhő kúszott komótosan, sűrű gömböcökbe gomolyodva. A háztetők felett már tisztán kivehető volt a Saltusi Torony minden részlete és a szűk ablakrések mögött elhaladó alakok árnyéka. A kései időpontra tekintettel, a polgárok otthagyták az olyan szűk utcákat, amilyenen Kroechr is haladt, és inkább a főutakon és tereken folytatták tevékenységüket. Kroechr éppen egy sarokra ért mikor, háta mögül furcsa, de felismerhetően kadmet akcentussal fűszerezett felszólítás harsant.
- Hé Kavics!  - A beszélő rövid szünetet tartott, hogy megbizonyosodjon róla, hogy kiáltását észlelték-e, majd folytatta – Bejelentést szeretnék tenni, eltűnt személyek ügyében.
Amennyiben Kroechr szeretné megnézni magának szemtelen bejelentőjét, könnyen lehet, hogy meglepetésben lesz része. Az utca ugyanis üres. Csak az egyik háztető szélén guggol egy furcsa körvonalú, izzó sárgaszemű alak.
Vissza az elejére Go down
Kroechr Dchrokrhun
Játékos
Kroechr Dchrokrhun



Adatlap
Rang: Vadász
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue75/75Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (75/75)
Játékmód: Vad

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyPént. Dec. 16, 2016 7:01 pm

//Bejelentést szeretnék tenni…!//

A megszólításra meglepő gyorsasággal hátrafordul, leveszi válláról a fegyvert és céloz. Ám fény hiányában nem lát túl sokat. Az utca teljesen kihaltnak tűnik és valamennyire az is. Már fordulna vissza, amikor meglát az utca egyik házának tetején egy a szürkület miatt alig kivehető alakot. Letette fegyverét, jelezve; nem akar lelőni senkit.
- Ki vagy? - Kérdezi. Mást nem is nagyon tud, és nem is akar mondani. Sosem szokott sokat beszélni, most pedig egy -hangjából ítélve- kadmet szólította meg egy ház tetejéről, ami eléggé meglepte. Úgy dönt inkább kivárja, hogy mit mond a kadmet.
Vissza az elejére Go down
Severtir
Admin
Severtir



Adatlap
Rang: Felemelkedett
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1125/1125Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1125/1125)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyPént. Dec. 16, 2016 7:57 pm

Bejelentést szeretnék tenni...! - Kroechr Dchrokrhun

A kadmet sárga szemei megvillantak, ahogy Kroechr rászegezte a puskát. Majd fajtájára jellemző gyorsasággal és magabiztossággal ugrott le a tető széléről. Ugrásában volt valami furcsa és természetellenes. De földet érés után nem lépett közelebb a lovaghoz, inkább az utca árnyékában maradt és csak sárgán világló szemei, bizonytalan körvonalai és hangja árulta el ottlétét.

- Fontos ez? -kérdezett vissza. Kroechr immáron biztos lehetett benne, hogy egy nővel beszél. De a választ meg se várva folytatta. -Mondhatnám, hogy egy névtelen bejelentő, de akkor nem bíznál bennem. Bár feltehetőleg így se fogsz. Szólíts Ritrevesnek, ha mindenképpen hívni akarsz valahogyan.
- De mint mondtam bejelentést szeretnék tenni. Az elmúlt héten három ismerősöm tűnt el. Közeli barátaim. Mint saltusi lovag kötelességed kinyomozni az eltűnésüket. Javaslom abban az utcában kezd
.
A sárga szemek és a körvonalak egy apró sikátornak is alig nevezhető rés felé fordultak, ami Kroechrtől alig tízlépésnyire volt, a lovagnak jobb felé.
- És nem árt, ha sietsz. - vetette oda pimaszul a kadmet.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1200/800Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzomb. Feb. 04, 2017 9:29 pm

Tarassian- Mesék a pusztáról

A Saltusi úgy tippelte (megközelítőleg, majdnem biztosan), hogy Acléan egyenesen a Geliar felé indult el a főtéren. Persze ő szolgálatban volt, nem láthatta rendesen, de háromzacskónyi savanyított gombát mert volna tenni rá, hogy a sápatag, kicsit álmosnak tűnő laer a saját ivója felé távozott. Úgyhogy Tarassian sietve elhagyta a portálcsarnokot, árus szemekkel vizslatva minden szembejövőt, tekintet nélkül korra, fajra, végtagok számára. Elvégre most már az sem lepte volna meg különösebben, ha kiderül, hogy a szökőkút kávájáról bőszen lefetyelő kistermetű kaptárfosztó igazából a fogadós egy nagyon fifikás álruhában.
A tér széléig mindenféle nyom nélkül haladt, csak a hídnál szakította meg elszánt vonulását egy kisebb intermezzo: egy alak beleszédült a csatornába, és épp hatan igyekeztek azon egyszerre, hogy kihúzzák. Hamar kiderült, hogy az illető nem laer fogadós, hanem csak egy egyszerű, köznapi, csuromvizes részeg.
Még pár lépés, és már ki tudta venni a Geliar cégérét- seperc múlva újra a fogadóban lehet!
Vissza az elejére Go down
Kroechr Dchrokrhun
Játékos
Kroechr Dchrokrhun



Adatlap
Rang: Vadász
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue75/75Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (75/75)
Játékmód: Vad

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyVas. Márc. 12, 2017 2:31 pm

Bejelentést szeretnék tenni…! - Severtir

Kroechr, miközben a kis utca felé fordult elgondolkozott ~Vajon miért és kik akarnak bárkit is elrabolni itt Domhanon?~ Lassan elindult, hogy utánajárjon a történteknek, köszönésképpen pedig ennyit mondott:
-Udvurte!
A kadmet-szókincse ennyiből állt. Ezt a keveset is elég nehezen jegyezte meg, mivel nem beszélt túl sokat ezekkel a lényekkel. Abban nem volt biztos, hogy Ritreves elmegy-e másfelé, ezért mégis inkább megállt.
Vissza az elejére Go down
Severtir
Admin
Severtir



Adatlap
Rang: Felemelkedett
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1125/1125Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1125/1125)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyVas. Márc. 12, 2017 8:04 pm

Bejelentést szeretnék tenni...! - Korechr Dchrokrhun

A kadmet egyik pillanatban még az utcán állt, a következőben már újra a tetőn guggolt.
- Szép próbálkozás! Értékelem. -Szólt hátra a válla felett, majd neki iramodott a háztetők egyenetlen tengerének. Léptei alatt még csak meg sem csikordultak a palalemezek.
Két szívdobbanásnyi idő telt csak el a kadmet távozása után, mikor a szűk sikátorból futó léptek és fojtott szitkozódások zaja szűrődött ki. Kroechr még alig tehetett egy lépést a zajforrás felé, mikor a sötétből egy kétségbeesetten vágtató alak vált ki.
A saltusinak körülbelül a térdéig érhetett, sűrű bunda borította, és hegyes, háromszög alakú fülei komikusan meredtek az égnek. Fojtottan felnyüszített és megpróbálta kikerülni Kroechrt, akinek jelenléte szemmel láthatóan meglepte a teremtményt. Azonban túlkésőn fékezett, neki ütődött a kemény, fekete saltusi csizmának, és felbukott.
A sikátorban ezzel egy időben két, széles vállú, magas humanoid bukkant fel, szuszogva és fújtatva a hosszú futástól. Láthatólag a kaptárfosztót üldözték, -mert bizony, az apró teremtmény ebbe a nemes fajtába tartozott- ami most Kroechr lába mellett hevert a földön.
Természetesen nem csak a saltusi vette észre a humanoidokat, hanem azok is őt. A közelebbi alak, csak egy pillanatot tétovázott, majd háta mögül, ölhossznyi láncot rántott elő és meglendítette a saltusi felé
.
Vissza az elejére Go down
Kroechr Dchrokrhun
Játékos
Kroechr Dchrokrhun



Adatlap
Rang: Vadász
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue75/75Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (75/75)
Játékmód: Vad

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyKedd Márc. 14, 2017 9:11 pm

[Bejelentést szeretnék tenni…! - Severtir

A kadmet eltűnése után hirtelen érkezett kaptárfosztó és üldözői annyira meglepték Kroechrt, hogy először mozdulni sem mert. A lánc csörgetésére azonban észhez kapott, felkarolta a jól láthatóan kissé koszos és fáradt szőrmókot, majd a tőle telhető legnagyobb gyorsasággal a felé közelítő fegyver hatótávolságán kívülre igyekezett jutni. ~ Ha másért nem, legalább az áráért érdemes életben tartani ~ Gondolta, miközben ismét leemelte válláról puskáját. Nem értette miért akarják bántani az állatot. Ugyan bármikor lőhetett volna, ő inkább előtérbe helyezte a békés megoldást és megkérdezte:
- Mit akartok?
Amennyiben a két ember tovább közelít bizonyos, hogy legalább egyikük rendesen megsérül, de talán meg is hal.
Vissza az elejére Go down
Severtir
Admin
Severtir



Adatlap
Rang: Felemelkedett
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1125/1125Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1125/1125)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzer. Márc. 15, 2017 10:56 am

Bejelentést szeretnék tenni...! - Korechr Dchrokrhun

A kaptárfosztó nem tiltakozott különösebben. Igaz tett pár gyenge próbálkozást arra, hogy kiszabaduljon Kroechr öleléséből és a földre ugorva elszeleljen,de egy saltusi szorításából nem olyan könnyű ám meglépni, főleg egy kifáradt és meglehetőst apró teremtménynek, úgy hogy feladta.
Így Kroechr minden figyelmét a két alakra fordíthatta, akik felé közeledtek.
A láncos egy pillanatra megállt, mikor a puska és a kiejtés alapján végre felismerte, hogy egy saltusival van dolga. Lejjebb engedte a láncot, de el még nem tette.
- Csak a fiacskám kiskedvencét akarom hazavinni. - Vigyorította ki hiányos fogsorát. - Kend is tudhatja, hogy szeretik a kis vakarcsok az ilyen bolhazsákokat. - Majd tett egy lépést Korechr felé, továbbra is a láncot szorongatva. - És most legyen oly szíves az uraság és adja vissza. - és tett még egy lépést.
A kaptárfosztó megpróbálta még jobban összehúzni magát Kroechr karjában, és szinte már belebújt a vastag lovagrendi kabátba.
Kroechrt most alig nyolc lépés választja el az elöl álló alaktól, tehát a lánc hatótávolságán még mindig kívül áll. De trombonját csak egy kézzel tudja tartani a kaptárfosztó miatt, így ha tüzelésre kerül sor, könyökízülete bánhatja a puska visszarúgását.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1200/800Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyCsüt. Márc. 30, 2017 10:36 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Persze végül elengedték, már a portálcsarnokban. A saltusi őrök nem néztek közben valami barátságosan, de nem szóltak egy szót sem. Veréb egy perc alatt eltűnt a tömegben, Feladir pedig hullafáradtan, félig még kékacél-kómában motorikusan a saját kis lakása felé indult. Feltámolygott a lépcsőn, ruhástól végigvágódott az ágyon, és kész... elvágták a történetet.

Csak most kezdett ébredezni. Nem az ágyában feküdt, az már az első másodperctől világos volt. Jelentősen puhább derékalj húzódott alatta, selymes huzattal és enyhe levendulaillattal. Másfelől viszont a selymes-virágillatú derékalj rövid volt, így az egyik lába a földre lógott, a másikat a mellkasáig húzta. Különös.
Még különösebb volt az arcára vetülő napfény, a levendulán átsejlő frissen sült süteményillat és a csilingelés, amivel az ezüstkanál koccant a porceláncsészéhez.
- Felébredtünk, hadnagyom?
A hang csak egyvalakihez tartozhatott, és ez a felismerés elég hamar az ébrenlét immár színes világába rántotta Feladirt.
Elegáns szalonban ült. A falon ezüstszínű és kék selyemtapéta, a hatalmas földig érő ablakok előtt könnyű tüllfüggöny. Előtte intarziás asztalka, rajta a legfinomabb laer üvegnemű és porcelán teáskészlet. Minden iszonyatosan elegáns és vakítóan fényes volt a helyiségben - Feladirt kivéve.
Achát vele szemben ült, alabástrom ujjait a teáscsészéje köré fonta. Finom mosollyal szemlélte Feladirt, majd belekortyolt az italába.
- Úgy sejtem jó érzés lehet megint élvezni a civilizáció számtalan előnyét.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue195/195Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyPént. Márc. 31, 2017 4:42 pm

Négyezer szó a kövekre


Veréb se szó se beszéd lelépett. Szép kis vértestvér, mondhatom... Nem mintha nem tudtam volna megérteni, amilyen állapotban voltam, én sem akartam volna élvezni a társaságomat. Eidrick, az a türelmetlen idióta! Mégis mit várt, hogy a seguth előtt elmondom, mi volt az eredeti terv?! Ezek sose dolgoztak még beépülő személyekkel?!
Efféle gondolatok kíséretében vonultam haza. A főbérlő nem volt otthon, úgyhogy nem tudtam kinek kifizetni a lakbért, ezért inkább hagytam neki egy cetlit, hogy keressen meg később. Lefeküdtem az ágyba, lehunytam a szemem, és próbáltam megnyugodni. Egyszerűen hihetetlen! Kitiltanak Saltusról, mert életeket mentek. Erős késztetést éreztem arra, hogy egyáltalán ne írjak semmiféle jelentést azoknak a nyomorult saltusiaknak, meg a nyomorult intézetüknek, amit lovagrendek csúfoltak. Aztán beúszott a képbe egy melgort, fején egy masnival, amint valaki felveszi és messzire cipelni kezdi. Először megijedtem, hogy kezdek megőrülni, de rá kellett jönnöm, hogy csak álmodom.
Amikor felébredtem enyhén meglepődtem, hogy egy kanapén fekszem. Főleg, hogy nekem nincs is kanapém! Biztos Achát egy ajándéka, én meg alva jártam. Felnyögtem, mint mindig, amikor felébredek, és már épp a nyújtózás közepén jártam, amikor meghallottam azt a hangot.
Mintha kést döftek volna belém. Egy jeges kést, mely minden tagomat lefagyasztja. De nem a harag miatt jött rám hirtelen a merevség. Sokkal inkább a döbbenet vett rá arra, hogy nyújtózkodás közben megtorpanjak. Ez az őrült nőszemély komolyan elcipeltetett idáig?!
- Achát - mondtam miközben felültem - Milyen kellemes meglepetés a találkozás.
Még magamat is megrémisztettem vele, hogy mennyire komolyan gondoltam ezt.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1200/800Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyPént. Márc. 31, 2017 6:41 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Achát elégedetten hátradőlt fekete mahagóni székén, fél kézzel kisimította könnyű, azúrkék szoknyájának ráncait. Mint mindig mosolygott. Azzal a lehengerlő, ártatlannak tetsző, mégis mélységesen cinikus és valahol egy egész picit ijesztő mosolyával.
- Ugye mennyivel jobb itt, mint abban az egérlyukban, amit bérelsz? - mutatott körbe, de közben tintakék szeme Feladirra tapadt. - Jobban szeretem ezt a fajta kényelmet, és nincs mindig kedvem fárasztó sétákat tenni a város kevésbé... nos, tiszta részeire. Teát?
Ezzel Feladir elé tolt egy ezüst mintával ékes, sötétkék csészét. A hasonló mintázatú csészealjon ezüst kiskanál hevert, jobb kéz felé cukortartó, balra cirádás állvány a süteményekkel.
- Nyugalom, hadnagyom, nem mérgezett. - kacagott könnyedén a vendéglátó. - Apropó, a karalai narancsos süteményt is meg kell kóstolnod. Ott, fent, az a vörös mázas... most már minden bizonnyal megtalálod, hm?
Akár elutasította Feladir a felajánlottakat, akár nem, Achát folytatta.
- Apropó jól vettem észre azt a kis dacos szikrát a tekintetedben? Csak nem morcos vagy amiatt a kis saltusi-kitiltásos affér miatt? - elnéző mosollyal csóválta meg a fejét- Sose bánd, drágám, Domhanon is van épp elég ügy, amivel elfoglalhatod magad... igaz is, muszáj megköszönnöm a közbenjárásodat a mi kis barátnőnknél. Igazán többet segítettél nekem, mint elképzelni tudnád.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue195/195Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptyPént. Márc. 31, 2017 8:35 pm

Négyezer szó a kövekre


- Fel sem merült bennem - válaszoltam nyugodtan. Magam is megengedtem egy mosolyt, miközben cukrot kanalaztam a teába. Furcsa mennyivel... felszabadultabb tudok lenni emellett a nőszemély mellett, ha van valaki más, akire jobban tudok haragudni. A közelmúltbeli színvakságomról szóló megjegyzését elengedtem a fülem mellett. Vagy tesztelt, vagy az egyensúlyomból akart kibillenteni. Vagy mindkettő. Ami azt illeti a tippelgetéshez túl kevés időt töltöttem el vele. Lehet, hogy ezt orvosolni kellene...
- Ami azt illeti igen, morcos vagyok. De nem a kitiltás miatt. - mondtam két korty tea között. Letettem a bögrét, majd mélyen Achát szemébe néztem.
- Megmentettem egy félvezér családját, mire ő kitilt a világáról. Ez egy elég súlyos sértés, és csak azt igazolja, hogy a Lovagrendnek sokkal fontosabbak a külsőségek, és Slatus érdekei, semmint Domhanéi. Ebben nincs semmi meglepő, nem ők az első korrupt szervezet, nem is ők lesznek az utolsók.
Vettem egy mély levegőt, hátradőltem a kanapén, majd elnéztem az említett sütemények felé.
- Ami meglepő, hogy ilyen sokáig nem néztél a körmömre. Így tehát adja magát a kérdés: mi változott?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1200/800Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 01, 2017 8:45 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Achát tekintetében megvillant valami,ahogy Feladir a panaszait sorolta, de csak egy másodperc tört részére. Mintha mérhetetlen elégedettség, kaján káröröm és mohó izgalom szikrázott volna össze hidegkék tekintetében, tűnékeny északifényt csiholva. Aztán maradt a kissé kihívó, de azért kedves mosoly és az érdeklődő figyelem.
- A Lovagrend egy különös dolog, Hadnagyom. - dorombolt Achát, gyémántos nyakékével játszva.- Felületes szemlélő azt hihetné, hogy egy csomó önjejlölt feketeköpenyes despota, akik úgy döntöttek, hogy a nyakára ülnek egy szabad világnak. Vagy úgy tűnhet, hogy nemes harcosok gyülekezete, akik megőrzik a békét és rendet Domhanon. - Achát oldalrabiccentette a fejét. - Én úgy tekintem őket, mint a saját hatalmam letéteményeseit.
A Táncoló Patkány koronázatlan királynője felkelt a székéből és az ablakhoz sétált. Ellebbentette a tüllfüggönyt és letekintett az alant futó sugárútra, azon túl pedig a Portálok Lugasára.
- Oh, ez nem kérdőrevonás. Egyszerűen csak csevegni szerettem volna valakivel, aki nem ideggörcstől merevített vigyázzban áll már akkor, amikor meglát. Kicsit unalmas, hogy a társalgás legtöbbször abból áll, hogy elhalóan "igen asszonyom"-ot, meg "ahogy óhajtja, hölgyem"-et rebegnek. - Achát könnyeden hátrarázta dús hajzuhatagát és Feladirhoz fordult. Ajkán furcsa félmosoly játszott
- Elgondolkodtál már azon, drágám, hogy mi kell egy olyan... sok fronton működő szervezet fenntartásához mint az enyém?
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue195/195Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 01, 2017 9:02 pm

Négyezer szó a kövekre


Valamiért olyan érzésem volt, hogy pontosan Achát kezére játszottam. Valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva a belső vészcsengőim olyan hangosan szóltak, mint a domhani harangszó. A kérdés azonban az, hogy érdekel-e ez engem. A Lovagrend már kimutatta a foga fehérjét irányomba, úgyhogy, miért ne? Ha már elindultam ezen az úton, akkor végigmegyek rajta. Ha a saltusiak úgy érzik, hogy nincs szükségük rám, akkor olyasvalaki mellé szegődök, akinek van.
Felálltam és Achát mellé léptem. Furcsa, hogy milyen jó rálátása van a Portállugasra. Vajon innen küldte azt a galambot is?
- Drágám? - szóltam egy pimasz félmosollyal az arcomon - Várj, nem érdekes. Hogy megválaszoljam a kérdésed: ez nem túl nehéz. Minden céhnek munkaerőre van szüksége, hogy működni tudjon. Egy ilyesfajta szervezet pedig csak egy hivatalos papír nélküli céh.
Ismét a nőhöz fordultam. Észveszejtő, hogy mennyivel felszabadultabb tud lenni a társalgás kettőnk között, ha nem az utálat dominálja a vele kapcsolatos gondolataim.
- Mióta figyelsz engem Achát?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1200/800Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 01, 2017 9:27 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Achát nevetett - olyan hangja volt, mint a laer üvegorgonának. Magas, tiszta, csilingelő. És valahol van benne valami nyugtalanító, szinte észrevehetetlen felhang. Persze ez utóbbi magára Achátra is jellemző volt. Egy kívülálló talán nem is érzékelte volna a gyönyörű nő körül fodrozódó sötétséget- de Feladir már rég nem volt kívülálló.
- Nem, Feladir. - kuncogott, miközben a park fáin futtatta végig a tekintetét. - A munkaerő egy cipészműhely, egy selyemmanufaktúra vagy egy golyóöntödének az egyesszámú alapköve. Az, ami a Táncoló Patkányt fenntartja... -pici hatásszünetet tartott. - A Saltusi Lovagrend.
-Nézz csak itt körbe. Békés, tehetős polgárok korzóznak a sugárúton, gyermekek játszanak a Lugasban, mindenfelé fényűző boltok kínálják a portékájukat... képzeld csak el, hogy huss! hirtelen eltűnne a lovagrend. Senkit nem küldenének bányamunkára azért, mert betört egy boltba, vagy mert beverte a szomszédja fejét egy szeneslapáttal. - Achát mosolyogva pillantott fel Feladirra. Szinte érezni lehetett mekkora megtiszteltetés a férfi számára, hogy gyakorlatilag majdnem egyenrangúként beszél vele Domhan árnyas oldalának királynője.
- Ha nem lenne a lovagrend, itt beköszöntene a káosz. Képzeld el a mindenhol dúló kadmet szabadcsapatokat, az önjelölt betörőket, rablókat, erőszaktevőket és gyilkosokat. Több száznyi dilettáns, amatőr bűnöző, akikkel sajnálatos módon nem tudnék elbírni...
Achát sóhajtott, lesütötte szempilláit és az ablakkeretnek támaszkodott. Akár ártatlan arisztokrata kisasszonynak is tűnhetett volna, ha nincs rontja az összképet az a hangyányit gonosz, gunyoros félmosoly.
- Ilyesmit kockáztatunk akkor, ha hagyjuk, hogy egy ellenséges bűnszövetkezet a családján keresztül zsarolni próbálja a Nagymestert. Úgyhogy, hadnagyom, mondhatjuk, hogy mi vagyunk a rend őreinek őrei.
Feladir kérdésére Achát szeme ügyesen megjátszott meglepettséggel kerekedett el. Aztán elnevette magát.
- Ugyan, hogy lehet ilyet kérdezni egy hölgytől?
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue195/195Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 01, 2017 9:42 pm

Négyezer szó a kövekre


Volt némi ráció Achát szavaiban, bármennyire is fájt beismernem. Nem sokat tudok a Lovagrend előtti időkről, de ha jól emlékszem a történelemtanulmányaimra, akkor a Jég háborúja előtt is effektíve ők tartották fenn a rendet. A különbség csak az volt, hogy akkor zsoldosokként, most pedig hivatásos csendőrökként.
Mégis valami megváltozott a hozzáállásukban. Abban a pillanatban, hogy kijelentették, hogy ők lesznek az egyetlen rendfenntartó erő Domhanon elkanászodtak. Nem véletlen, hogy Valomhi folyton kiadatást követel, ha egy elfet letartóztatnak: ő is hasonló véleményen van. Így hát megint csak Achátnak lett igaza: szükség van arra, hogy a rend őreinek is őrei legyenek. Hogy milyen okból, az már részletkérdés.
Elmosolyodtam. A végén még elcsavarja a fejem ez az átkozott nőszemély!
- Nem azt kérdeztem, hogy milyen idős vagy - mondtam. Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve gyorsan lecsatoltam a kardövemet, és kezet nyújtottam felé.
- Esetleg tánc közben kényelmesebb lenne a beszélgetés?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1200/800Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 01, 2017 10:16 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Achát megcsillantott egy bájos, gyöngyházfényű mosolyt, közelebb lépett...és kivette a kardot hüvelyestül, övestül Feladir kezéből.
- Legnagyobb sajnálatomra nem vagyok tánchoz öltözve, ez a cipő pedig már így is halálra kínoz. - csivitelte, majd a kardra pillantott. Egy hosszú pillanatig méregette a kardtok kialakítását majd egy határozott mozdulattal előhúzta a pengét.
Ott állt Achát, évszázadok fodrászmesterségét dicsérő, apró gyöngyökkel díszített hajjal, finomselyemruhában, mint egy képeskönyvből kilépett királylány, és akármilyen hihetetlennek is hatott, nem állt idegenül a kezében a kard. Nem csak az volt egyértelmű, hogy tudja melyik vége szúr, hanem az is látszott, hogy bizony, a hölgy tanult vívni, sőt, gyakorolta is ezt a művészetet.
- Sok mindent látott már ez a penge.. - duruzsolta szinte inkább csak a fegyvernek. - Gyakorlatias és a maga egyszerűségében szép. De sajnos nem egy hősnek való legendás fegyver. - sajnálkozva megrázta a fejét, sóhajtott, és visszanyújtotta Feladirnak. - Azt hiszem akad ennél méltóbb penge is a számodra.
Ellépett a férfi mellől és a kandallóhoz libegett. Három-négy ezüsthímzéses selyem csengőzsinór lógott a falra szerkesztett dobozból, feltehetően a szolgákat szólították velük.
Egy csengetés és kitárult az ajtó. Magas, vékonycsontú laer férfi állt az ajtóban, ruhája egyértelművé tette, hogy a személyzet tagja. Achát pár szót váltott vele suttogva, aztán a férfi meghajolt, és szinte szó szerint eltűnt.
Bármi is volt a megbízás, nem tartott sokáig. Egy perc sem telt belé és egy másfél méter hosszú bársonyborítású dobozt egyensúlyozva belépett.
- Köszönöm, Aramiasen. - villantotta fel bűbájos mosolyát Achát. Az inas az asztalkára fektette a csomagot, meghajolt és távozott.
Achát az asztalhoz lépett és végigfuttatta az ujjait a sötétkék anyagon, tekintete dévajuk villant.  
- Inkább én nyitom ki. Ha jól sejtem, fenntartásaid vannak az ismeretlen dobozkákkal szemben.
A tokot egyetlen ezüst kallantyú zárta. A fedél hangtalanul nyílt ki, és benne ébenfa támasztékon egy gyönyörű, enyhén ívelt másfélkezes kard hevert. A penge szélét végig filigrán, összekapaszkodó, rúnaszerű minták borították, a keresztvasa madárszárnyat mintázott, a markolatát laederrani rájabőrből készítették - iszonyatosan drága anyag, de stabil fogást eredményez minden helyzetben. A markolatgomb szögletes, benne egyetlen, sötét obszidiándarab. A legkülönlegesebb azonban maga a hajtogatott módszerrel készült penge volt - felülete sima, hibátlan, mégis, mintha kékes hullámok fodrozódtak volna a fém felszíne alatt.
Achát Feladir mellé lépett és elmosolyodott.
- Tudom, hogy jelenleg nem rajongsz a saltusiakért és különböző munkáikért... de, azért remélem ez ellen nem lesz kifogásod.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue195/195Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 01, 2017 10:38 pm

Négyezer szó a kövekre


Harcos volt, ehhez kétség sem fér. Ha most már nem is, valaha még régen a katonaságban szolgált. Ezért volt annyira kíváncsi a múltammal kapcsolatban? Úgy érzi, hogy velem meg tud ütni egy közös hangot? Ez nem magyarázná, hogy az ezernyi veterán közül engem szemeljen ki magának. Itt valami másról lesz szó. Egyszer talán kiderítem...
Nem tettetem, hogy csalódott vagyok a tánc miatt, csal vállat vontam, majd amikor visszakaptam a fegyvert vissza is csatoltam a derekamra. Az ismerős súly kellemes érzéssel töltött el. Ha már minden a feje tetejére áll, az biztos, hogy a kardom itt fog lógni az oldalamon.
Szentszagú szűzanyám, ez meg mi?
Volt valami csalogató a pengében, ahogy ott hevert az asztalon. Szó szerint csak arra várt, hogy valaki megérintse, felvegye, hogy forgassa. Ez egy igazi mestermunka volt nem vitás. A formája emlékeztetett egy legendás fegyverre, de hildur legyek, ha emlékszem rá. Nem is számított. Nem érdekelt hogyan, de éreztem, hogy nekem szükségem van arra a kardra. Legalább csak megérinteni...
Nem, ezt nem tehetem. A jelen fegyveremet még apám csináltatta. Száz éve lóg már itt az oldalamon. Így belegondolva ez volt az utolsó dolog, ami még a múltamból megmaradt. Egyesek azt mondhatnák, hogy éppen ezért kellene elengedni, de ez azt is jelentené, hogy mindenről lemondok, ami valaha fontos volt nekem.
Ugyan, mégis kit áltatok? Ez már akkor megtörtént, amikor elhatároztam, hogy a Lovagrendnek teljes mértékig hátat fordítok. Vagy már akkor, amikor Versariennel megkötöttük azt a kékacélos vérszerződést. Ki tudja, lehet, hogy már korábban. Bárhogy is legyen, már régen nem vagyok az a személy, aki száz évvel ezelőtt voltam. Azok a napok régen elmúltak.
Közelebb léptem a csodás fegyverhez és kezembe vettem, hogy megvizsgálhassam.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue1200/800Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 01, 2017 10:58 pm

Feladir-Négyezer szó a kövekre

Achát kicsit hátrébb lépett, szinte mintha egyedül akarná hagyni Feladirt e mesés karddal. Mosolya sok mindent elárult volna, ha a "hadnagya" épp nem a fegyverrel van elfoglalva. Így csak a puszta falak, a csészék, a kristálypoharak voltak tanúi annak a kis mindenttudó, elégedett félmosolynak.
A kard nem véletlenül vonta magára Feladir figyelmét: messzemenőkig tökéletes volt. Már abban, ahogy a beszűrődő fény megcsillant rajta, volt valami halálosan kecses, végtelenül elegáns. Az ezüstöt rájabőrrel bevont markolat készségesen simult Feladir tenyerébe. Kicsit szokatlan volt a tapintása, de biztonságot adó.
Ahogy felemelte a pengét, meglepte, mennyire könnyű, mégis milyen precízen kiegyensúlyozott. Az a fajta kard volt, amivel anélkül levághatja a harcos az ellenfele kardját, anélkül, hogy húszméteres nekifutás után üvöltve, teljes lendülettel próbálkozna. A szárnyas keresztvas ugyan kissé különösen hatott a Feladir által megszokott egyszerű fegyverek után, de a maga nemében remekmű volt. Hát, legfelejebb úgy fog kinézni vele, mint akit egy laer bárd ötlött ki, de egye fene.
Achát közben hangtalanul közelebb lépett a kardon merengő Feladirhoz.
- Nos? Tetszik? - szólalt meg hirtelen. - Ez a jutalmad az eddig végzettekért.

Gratulálunk! Ismét túléltél egy kalandot! ( Szép teljesítmény!)
Jutalmad, szokás szerint, nem maradhat el.
- Egy egyedi készítésű Traicheroth Grestarach féle másfélekezes kard
- 12 mana
- Enyhe kékacél vérmérgezés

Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Utak és utcák - Page 4 Left_bar_bleue195/195Utak és utcák - Page 4 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 EmptySzomb. Ápr. 01, 2017 11:06 pm

Négyezer szó a kövekre


- Hazudnék, ha mást állítanék - mondtam nyugodtan. Ez a fegyver nem volt egy egyszerű kard. Ez egy mestermű volt.
- Egy ilyen remekműnek név is dukál - jelentettem ki elszántan. Már tudtam is, hogy mi legyen az.
- Lélek.

(Köszönöm a kalandot!)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Utak és utcák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utak és utcák   Utak és utcák - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Utak és utcák
Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Utak és utcák
» Utak és utcák
» Utcák és utak
» Utcák és utak
» Utak és utcák

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Domhan :: Világok :: Domhan :: Központ-
Ugrás: