Domhan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Világok közti Világ (Béta fázisú FRPG)
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Elf negyed

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Elf negyed   Elf negyed EmptyHétf. Aug. 22, 2016 8:26 pm

A domhani elf negyed megszólalásig hasonlít vidathar kisebb városaira, ugyanolyan szabályos rendben álló, nagy alapterületű házak, mérnöki pontossággal megtervezett utcahálózat, és az egészből sugárzik a kecsesség. Az itteni lakosok általában barátságosabbak, mint vidathari társaik, tekintve, hogy rá vannak kényszerítve, hogy a többi fajjal együtt éljenek. A negyed nagyjából egy óra sétára van a főtértől.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyKedd Feb. 07, 2017 2:34 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


Nem telt el túl sok idő, mielőtt a láthatatlan támadók az elf negyed felé kezdték terelni Aishant. Valószínűleg nem tartottak attól, hogy bárki is követné őket. Nagyjából tíz perc elteltével a sokszintes sorházakat felváltották a fa- vagy kőkerítéssel övezett kertes házak, a kanyargó utcák pedig átadták helyüket a rendezett, rácsszerűen tervezett testvéreiknek. A tetőcserepekről visszatükröződő délutáni napfény vakító ragyogással árasztotta el az egész városrészt.
Ez a nagy fény vehette rá Aishan támadóit, hogy a kevésbé járatos útvonalakat kövessék, elvégre egy ark'seguth nem egy tekintetet vonna maga után ebben a negyedben. Aishan magán érezhette nem egy járókelő bizalmatlan pillantását, de egyikük sem szólt hozzá. Kivéve egy fiatal, ránézésre negyvenes évei közepén járó fiút.
- Üdv! Eltévedtél? Nem sok ark'seguth szokott erre mászkálni - hangja teljesen színtelenül csengett, nehéz volt megállapítani, hogy valóban csak érdeklődésről vagy fenyegetésről van-e szó.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptySzomb. Feb. 11, 2017 7:00 pm

- Jéghidegen tálalva

Ahogy közeledtünk az elf negyed felé folyamatosan egyre frusztráltabban kezdtem érezni magam. Erre szinte soha se jártam. Nem ismerem az utcákat és a lakosait, és ez így normális és megszokott dolog. De azért valamennyire kíváncsiságomat is kielégíthettem az utcán lépkedve és nézelődve. Ki gondolta volna hogy valaha itt találom majd magam. Az elf járókelők ellenszenve nem igen tudott meglepni, vagy meghatni. De mikor az egyikük elém lépet kicsit meglepett. Az hogy feltart nem fog tetszeni a támadóimnak, de lehet ez akár egy jel is.
- Üdv...nem is sok vagyok, csak egy....és én gondoltam most erre járok....
Fegyvertelenül elég ostobaság hergelni egy elfet, de nem igen tudtam volna mit válaszoljak, ha nem az igazat.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyHétf. Feb. 13, 2017 8:33 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


Az elf egy hosszú percig méregette Aishant, de nem szólt semmit. Kifejezéstelen arca nem árult semmit gondolataiból. Csak állt karba tett kézzel és valószínűleg azon gondolkodott, hogy elengedje-e a lányt. Végül egy mély sóhajt követően megrázta a fejét és félreállt az útból.
- Csak... ne keverj bajt, rendben? - egy akár barátságosnak is mondható mosollyal az arcán távozott.
A kis közjáték után Aishan apró nyomást érzett a vállán. Nem elég erős ahhoz, hogy fellökje, de tökéletesen elég ahhoz, hogy a tudtára adja: ideje tovább menni. Fogva tartói háromszor körbesétáltattak vele egy háztömböt, valószínűleg attól tarthattak, hogy a korábbi idegen követi őket. Kerülték az egyenes útszakaszokat, ahol csak lehetett, mindig lefordultak egy mellékutcába, vagy sikátorba. Itt jobbra, ott balra, most tovább egyenesen, a következő kis utcát méregesd egy kicsit, majd haladj tovább. A sok kitérőnek hála napnyugtára érték el céljukat: az épület, mely előtt megállították kívülről egy nagyobb csűrnek nézett ki, de bedeszkázott ablakai miatt, csak a rések között kiszűrődő gyenge fény látszott belső teréből.
- Maradj itt! - szólt ugyanaz, aki elvette fegyvereit. Lépteinek halk hangja az épület felé közeledett, majd fokozatosan elhalt.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyCsüt. Feb. 16, 2017 9:40 pm

-Jéghidegen tálalva

Meglepett a járókelő mosolya, utána is néztem volna ha nem érzem az enyhe lökést hogy induljak tovább. És azt is elmondtam volna hogy ne aggódjon, nem akarok gondot okozni. Idegen volt az illető még is valahogy biztonságosabbnak éreztem a helyzetem míg feltartott, mikor tovább engedett mintha belém rúgtak volna. Fura érzés.
A támadóim óvatosak voltak, talán azt gondolták az elf aki meg állított az utcán segítene, így elég sokat mászkáltunk mire elértük a célunkat. Bár húzhattuk volna még, a segítőm sehol se bukkant fel és jelet se észleltem. Úgy éreztem magamra maradtam, egy csapat elf között, akik fogalmam sincs miért hoztak ide, és hogy ki akarta hogy élve vigyenek elé. Maradtam ahol hagyott a vezetője  a kis csoportnak, illetve akit a vezetőnek gondoltam. Egyik lábamról a másikra álltam kissé idegesen és arra figyeltem amerre láttam hogy elballag. Közben elkezdtem felmérni a terepet. Egy csűrnek tűnt a hely, bár belátni nem lehetett, csak itt ott láttam kiszűrődni egy kis fény csóvát a deszkák között amik az ablakokat fedték. Megjegyeztem az útvonalat amin jöttünk idefelé, és úgy érzem könnyedén vissza is találnák még a kitérők ellenére is. Így hát ha a vissza vonulás mellett döntök, most vagy soha. Az épületből nehezebb lenne már a kijutás. Hátra pillantottam arra ahonnan jöttünk merengve mitévő is legyek. Lenne esélyem?
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyPént. Feb. 17, 2017 8:33 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


A lemenő nap fénye nem biztosított megfelelő látási viszonyokat a terep felmérésére. A sikátort, melyből az imént léptek ki, már teljesen elfedte a félhomály. Túloldalán ott derengett az utcalámpák fénye, de mivel a sikátorral szemben nem állt lámpa, ennek csak a töredéke jutott be a szűk kis utcába. Amennyire Aishan emlékezhetett, és amit most látott, az alapján az út teljesen tiszta volt... de akkor miért volt homályos a sikátort határoló házak fala?
- Ne forgolódj! - ripakodott rá valaki, és hogy a parancsnak nyomatékot is adjon, egy hatalmas pofont is lekevert a seguth-nak. A csattanás visszhangzott a házak között, mely vitát robbanhatott ki a láthatatlan elfek között, akik saját nyelvükön kezdtek el egyre hevesebben beszélni. Egy pár lépés, hallatszott, utána egy ütés...
Az egyik elf a földre zuhant, álcája leesett, fölötte három másik állt, akik szintén megszabadultak saját láthatatlanságuktól. Most már kiabáltak saját nyelvükön, mígnem egyikük le nem adott egy újabb ütést, és az egész bagázs el nem kezdett verekedni.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptySzomb. Feb. 18, 2017 1:26 pm

- Jéghidegen tálalva

Nagyon nem tetszett amit láttam. Furcsa félhomály borult a visszaútra. A pofon viszont rávilágított  hogy menekülnöm kell amint erre esélyem adódik, még ha a kíváncsiság furdalta is az oldalam hogy ki várhat rám odabent. Ez túl kockázatos. Csak azért mert most még élve kellek, nem jelenti azt hogy el is hagyhatom majd élve a helyet. És lenne e jobb alkalmam a szökésre?
Mikor láthatóvá vált a földön lévő csetepaté egy percet se vártam tovább. Itt a nagy alkalom, ki kell használnom míg egymással vannak elfoglalva. Bár a fegyvereimet sajnáltam, az életem többet ért. És talán egyszer még vissza szerezhetem őket, de ha meghalok, nem veszem már hasznát úgy se nekik. Így rohanni kezdtem teljes erőmből vissza felé be a sikátorba. A szívem vadul verte a mellkasomat. A lényeg hogy minél hamarabb a hátam mögött hagyjam őket, mielőtt még észre vennék a szökésem. El kell hagynom az Elf negyedet, hogy aztán elrejthessem a nyomaimat.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyHétf. Feb. 20, 2017 8:30 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


Aishan menekülési kísérlete szemet szúrt az egyik verekedőnek, de mielőtt még bármit is szólhatott volna, egy gyönyörű balegyenes landolt a szeme között. Ahogy Aishan futott apróbb fényvillanásokra lehetett figyelmes, valószínűleg a csetepatéban résztvevők próbáltak előnyhöz jutni fénymágia segítségével. A lánnyal viszont senki sem törődött, akadálytalanul futhatott végig a sikátoron, ki az utcára. Több ház ablakában fény égett, néhányan gyertyát tartva a kezükben lestek ki, hogy mi lehet ez a nagy hangzavar, ilyen kései órán. Mások már az utcán voltak, fegyverrel az oldalukon. Amikor meglátták Aishant kiszaladni a sikátorból, üldözőbe vették.
- Állj! Állj meg te jégnémber!
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyKedd Feb. 21, 2017 9:10 am

-Jéghidegen tálalva

Ha jól átgondoltam volna a menekülési tervemet, rájöhettem volna hogy ez lesz a vége. Most már az egész lakosság van a nyomomban és bár gyorsan tudok futni könnyedén bekeríthetnek. Így hát még gyorsabbra vettem a tempót sietve hogy kiérjek a kritikus szakaszból. Mert arról szó se lehetett hogy megálljak, mielőtt még egy értelmes magyarázatot kitudnák nyögni legalább 5 penge fúródna belém.
Most igazán jól jönne az a segítség, hisz nem futhatok örökre. Lehet várnom kellett volna még. Talán csak nem volt még megfelelő a pillanat. Vagy a segítőm nem is jött el.
Mindegy, ezen már felesleges töprengenem, csak annyit tehetek hogy rohanok, míg el nem érem a határt, onnan már könnyebb lesz elrejtőzni és megvárni míg elcsendesedik a helyzet. Persze arra már gondolni se mertem hogy esetleg eltévedek a rohanás közben, és a végén egy zsákutcába kötök ki mögöttem a fölajzott lakosokkal.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptySzer. Feb. 22, 2017 8:23 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


Úgy tűnt, hogy a lakosokat csak még jobban felbőszítette annak a ténye, hogy Aishan nem állt meg. A legkülönfélébb szitokszavak és a prostituált meglepően sok szinonimáját hallhatta a lány maga mögül, melyek jelentős része személye felé irányult. Üldözői trappolásába újabb és újabb csizmák surrogása vegyült, ha Aishan hátranézett menekülés közben, akkor láthatta, hogy a fegyveresek száma nagyjából két tucat körül mozoghatott. Egy jobbkanyar egy pillanatra eltakarta a lányt üldözői elől, de mielőtt kettőnél többet léphetett volna, egy láthatatlan kéz fogta meg felkarját, és egy ismerős hang csendült a bal oldali sötét sikátorból:
- Ide! Gyorsan! - szólt Firdilg és a kelleténél talán egy kicsit erősebben ráncigálta be Aishant maga mellé a sötétbe. A levegő egy pillanatra vibrálni kezdett, de ezt az elhaladó csürhe nem vette észre. Firdilg megvárta, amíg hangzavaruk eltávolodik, csak azután engedte el a seguth-ot.
- Kicsit korán szöktél meg. A saltusiak, ha a számításaim helyesek, csak most érték el a negyed határát.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyHétf. Feb. 27, 2017 6:05 pm

- Jéghidegen tálalva

Megpróbáltam elengedni a fülem mellett a nekem szánt szidalmakat, ezek amúgy is csak szavak, sokkal jobban meghatott volna ha már nyilak álltak volna ki a hátamból, de remélhetőleg ez még elkerül egy darabig.
Aztán mikor érintést éreztem a karomon azt hittem mindennek vége. Csak Firdilg ismerős hangja nyugtatott meg. Nagyon hálás voltam hogy végre feltűnt, zihálva hajoltam kissé előre mikor végre nagyjából eltávolodtak az üldözőim. Bár jól bírtam a  futást azért ez még nekem is túlzás volt, alig kaptam levegőt, és a lábaim nagyon sajogtak. Félre tettem az önsajnálatot és felpillantottam Firdilgre
- Sajnálom, attól tartottam hogy nem jössz...hiba volt...De, biztosan feltűnik nekik hogy valami nincs rendben, hisz egy nagy tömeg tart arra. És a fegyvereim is ott maradtak náluk, még tagadni se tudják hogy közük lenne hozzám.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptySzer. Márc. 01, 2017 8:51 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


A sötétbe burkolózó arc nem adott túl sok információt Firdilg lelkiállapotáról, de az Aishan vállára tett keze már annál inkább. Nem egy szigorú érintés volt, nem is egy régi ismerősé, csupán valakié, aki hajlandó odafigyelni másokra.
- Valóban, le se tagadhatnák, hogy közük lenne hozzád - mondta az árnyak között rejtőző alak, majd mélyet sóhajtott - A baj az, hogy nem hiszem, hogy le akarnák. Két tucat szemtanújuk van arra, hogy egy félreeső sikátorban dulakodás hangjai után egy sértetlen ark'seguth lépett elő, míg több társuk véresre verve feküdt a hideg utcakövön. Az, hogy a fegyvereid náluk vannak... Nos bármikor mondhatják, hogy a létszámfölényük elég volt a lefegyverzésedhez, de nem az ártalmatlanná tételedhez.
Elhallgatott. Sötét körvonala a falnak támaszkodott. Valószínűleg ő is tudta, hogy Aishan nem ezt akarta hallani.
- Ezt sajnos csak tetézi, hogy nincs tanúnk, aki igazolja a történetedet...
- De van! - szakította félbe valaki a sikátor másik oldalán. Az az elf lépett elő sarok mögül, aki délután megállította Aishant és elrablóit. Közelebb jött, kezét magasba tartva jelezte békés szándékát.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptySzomb. Márc. 04, 2017 3:22 pm

- Jéghidegen tálalva

Nagyon is ésszerű volt amit Firdilg meg állapított, és magam is rájöhettem volna mielőtt bele vágok a menekülésbe. Hisz így ők tűnnek ártatlanak én pedig a bűnösnek. Az bosszantott a legjobban hogy ez az én hibám, hisz ha várok még egy kicsit míg értem jönnek. A saltusiak kimenthettek volna az épületből. Egy elgyötört sóhajt engedélyeztem magamnak és a kezeimet kezdtem tördelni. Így most én nézhetek szembe a saltusiakkal. Nyugtalanító ez az egész, nem hiszem el hogy ilyen szerencsém van. Már épp ki is borultam volna a következő megjegyzésén Firdilgnek de aztán jött az az ismerős hang és az irányába fordultam meglepetten. Hisz ő volt aki feltartott egy ideig az utcán. De tanú csak is akkor lehetne ha ott lett volna mikor a szökésem történt. Lehet hogy követett engem és a fogva tartóimat? És miért akar segíteni? Elég sokszor teszem mostanában fel ezt a kérdést.
- Te voltál az utcán délután akivel beszéltem...
Egyelőre csak a tény megállapítása sikeredett, megszólított akkor és rendre is intet, hogy ne csináljak bajt. Hát ez nem jött össze.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptySzomb. Márc. 04, 2017 9:47 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


- Valóban én voltam - mondta óvatosan az elf. Egy lépést közelebb jött, lassan leengedte a kezét. Láthatóan elég kényelmetlenül érezte magát, melynek hangot is adott:
- Ha már voltam olyan kedves, hogy felfedjem magam, ti is igazán cselekedhetnétek hasonlóképpen. Sokkal felszabadultabb lehet egy társalgás, ha a partnerek látják egymást.
- Való igaz - válaszolt Firdilg. Aishanék körül ismét megjelent egy pillanatra az ismerős vibrálás, elmúltával pedig az elf arcára meglepetés telepedett.
- Te nem elf vagy.
- Nem.
- Akkor...?
- Igen. És maradjunk ennyiben.
Az elf homlokát ráncolva nézett hol Aishanra, hol Firdilg sötétségbe burkolózó alakjára. A félszavas beszélgetés Firdilggel olyan információ birtokába juttathatta, mely szándékai megkérdőjelezésére adott okot neki. Tekintete végül megakadt Aishanon, és egy mély lélegzet után beszélni kezdett.
- Egy megszeppent seguth leányzó késő délután betéved az elfek közé, mert úgy gondolta, hogy erre jár? Ne legyünk nevetségesek... Vagy elraboltak, és a lehető legamatőrebb módon próbálják leplezni, vagy egy nevenincs utcagyerek, aki fel akart vágni a bandája előtt. Amilyen jól öltözött vagy, inkább az előbbire tippeltem. - kedvesen a lányra mosolygott.
- A saltusiaknak én is üzentem, hogy valami baj lesz ma este, és lám, igazam lett.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyVas. Márc. 12, 2017 1:26 pm

- Jéghidegen tálalva

Figyelmesen hallgattam ahogy az elf beszél, közben az arcáról próbáltam leolvasni nem e hazudik, vagy csak csőbe akar minket húzni, de igaznak tűnt, aminek örvendtem.
- Miután tovább engedtél követtél minket?
Az nagy segítség lenne, mert akkor talán azt is megtudná mondani hogy kié lehet az a birtok ahova vittek. Hogy ki akarta hogy élve elvigyenek hozzá. Talán nem is olyan lényeges ez, de talán mindennél lényegesebb. Lehet a saltusiak elkapják a közvetlen támadóimat, de  a napnál is világosabb hogy valaki irányította őket, és az a személy így nem kerül elő, tehát könnyedén bosszút is állhat akár, vagy folytathatja a keresésemet. Küldhet másokat újra hogy vigyenek el hozzá.
- Kihez vihettek? Azt mondták élve akarnak, de kinek érte meg a fáradtságot? Ha a saltusiak el is kapják a támadóimat, ők biztosan nem köpik be azt aki utasította erre őket. Nem ismersz olyan elfet aki seguthokat tart fogva?
Mi van akkor ha nem én voltam az első? Mi van akkor ha már többen is csapdába estek, vagy ezek már túl merész elképzelések? Lehet nem kéne ennyire előre rohanom, de ha csak ugyan nem én voltam az első akkor mások is bajban lehetnek. Az a hely elégé elvolt zárva a kíváncsiskodók elől, még az ablakokon se lehetett belátni. Kitudja mire ez a nagy titokzatosság.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyVas. Márc. 12, 2017 2:00 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


- Egyszerre csak egy kérdést kislány! - emelte fel a kezét az elf védekezően - Lássuk csak... Nem, nem követtelek titeket. Legalábbis nem végig. Amikor elkezdtetek körbe-körbe menni, akkor jobbnak láttam eliszkolni, mielőtt észrevesznek.
- Hogy kihez vittek, arról fogalmam sincs. Az ittenieknek mind lenne indítéka arra, hogy bedobjanak a pincéjükbe aszalódni. A negyed lakóinak döntő többsége háborús veterán.
Mielőtt folytathatta volna, az Aishant üldöző tömeg zsibongása távolodásból átcsapott közeledésbe. Az elf elsápadt, Firdilg pedig az állához emelte a kezét.
- Nincs időnk, hogy agyafúrt tervvel álljunk elő - mondta az árnyak közül - Vidd vissza Aishant oda, ahonnan elfutott! A saltusiak valószínűleg követni fognak. Nekem viszont el kell tűnnöm - sötétségbe burkolózó alakja enyhe meghajlást kölcsönzött az elf irányába, utána megfogta Aishan vállát - Ne aggódj, nemsokára vége lesz. Biztosra veszem, hogy találkozunk még.
Homályos alakja eltűnt a szemük elől, lépteinek halk zaja beleveszett a közeledő tömeg zajába.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyVas. Márc. 12, 2017 2:13 pm

-Jéghidegen tálalva

Valahogy hirtelen elpárolgott a biztonság érzetem ahogy Firdilg is eltűnt. De megpróbáltam össze kaparni magam és az elfre néztem.
- Jobb ha sietünk, köszönöm hogy segítesz...
És már indultam is amerről érkeztem várva hogy csatlakozzon hozzám az elf segédem, már nem tudnák pontosan ugyan oda vissza találni, főként mert egyre fokozódó félelem kúszik fel bennem, amit vissza kell gyömöszölnöm mert csak hátráltatna. Így most két tűz közé kerültem, az üldöző tömeg és az elrablóim között. Nagyon szerettem volna hinni Firdilg szavának, hogy nem sokára vége lesz, hisz a saltusiak már erre tartanak, és most már van egy tanú is aki mellettem áll.
Aztán új gondolat jelent meg a fejemben, vissza kapom a fegyvereimet. Erre egy pillanatra még el is mosolyodtam.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyHétf. Márc. 13, 2017 9:02 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


- Hé, várj egy pillanatot! - szólt Aishan után az elf. Gyors léptekkel felzárkózott a lány mellé - Nincs mit, de ne nagyon szokj hozzá. Semmi személyes, csak nem szeretném, ha a feje tetejére állna az egész kerület.
Miközben futottak egymás mellett, az elf arca egy pillanatra kifehéredett, majd rögtön el is pirult. Az alapján, amit mondott inkább a szégyentől, semmint a fáradtságtól:
- Ejnye de modortalan vagyok! Kaelir Gathanos vagyok, szélmágus. Kezet nyújtanék, de sajnos sietnünk kell.
Kaelir aggályainak nagyon is valós alapja volt: a felbőszült tömeg ricsaja egyre csak közeledett. Minden egyes megtett lépés után Kaelir arcára egyre inkább kiült a kétségbeesés.
- Előre is bocsánat... - mondta. Aishant egy erősebb széllökés a ház falához csapta, feje hangosan koppant a téglán. Kaelir egy pillanatra összerándult, a jelek szerint nem akarta, hogy ennyire hiteles legyen a varázslat. Felemelt kezéből folyamatosan áramlott a mana, mely az ark'seguthot a falhoz szorította.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyCsüt. Márc. 16, 2017 10:57 am

-Jéghidegen tálalva

Meglepő volt hogy segít az elf, de egy pillanatra se hittem azt hogy ehhez hozzá kéne szoknom. Elsőnek megfordult a fejemben hogy védekezve elmeséljem hogy most ebben a helyzetben én semmiképp se vagyok ludas, de inkább hagytam, hogy azt higgyen amit akar.
-Örvendek. Én Aishan Sar vagyok, és jobb is ha nem állunk meg.
Már hallottam ahogy a nyomunkban üvöltöznek, a szívem egyre vadabb ütembe kezdet, hirtelen képek jelentek meg a fejemben, hogy mit is csinálhatna velem egy ilyen feldühödött elf csapat. Még meghallottam ahogy Kaelir bocsánatot kér, bár nem értettem miért teszi, mind addig míg hangos koppanással a fejem neki nem csapódott az egyik ház falának. Hirtelen rosszul lét lett úrrá rajtam, és igaz hogy a fejem is kicsit sajgott de inkább az előbbi elképzelt képek kezdtek megelevenedni bennem. Mit csinál Kaelir? Nem ez volt a terv, hanem hogy vissza megyünk oda ahonnan elmenekültem. Talán megijedt a tömegtől hogy túl közel vannak és inkább menti ami menthető és át ad nekik. Ijedten nyöszörögtem el magam, mert elképzelni se tudtam hogy én ezt most élve megúsznám. Menekülni akartam de a taszítás ellen nem tudtam fellépni, túl erős volt a mannája, a varázslat teljesen a falnak szorított.
-Ne kérlek, nem ez volt a terv!
A fejem kissé kóválygott és a hányinger folyamatosan kúszott fel a torkomon, bár az inkább a helyzettől, nem pedig azért mert olyan komoly fejsérülésem lenne. Sose lett volna szabad megbíznom egy elfben!
-Kaelir, kérlek, ne tedd ezt! Engedj el!
A végére inkább már csak nyöszörgés volt, és közben egy önvédelmi döntés kezdet el bennem eluralkodni, megpróbáltam össze gyűjteni a magam mannáját az ujjaimba, hogy előtudjam idézni a karmok technikát. Még ha nem is állt szándékomban használni, segíthet ráijeszteni a csürhére.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyVas. Márc. 19, 2017 10:25 am

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


A szél abbamaradt, Aishan pedig a földre zuhant. Kaelir mellé lépett, gyorsan leguggolt mellé és a fülébe súgta:
- Mindjárt ideérnek, de van egy tervem, hogyan másszunk ki ebből. Előre is bocsánat mindenért, amit tenni és mondani fogok...
Felegyenesedett, jobb lábfejét pedig Aishan torkának szorította. A sarok mögül előtörő elfek tömege csupán azt látta, hogy valaki elkapta a hőn áhított ark'seguth lányt. Kaelir gúnyos mosollyal az arcán fordult a fegyveresek felé. Elf nyelven feléjük kiáltott, mire valaki hasonlóképpen válaszolt. Kaelir Aishanra pillantott, arcáról csak úgy sütött a megvetés. Egy törött orrú elf lépett mellé, majd bólintott.
- Ez a kis ribanc volt az! Had vegyem csak kezelésbe...
- Nem úgy megy az barátom! - szakította félbe Kaelir - Én fogtam el, tehát az enyém. Amúgy is kell valami, amivel melegíthetem az ágyamat...
A törött orrú harsányan felnevetett. A tömeg közben oszlani kezdett, hiszen a vadászatnak vége volt. Kaelir kérdőn felvonta a szemöldökét, amikor a mellette álló nem ment sehova.
- Te nem mész? Hidd el nekem, nem akarod látni, hogy mi fog történni vele.
- Százezer aranyat ajánlok érte.
- Hogy mondod?
- Százezer - a törött orrú Kaelirre nézett, arca tökéletesen mellőzött minden érzelmet.
- Rendben - válaszolt egy pillanat szünet után Kaelir - De előtte egyszer az enyém lehet, ha érted mire gondolok...
- Hogyne, hogyne - vigyorodott el a másik - Talpra te némber! Nem érünk rá egész este!
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyVas. Márc. 19, 2017 1:25 pm

- Jéghidegen tálalva

Örvendtem mikor végre nem szorított a falhoz Kaelir mágiája, bár a földre puffanás se volt túl nagy élmény. Már épp ott tartottam hogy a mannám az ujjaimhoz leérve a erőre kapjon, mikor Kaelir a fülemhez hajolva suttogni kezdet. Oh, tehát ez is csak egy színjáték.
Kétszer se kellett átgondolnom, szétfoszlattam az eddig gyűjtött mannát, bár a rossz érzés megmaradt bennem, remélni akartam hogy talán Kaelir ötlete segíthet. Nem is kellett végül annyira megjátszanom a rosszallásom mikor felpillantottam Kaelire aki a látszat kedvéért a földön tartott. Megpróbáltam lenyelni a szavai súlyát de valahogy leküzdhetetlenül kirázott egy percre a hideg.
Még hogy mi vagyunk állatok, az elfek egy picit se jobbak nálunk. Hallgattam csúnya tekintettel meredve fel az eltört orrú elfre aki nem igen akart tovább állni még Kaelir szavai után se. Aztán elkerekedett a szemem meghallva az ajánlatát. Százezer arany? Értem? Miért érek én ennyit? Valahogy ez a százezer arany visszhangzott a fejemben, és a további társalgásuk már el se jutott hozzám.
Meg lepett hogy fizetne értem, bár nem voltam oda az örömtől mert ez azt jelentette hogy nem adják fel könnyen. A fene vigye el az egészet, bárcsak ide érnének már a Saltusiak. Hogyan fogok tudni ezek után nem gyűlölettel gondolni az elfekre? Sose osztottam azt a nézetet hogy ellenségeskednünk kéne a múlt történései miatt, hisz én magam még nem is éltem akkoriban.
Így az én szememben mindig is lehetőséget kapott az a gondolat hogy békében éljünk egymás mellett. De ezek után? Hogy fogom legyőzni az ellenszenvem feléjük? Hisz egy egész csapat üldözött akikhez közöm se volt, csak látták hogy Ark'Seguth vagyok és úgy gondolták ez elég ok arra hogy én legyek a hibás. Ártatlan nem is lehet egy Seguth a szemükben. Fene vigye el őket!
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyVas. Márc. 19, 2017 8:26 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


Kaelir levette lábát Aishan nyakáról, majd talpra rángatta a lányt. Lökött is rajta egyet, hogy jelezze: ideje indulni. A törött orrú ment előre, így Aishan a két elf között kellett, hogy baktasson. Ha szétnézett, akkor felismerhette a környéket, hiszen járt ma már errefelé, igaz, akkor még a nap utolsó sugarai világították meg az utcát, nem az utcalámpák mágikusan generált fényei. Sok bámészkodásra azonban nem volt idő, a törött orrú gyorsan be is fordult az ismerős sikátorba. Természetellenes sötétség honolt, szinte vágni lehetett. Kaelir mondott valamit elf nyelven, de a törött orrú nem válaszolt, mire kissé erélyesebb hangsúllyal még egyszer elhangzott az Aishan számára érthetetlen frázis. Ismételten semmi válasz. Kaelir megfogta Aishan vállát, visszatartva őt attól, hogy belépjen a sötétbe.
- Vagy válaszolsz, vagy fogom a szukát és lelépek! Halljam! Miért kell árnymágiával takarni a sikátort?!
A törött orrú mélyet sóhajtott, lassan megfordult és csak bólintott. Hirtelen két penge villant: egy Aishan nyakához szorult, egy Kaeliréhez.
- Utasításunk van arra, hogy a lányt élve vigyük be. Rólad nem szólt senki semmit. A helyedben inkább befognám a számat.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyVas. Márc. 19, 2017 9:01 pm

-Jéghidegen tálalva

Indultam mikor lökött rajtam Kaelir, ismerős útvonalon mentünk az ismerős cél felé, és végig a törött orrú elf hátát figyeltem. Mikor elértük a sikátort Kaelir valamit kérdezett a törött orrútól de sajnos nem értettem, de mikor másodjára is elhangzott megfigyelésem szerint szóról szóra ugyan az a kérdés, megértettem hogy valami nincs rendben.
Megálltam végül mikor Kaelir a vállamnál fogva vissza tartott és körbe is pillantottam óvatosan de az árny mágia mindent elfedett, így végül vissza néztem a törött orrú felé aki közben felén fordult. Aztán ismét egy penge feszült a torkomnak.
Kezdtem már egészen hozzászokni ehhez. Ugyan hallgattam mert mi mást tehettem volna, de a kezeim már nem reszkettek. Sőt valahogy mókás volt a helyzet hogy ismét idejutottunk. Az is már többször elhangzott ma hogy élve akarnak, talán oktalan előre aggódnom, hisz talán nem is esik bántódásom.
Kaelirt azért sajnáltam, hisz ezzel ő is most bajba keveredett, de reméltem hogy óvatos lesz ahogy intették rá és akkor talán nem esik bántódása. Na meg a saltusiak már ide tartanak, csak bírnunk kell még egy kicsit, és húznunk nekik az időt.
Már belátom hiba volt az elején elrohanom gyáván, ezt többet nem teszem. Hogy ezt biztosítsam magamban is a törött orrú elf szemeibe pillantottam határozott tekintettel. Már nem félek tőletek.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue5000/5000Elf negyed Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyVas. Márc. 19, 2017 10:29 pm

Aishan Sar - Jéghidegen tálalva


- Mi van kislány, meglett a bátorságod? - vetette oda Aishannak a törött orrú - Tudod ezt a te számládra írtam - mutatott sérült szaglószervére.
A pengéket leengedték, de hátukban érezhették a hegyüket mindketten: nem engedték el őket. Apró lökést éreztek, Kaelir pedig szinte azonnal elindult.
A sikátor túloldala feltűnően világos volt. A csűr ablakai továbbra is be voltak deszkázva, a fényt az egyik elf szolgáltatta, kezét a magasba emelve világított akár egy lámpa. Előtte egy sorban négyen térdeltek. Elnyúzott arccal nézek fel Aishanra, szemükből viszont sugárzott a színtiszta gyűlölet. Körben nagyjából egy tucat elf állt, arcukat csuklya takarta. Ketten kiváltak a körből, megragadták Kaelirt, majd a másik négy térdelő mellé kényszerítették. A világítós intett, mire ketten megragadták Aishant és elé cipelték. Az megragadta a lány állát, és úgy kezdte bámulni, mint egy díjnyertes tenyészállatot.
- Elég fiatal - mondta flegmán - Amint elcsiripelte, hogyan járt túl az eszeteken mehet is a többihez.
Elengedte Aishan állát, majd jelentőségteljesen ránézett. Valószínűleg arra várt, hogy az ark'seguth beszélni kezdjen.
Vissza az elejére Go down
Aishan Sar
Játékos
Aishan Sar



Adatlap
Rang: kalandor
Mana:
Elf negyed Left_bar_bleue134/134Elf negyed Empty_bar_bleue  (134/134)
Játékmód: Vad

Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed EmptyVas. Márc. 19, 2017 11:40 pm

- Jéghidegen tálalva

Elfintorodtam mikor megvádolt a törött orrú, miszerint közöm lenne az orrához. Nevetséges, semmi közöm hozzá, ostobán egymásnak estek, csak is maguknak köszönhetik.
Tovább haladva végül oda lyukadtunk ki ahonnan elszöktem.
A térdelő elfek mellé érve nem értettem, csak ugyan engem gyűlölnek a maguk ostobasága miatt? Halvány gúnyos mosollyal feleltem nekik, már-már sajnálkozó tekintettel. Nem várhattam meg a választ rá, mert tovább rángatott két elf ahhoz az elfhez aki a fényt adta a sötétben. Undorodtam a tekintetétől, valószínűleg ez az undor az arcomra is kiült de már nem foglalkoztam vele. Amint a félelem távozik kissé egészségtelen bátorság veszi helyét.
Hogy hogyan jártam túl az eszükön? Hisz nem volt olyan nehéz feladat elfutni az ostoba birkózó elfek közül. Nem is igen értem milyen választ kéne erre adni.
- Hogy járhattam volna túl valamin ami nincs...?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Elf negyed Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elf negyed   Elf negyed Empty

Vissza az elejére Go down
 
Elf negyed
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ark'Seguth negyed
» Előkelő negyed

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Domhan :: Világok :: Domhan :: Peremkerületek-
Ugrás: