Domhan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Világok közti Világ (Béta fázisú FRPG)
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Achorch Ach Andar utcái

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyHétf. Aug. 24, 2015 2:06 pm

Mivel a város precízen és átgondoltan tervezett, ezért az utcák katonásan futnak sakktáblaszerűen keresztül a városon. A burkolatot szabályos, fekete bazaltkockák alkotják, amik szerencsére híresek kiváló ellenállóképességükről, hiszen Andar utcái igazán nagy igénybevételnek vannak kitéve. Pedig nagy tömegeket igazán ritkán láthatunk. A andariak szívesebben húzódnak a házaikba, műhelyeikbe, az asszonyok kora hajnalban járnak a piacra, és nem maradnak kint sokáig, úgyhogy az utcák meglehetősen néptelenek. Azonban, mivel fővárosról beszélünk, rengeteg áruval megpakolt szekér és kocsi döcög végig minden nap az utakon. A legtöbb szenet,  követ, faárut és kékvasat hoz a műhelyek számára, de rengeteg érkezik a világon túli portékákkal, vagy egyszerűen élelmiszerekkel megrakodva. A kereskedők nem véletlenül kedvelik annyira Achroch ach Andart, hiszen a város precízen tervezett utcái mind elég szélesek, és jól karbantartottak, arról nem is beszélve, hogy nincsenek veszélyes sikátorok, ahol akár még tolvajok és rablók is csak lábujjhegyen mernek beóvakodni. Nem. A városban minden utca egyenlően tágas és szellős. A házak nem elég magasak ahhoz, hogy eltakarják a napot, a legtöbb csupán egy emeletes, úgyhogy minden biztonságosan és szépen átlátható. Ejtsünk pár szót a házakról is: leggyakrabban bazaltkőből rakják ez első szintet, hogy aztán a másodikat fával és téglával húzhassák rá, dekorációval viszont már nem szívesen fáradnak. Zömök, és kevéssé barátságos házak ezek apró ablakaikkal, és a fémszegekkel erősített ajtajaikkal. Tetejüket szürke palából hasított cserepek borítják, a legtöbb háznak két kéménye is van, de ahol négy-öt mered elő a tetőből, biztosak lehetünk benne, hogy valamilyen műhely üzemel. A tetők szélén dísztelen esőcsatorna fut, ami egyenesen a kövezett út alá, a csatornába van bevezetve.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzomb. Jan. 07, 2017 10:20 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Feladir hajnali kettőig képes volt ébren hallgatni Etras parttalan kuruttyolását, sőt még pár tétova közbeszólásra is volt ereje- amire láthatóan nem nagyon tartott igényt a saltusi kocsis, mert ugyan olyan derűs nyugalommal beszélt tovább. Rozzancs patái ütemesen kopogtak, a szekér ritmusra zakatolt a kövezett úton, és Etras lassan duruzsolássá folyó hangja úgy hatott az elfre, mint egy altatódal. Végül egyszerűen átengedte magát az álomnak - és amikor kinyitotta a szemét, a felkelő nap halványsárga napsugarai már alacsony háztetők fölött játszottak. Feladir túl álmos volt ahhoz, hogy rögtön ráébredjen arra, hogy egy újabb színnel gazdagodott látási spektruma, és egy kis ideig még jobban lekötötte a pedánsan kövezett, széles út, és mellette a katonás rendben álló házak, mint az, hogy az alapszínek visszatértével szinte hiánytalanul látja újra a színeket. Kissé fakó, elmosódottan, de már majdnem a régi volt - persze saltuson nem nagyon érvényesült a változás. Még itt, Achroch Ach Andában, a fővárosban sem.
A szekér befordult egy sarkon, mire tömény, szinte tapintható hő csapta meg az elfünk arcát - tőle jobbra, egy félig nyitott műhelyben, kormos acél és pokolbélinek ható lángok között két bőrkötényes kovács dolgozott egy különös alakú öntőforma felett. Ketten emeltek egy nagy, súlyosnak tűnő kiöntőedényt -az erőfeszítéstől megfeszültek nem is kötél, de sodronyszerű izmaik vaskos karjaikon. Izzó, higanyként folyó fém futott sziszegve a mintában, gőz és kormos füst csapott fel és takarta el egy pillanatra az alakokat.
Rozzancs és a szekér tovább futott, újabb és újabb műhelyek mellett haladtak el és bár Feladir órája csak hajnali ötöt mutatott, úgy tűnt, már az összes saltusi mesterember talpon van.
Újabb kanyarral később elhagyták a kovácsnegyedet és lakóházak között haladtak. Itt-ott asszonycsapatok sétáltak tömött kosarakkal- feltehetően a piacról érkeztek. Bár elfünk Domhanon is látott már nőket a Lovagrend vadászainak soraiban, más volt békés, mindennapi életet élő háziasszonyokkal találkozni saltuson. Igaz, a domhani ideállal ellentétben ezek a hölgyek elég keménykötésűnek tűntek ahhoz, hogy be tudják törni bárkinek az orrát. Magasságban nem ütöttek el a férfiaktól, és bár válluk is határozottabb volt, mint egy elf leányzóé, azért csak egy kicsit voltak észrevehetőbben izmosak, mint megszokott lenne a köztes világban.
Hamarosan Veréb is felébredt, hosszan nyújtózkodott, majd savanyú képpel ropogtatta meg a nyakát. Tekintete elkalandozott a házak felett majd megakadt a Kőszál hatalmas, fenyegető tömegén.
- Hát itt lennénk. - dünnyögte.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzer. Jan. 11, 2017 7:56 pm

Négyezer szó a kövekre


Hát... csak sikerült elaludnom. Ráadásul elfeküdtem a vállamat, és a hátam is sajgott. Biztos a zötykölődő út az oka! Hogy fogom én ezt visszafelé is kibírni...? De hát, nem volt mit tenni, túl kell tennem magam rajta. Nem szerettem a háborúra gondolni, de most erőt merítettem abból, hogy aludtam én már ennél sokkal rosszabb körülmények között is, és ébredtem ennél sokkal rosszabbul is.
Korai kelésemnek azonban megvolt az az előnye, hogy megcsodálhattam Achroch Ach Andart teljes valójában. Valahogy meglepett, hogy nem csodálkozom semmin. A saltusiak teljes mértékig olyanok voltak, mint amire az elf számíthat. Még a kékacél terén is. Nem egy kovácsműhely mellett haladtunk el, és minden egyes alkalommal úgy éreztem, hogy a manám szinte menekül a kékvas elől, egyenesen a testem másik oldalába. Rendkívül felkavaró érzés, de hát a varázstalan fajok úgysem értenék meg.
Észre sem vettem, hogy Veréb felébred, csak a dünnyögésére lettem figyelmes. Nem nagyon lelkesedett. Vagy csak morcos, mint mindenki ébredés után.
- Akkor vezess! - mondtam neki. Ha azon nyomban itt hagyjuk a szekeret, akkor elköszönök Etrastól, utána követem Versarient.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzer. Jan. 11, 2017 10:41 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Etras szekere továbbzötyögött, és eltűnt az egyik sarok mögött. Körülbelül két háztömbnyire voltak a főtértől, itt tette le őket végül a muzikális lelkületű fuvarosuk. Velük szemben alacsony, egyemeletes házak futottak, mögöttük..nos szinte ugyan olyan épületek. Andán nem voltak virágos előkertek, cirádás szélkakasok, vagy élénkre festett házfalak. A tulajdonosok személyiségüket legfeljebb az ereszcsatornákon és az ajtókopogtatókon élték ki - és bár így az utcákat szinte puritán egyszerűség jellemezte, mégis ott lappangott valahol a hideg és szürke kövek mögött a szívósan, gyomnövényként burjánzó otthonosság. Érezhető volt, hogy a lakók megharcoltak azért, hogy megteremthessék a saját menedéküket, hogy sokat jelent nekik ez az egyszerű, szinte vonalzóval rajzolt város. Achroch ach Anda sziget volt, erőd, menedékhely a saltusi kősivatag közepén.
Veréb csak pár röpke pillanatot áldozott a nézelődésre, majd cseppet sem vidámabban felmordult.
- A főtérre. Onnan pedig fogalmam sincs, hova a patvarba.
Ezzel el is indult a hatalmas királyi lakótorony irányába. Két koromfekete üstökű, kézitalicskákat toló kovácslegény sietett el mellettük. Az ifjoncok érdeklődve mérték végig az idegeneket - nem teljesen barátságtalanul, de érezhető volt az enyhe gyanakvás.
A seguth pár sietős gólyalépés után hagyta, hogy Feladir felzárkózzon mellé.
- A tér keleti sarkánál álló kandellábernél fog várni a kapcsolat. Elméletileg.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyVas. Feb. 05, 2017 10:46 am

Négyezer szó a kövekre


Egy bólintással nyugtáztam a menetirányt, és Veréb... fogalmazunk úgy, hogy nyomába szegődtem. Ez a seguth mindig úgy lépked, mintha hat méter hosszú lábai lennének. A nagy sietségben elég nehéz volt szétnézni, úgyhogy a városból egyelőre csak az egyhangúság érzése áramlott felém, de biztosra vettem, hogy a saltusiak is szeretik díszíteni az otthonaikat. Az eddig látottak alapján pedig arra a következtetésre jutottam, hogy ezek a díszítések sokkal szolidabb formát öltenek. Biztos nagyon szép lehet, ha észre lehet venni...
- Elméletileg? És mi lesz, ha nem lesz ott? Támasztjuk az oszlopot, amíg valaki meg nem kérdi, hogy mit csinálunk? - fakadtam ki. Értem én, hogy nem mindent kell megosztani velem, de azért jó lenne tudni a menekülőutakat...
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzer. Márc. 01, 2017 10:14 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Az elf építészet vitán felül lenyűgöző dolgokat produkált, de a Kőszálhoz hasonlatos építménnyel Feladir még soha nem találkozott.Fenséges volt, fenyegető és rémisztően tökéletes. Minden egyes sziklatömb egyenlő méretű volt, széleik zavarbaejtően egyenesek, felületük bársonysima, tökéletesen csiszolt. Ha elfünk nem tudta volna jobban, megesküdött volna rá, hogy mágiával hozták létre az építményt, aminek most az árnyékában állt.
A főtéren szinte alkonyi sötétség uralkodott és a hőmérséklet is jelentősen esett, mióta elhagyták a kovácsműhelyek környékét.
Veréb jó szokásához híven felfüggesztette a beszélgetést, és most jó tíz lépésnyire Feladir előtt járt, nem túl feltűnően szemügyre véve minden kandelárbert. Annak ellenére, hogy nappal volt, az összeset meggyújtották.
A tér keleti sarkában álló utolsó oszlop tetején egy szürke galamb ült. Ahogy Veréb és Feladir közelebb ért, felhagyott a tollászkodással, és hangtalanul felreppent. Tett pár kört a fejük felett, majd elhussant az egyik mellékutca irányába.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyVas. Márc. 12, 2017 2:13 pm

Négyezer szó a kövekre


Még csak válaszra sem méltat. Jellemző. Tipikus jégember. Már kezdtem megkedvelni, erre megint maga köré vonja azt a kiállhatatlan jégpáncélt. Hirtelen vágyakozva gondoltam vissza Inverthanra. Ott legalább tisztában voltam vele, hogy ki van velem és ki ellenem. Még az a saltusi is elfogadható jellemmel rendelkezett, legalábbis az alapján, amit megtapasztaltam belőle.
De amennyire Versarien nehezítette a dolgomat, Severtir annyival könnyítette. Legalábbis az egyik... "barátja." Amikor felénk kezdett el repülni a kis jószág, már sejtettem, hogy ez lesz a kapcsolat, de amikor a fejünk felett kezdett el körözni, akkor már biztosra vettem. Felzárkóztam Veréb mellé (vagy legalábbis megpróbáltam), és megrángattam a köpenyét, hogy felhívjam magamra a figyelmét.
- Gyere, azt hiszem tudom merre kell mennünk - majd rögtön a galamb által választott mellékutca felé vettem az irányt.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyVas. Márc. 12, 2017 2:42 pm

Négyezer szó a kövekre

Az átlag városi galambhoz ügyefogyott tévelygéséhez képest ez a madár megdöbbentően céltudatos volt. Ha nem repül nyíl egyenesen kanyartól kanyarig, hogy ott bevárja az elfet és a seguthot, tíz perc után már talán felmerült volna bennük, hogy hagyják az egészet a fenébe, de mikor már egy órája kutyagoltak, Verébnek egyértelműen kezdett elege lenni.
- lassan kivezet a városból ez a dög. - dünnyögte morózusan. - Biztos vagy benne, hogy ezt kell követnünk?
A seguth láthatóan maga sem hitte, hogy a kételyeinek sok alapja lenne, de annyiban igaza volt, hogy lassan kiértek a főváros szélére. A belső kerületek egyforma, kétemeletes házai helyett itt már alacsonyabb, földszintes épületek álltak, mindegyiket nagyobbfajta kertféleség vette körül. Feladir maga is értett annyira, a földműveléshez, hogy lássa, az itteni talaj nem sok mindenre alkalmas, és az a pár fa, illetve csenevész növény, ami megterem benne tényleg a maximum, amit ki lehet hozni belőle.
Elfünk hamar felfigyelhetett rá, hogy a kerület egy részében nemrég tűz pusztított. Pár ház teteje berogyott, a falak kormosak voltak, a veteményesben csak szenes ágdarabok maradtak. nem lehetett túl régen a tűz, a gyakorlatias saltusiak valószínűleg nem hagynák hetekig így a házaikat.
A galamb, szinte már természetes módon, az egyik károsult épületet vette célba.
A ház már a tűz előtt is öreg lehetett, de viszonylag rendben tartották, és ha az éveket át is vészelte, ezt az utolsó tragédiát már nem sikerült. A tetőből csak szenes üszkök maradtak, az ajtók, ablakok üresen meredtek az elfre. A falak megmaradtak, és talán pár szoba is ép ehetett még, de ezt nehéz volt megállapítani kívülről. Az épülethez egy szénapajta és egy fasor is tartozott.
A madár körözött egy kicsit a tető felett, majd leereszkedett a kertben álló régi kút kávájára, és burukkolt egyet. Így, közelről volt csak kivehető, hogy a lábára újabb üzenetet erősítettek. Ezúttal halványlevendula színű szalaggal.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyHétf. Márc. 13, 2017 8:13 pm

Négyezer szó a kövekre


Versarien barátom, a hegyekben olyan jó úton haladtál afelé, hogy szimpátiát kelts bennem sanyarú sorsod miatt, mely talán megtörte volna a jeget, és adhattam volna még egy esélyt a fajtádnak. Elárulnád, hogy miért vetted a fejedbe, hogy én ellened vagyok?! Hát nem együtt szívunk ezen az átkozott, észveszejtő, csontfagyasztó világon, mert mindkettőnket egy megalomániás bűnöző irányít?! Nem vagyok tán én is eléggé áldozat?!
- Biztos, hogy idomított madár, hiszen csak akkor megy tovább, ha a közelébe érünk. - végül csak ennyit mondtam. Verébbel ellentétben, én felfogtam, hogy egymásra vagyunk utalva, ezért nem akartam (újabb) vitát generálni - Vagy csak Severtir játszik velünk egy nagyon furcsa játékot. Én az előbbire voksolnék. - tettem hozzá egy pillanat szünetet követően, enyhe éllel a hangomban. Ennyi szurkálódást azért még engedélyeztem magamnak.
Nem kezdeményeztem ezután társalgást, inkább a környezetünkre figyeltem: sikeresen belegyalogoltunk egy leégett városrészbe. Vidatharon is elég gyakoriak szoktak lenni a tűzesetek (főleg, ha egy kísérletező kedvű tűzmágus költözik a faluba), de általában rögtön el is oltják ezeket. Az üszkös romokat vizslatva arra jutottam, hogy a saltusiak mágiahiánya ezt nem igazán tette lehetővé.
Ahogy egyre mélyebbre és mélyebbre hatoltunk a leégett házak között egyre inkább kongtak a vészharangjaim. Még Domhanon is megnézik az elfet, ha csak úgy besétál mondjuk a szeméttelepre, na de itt Saltuson, elképzelni sem mertem, hogy mire gondolhatnak az itteniek, amikor azt látták, hogy elf és egy seguth a szenes városrészt látogatja meg. Biztosra vettem, hogy a Lovagrend már kiküldött hat szakasz vadászt, hogy őrizetbe vegyenek minket. Két nap múlva már együtt fogjuk csapkodni a bányák falát Verébbel, bilincsbe verve. Ráadásul kékacél bilincsbe verve. Még a puszta gondolattól is hányingerem támadt.
Merengésemet a galamb burukkolása szakította meg. Egy kis lila szalaggal... Lila. A szám széles mosolyra húzódott. Úgy tűnik az a vacak lötty, amit hónapokkal ezelőtt ittam végre igazán hatni kezdett. Kedvem lett volna örömtáncot lejteni, de a levél tartalma iránt érzett kíváncsiságom elnyomta ezt a reakciót. Inkább csak egy örömteli, mégis lemondó sóhaj keretei között kioldottam a csomót, és olvasni kezdtem Achát következő utasításait. Valamiért olyan érzés fogott el, hogy nem fogok örülni annak, ami a levélben várt...
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyHétf. Márc. 13, 2017 10:24 pm

Feladir - Négyezer szó a kövekre

A galamb készségesen nyújtotta a lábát, mikor az elf elérte a kutat. Félrebiccentett fejjel, érdeklődve figyelte a kalandort, mint aki nem érti, hogy is lehet ennyire koszos valaki.
A levél, mint mindig, finom papírra íródott, Achát gyöngybetűi úgy kígyóztak a papíron, mint egy végtelen, fekete fojtózsinór hurkai. A hatása is egészen hasonló volt.

Drága hadnagyom!

Csak röviden írok, mert akármilyen apró betűkkel próbálom, nem fogok tudni neked most egész regényeket költeni. Remélem megbocsájtod.
El sem hiszed, mennyire megkönnyebbültem, hogy biztonságban elérted Achroch ach Andát! A Saltusi hegyek egyszerűen rémesek az évnek ebben a szakába, és annyi csúnya baleset történhetett volna Veled! Egyenlőre fellélegezhetek, de add a szavad, hogy vigyázol magadra visszafelé is.
Oh, ha már a fővárosban vagy, nézz be az egyik régi barátnőmhöz! Tündéri gyermekei vannak, és szeretném tudni, mennyit nőttek azóta, hogy legutóbb láttam a kis drágákat. Remélem az édesanyjuk figyel rájuk: olyan könnyen keverednek bajba a kisfiúk, nemde?
Most zárom soraimat, hiszem csak fecsegek és fecsegek, neked pedig még sok dolgod van.

Sok szerencsét, egyetlen hadnagyom!
Szívemben veled vagyok minden percben.

Ui.: Add át közös barátunknak, hogy a sólymai remekül vannak. Az idomítási tervei hibátlanul haladnak.

Ui.2.: A buta fejemmel majdnem elfelejtettem: a barátnőm a város szélén lakik, a Sziklazúgó út legvégén. Bájos ház, nem fogod eltéveszteni.


Mire Feladir végzett a levéllel, Veréb körbejárta a helyet és éppen a fészer mögül bukkant elő, kezében egy sötét bőrből varrt táskával, ami gyanúsan sok helyen dudorodott.
- Na, mit ír?
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyKedd Márc. 14, 2017 9:50 pm

Négyezer szó a kövekre


Miért nem vagyok meglepve? Mert van nála a véremből, úgyhogy könnyűszerrel meg tudja mondani, hol vagyok. Az azonban sokkal nagyobb aggodalomra adott okot, hogy a saltusi kékvasércmezők közepén is meg tudja állapítani, a pontos helyemet, mely azt jelentené, hogy még a becsléseimnél is erősebb mágus lehet. Vagy egész egyszerűen megfigyelés alatt tart. Vagy mindkettő. Valamiért az összes opció hátborzongatóként kecsegtetett.
Észre sem vettem, hogy Veréb elment... mit is csinálni? A gömbölyödő táskája alapján fosztogatni. Remek, most már biztos, hogy a nyakunkban fog loholni a Lovagrend, amint elhagyjuk ezt a melgortrágta környéket.
- Meg kell látogatnunk egy barátnőjét - mondtam miközben Versariennek nyújtottam a levelet - A nagy része virágnyelven van, és nem igazán tudok vele mit kezdeni. Esetleg te kihámozhatsz belőle valami hasznosat, a nyilvánvalókon kívül.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzer. Márc. 15, 2017 3:55 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Veréb letette a táskát a kút kávájára, majd kissé türelmetlenül kivette a papírszeletet az elf kezéből. Amíg átfutotta a levelet, Feladirnak volt ideje megfigyelni az újonnan szerzett málhát. Fekete, bőrből készült általvető volt, hossza és szélessége alkarnyi. Hogy hogyan nyílt, az nem volt egyértelmű, de egy valamin megakadhatott a szeme a volt katonának: a táska közepénél a bőrbe egy apró, hátsó lábain álló patkány alakját ütötték.
A Táncoló Patkány. Domhan leghírhedtebb bűnszövetkezete. Nos, tekintve, hogy Feladir milyen társaságba keveredett, ne volt különösebben meglepő.
Időközben Versarien végzett az olvasással. Az arcára kiülő tömény undor nem sok jóval kecsegtetett.
- Nem teára vagyunk hivatalosak. - bökött a papírra, úgy, hogy kis híján átszakította az ujjával. - Sólyom terv. Azt jelenti, hogy csendes megfigyelés. A célpont nyilván a levélben említett asszony és a gyerekei.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzer. Márc. 15, 2017 8:29 pm

Négyezer szó a kövekre


Szentséges sárkányok! A Táncoló Patkány! Eidrick említette anno, hogy Achát neve minden jelentésben megjelenik, de nem hittem volna, hogy ennyire veszélyes lehet! Nem álltam egy kromat szintjén hit terén, de most áldottam mind a hat Hatalmast, amiért a Lovagrend engedélyezte a kettős ügynök létemet. Nyilvánvalóan ők is hatalmas kockázatot vállaltak ezzel.
Arról nem is beszélve, hogy ez azt jelenti, hogy Achát van olyan erős húsmágus, hogy még itt, Saltuson is pontosan be tudja lőni a tartózkodási helyemet. A hosszú póráz illúzióját kelti a kislány, de közben egy pillanatra sem téveszt szem elől. Bármennyire is ellenszenves, el kellett ismernem, hogy nagyon ügyesen manőverezik.
- Ismered esetleg a nőt? Vagy a környéket, ahova megyünk?
- És még egy kérdés: mi a csudát szedtél össze abban a zsákban?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzer. Márc. 15, 2017 8:46 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

- Nem. - csóválta meg Veréb a fejét- Fogalmam sincs, ki lehet, és őszintén, aggaszt a dolog. Nem szokása annak a nőnek, hogy ilyen kevés információt adjon.
A seguth rosszkedvűen horkantott, majd hirtelen összeszaladt a szemöldöke, mint akit épp most ért nagy horderejű megvilágosodás. Lassan, óvatosan felemelte a papírt, egészen az orra alá, és mélyet szippantott. Aztán újra. Sötét, rosszat sejtető mosoly kúszott az arcára, és közvetlenül Feladir arca elé tartotta a papirost.
- Szagold meg.
Feladir először csak a pergamen és a kvarilion alapú tinta enyhe illatát érezhette, aztán ezek helyét hamar átvette valami sokkal erősebb, töményebb szag. Hasonló a laer gurgalmájáéhoz.
Veréb úgy figyelte Feladirt, mint aki legalább egy cinkos vigyort, vagy a lelkes felismerés kiáltását várja tőle.
Ahogy a figyelem a táskára terelődött, a seguth megvonta a vállát.
- Ez egy Biztos Pont. A kapu alsó kövén volt a patkány jele... már ha a galamb nem lett volna elég egyértelmű bizonyíték. A lényeg, hogy ezt a felszerelést nekünk készítették ide.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzer. Márc. 15, 2017 9:12 pm

Négyezer szó a kövekre


Egy laer gyümölcs illata. Szégyelltem beismerni, de fogalmam se volt róla, hogy mit akarhat ezzel Veréb mondani. Az egyetlen tipp, ami az eszembe jutott, hogy a célpont egy laer sörfőzőnő lehetett, a gyermekei pedig a portékáira utaltak.
- Ööö... én nem érzek semmit... - préseltem ki magamból miközben megpróbáltam kitalálni, hogyan nyithatnám ki a táskát. Ha már nekünk készítették elő, akkor érdemes lenne használni is a felszerelést, nem igaz?
- Hogy nyílik ez a vacak? - fordultam ismét Versarien felé, miután föladtam a próbálkozást.
Mindeközben vadul zakatolt az agyam, hogy Achát mire játszhat. Ha valóban nem szokott ilyen kevés információt adni, akkor az csak annyit jelenthet, hogy valóban tudja, hogy én vagyok a saltusiak forródrótja az ő kis szervezetében, Veréb pedig tudtán kívül azért van itt, hogy szemmel tartson. Hát persze, egy elf és seguth, szinte garantált, hogy utálni fogják egymást, így Veréb nem mond nekem a kelleténél többet, Achát pedig továbbra is marionettbábuként mozgathat. Egyszerre volt hátborzongató és zseniális.
Ahhoz, hogy beleköpjek a némber levesébe... össze kell barátkoznom Versariennel. Végül is a hegyekben már megtört a jég...
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzer. Márc. 15, 2017 9:44 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Feladir értetlenségét látva Veréb komor képpel kikapta a kezéből a levelet. A seguth minden mozdulatából sugárzott az elégedetlenség, épp csak világgá nem kiáltotta, mennyire nem tartja az elfet megfelelő felkészültségű társnak.
- Elég egyszerű rejtjelezési forma. - dörmögte zordan, majd előhalászta a tűzszerszámát az övére akasztott egyik szütyőből. Közben zavartalanul, bár erősen kioktató hangnemben folytatta a magyarázást. - Borzasztó egyszerű. A pergamen felissza a gurgalma nedvével írt üzenetet, ami csak hő hatására jelenik meg megint. Minden második utcakölyök ismeri ezt a trükköt.
Veréb nem vesztegette tovább a szavakat alvilági technikákban kevéssé jártas társára, helyette összekapart pár száraz ágat és fűmorzsalékot. A tűz fellobbant, és alig egy fél perc múlva ki is aludt - pont elég ideig égett, hogy a hő kirajzolja a papíron elrejtett vonalakat. Egy térkép volt. Apró, precíz vonalak futottak szét a lap hátulján, pár helyen gyönygybetűs feliratokkal ellátva. Veréb pár pillanatig tanulmányozta, majd sötéten elmosolyodott.
- Másik utcát jelölt meg a levélben. Ejh, csak nem tartott attól, hogy elfogják az üzenetét?
Feladir markába nyomta a papirost, és amíg az elf a térképet tanulmányozta ( valóban, itt Kvarckristály utcában volt megjelölve a ház), kinyitotta a táskát. Hogy hogyan, arról sajnos a volt katona lemaradt. Mikor Feladir először odanézett, nehezen tudta volna megállapítani mit lát. Csak később jött rá, hogy a fém és fadarabok, amik majd kibökték a táska bőrét, egy számszeríj alkatrészei.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzer. Márc. 15, 2017 9:57 pm

Négyezer szó a kövekre


Mintha nekem tudnom kéne ezt a trükköt...
- Egy vidathari farmon nőttem fel, nem Domhan egyik koszos sikátorában. Bocsánat, hogy nem tudom minden második utcakölyök bevett szokásait... - mondtam leplezetlen gúnnyal. Utána a térképet kezdtem tanulmányozni.
Feltételezem a város releváns részének térképét ábrázolta. A ház eltéveszthetetlenül volt megjelölve a Kvarckristály utcában. Valamitől azonban borsódzott a hátam, amikor erre gondoltam. Miért volt szükség erre a megtévesztésre?
Rögtön meg is kaptam a választ, amikor felnéztem: Veréb éppen egy lekicsinyített nyílvető gépet rakott össze. Egyszer hallottam egy embertől, hogy ők ezt "számszeríjnak" nevezik. Nevetséges. Az íj az íj, nem szükséges bonyolult mechanizmust gyártani hozzá, elvégre aki nem elég erős, hogy felhúzza az ideget, az nem is való katonának.
De, ami sokkal fontosabb: azt hiszem a küldetésünk most csapott át megfigyelésből orgyilkosságba.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyCsüt. Márc. 16, 2017 9:59 am

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Szerencsére a térképen nem csak a célállomás, hanem a Biztos Pont is fel volt tüntetve, így valószínűleg nem kell majd órákat bolyonganiuk feleslegesen, ha egyszer Veréb végzett a barkácsolással.
A fegyver összeállítása pontosan tizenkét percet igényelt Feladir órája szerint. Az elkészült számszeríj csupán alkarnyi hosszúságú volt, karjait pedig a váz mellé lehetett hajtani, így Veréb különösebb probléma nélkül el tudta rejteni a köpenye alá. Egy elf hosszúíjjal nem biztos, hogy ilyen könnyen ment volna.
Veréb nem érezte szükségét, hogy bármit is hozzáfűzzön a fegyver kérdéséhez, egyszerűen a vállára lódította a még mindig súlyosnak tetsző táskát, és szokásos elnyújtott lépteivel el is indult. Vagy megjegyezte első látásra a térképet, vagy iszonyatosan meggyőzően tudott úgy tenni, mintha tudná az útirányt.
- Jobb ha odaérünk sötétedés előtt. Még leshelyet is kell keresnünk. - vetette hátra nyugodtan, mintha igazán semmi különös nem lenne abban, amit éppen terveznek.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyCsüt. Márc. 16, 2017 3:29 pm

Négyezer szó a kövekre


- Várjunk csak egy percet! - szóltam Veréb után. Fel kellett tartanom, amíg ki nem találom hogyan tudnék eljuttatni egy üzenetet a Lovagrendhez - Minek nekünk egy számszeríj, ha csak megfigyelés a feladat?
A kékvasérc bányák tárnái és Veréb megvetése közül inkább választom az utóbbit. Elvégre attól nem fogok megőrülni. Mégis mit gondolt ez a nőszemély? Gyilkosság Saltuson? Még ha sikerül is, hogy jutunk ki? Majdnem egy hétbe telt átgyalogolni azon az átkozott sivatagon, úgy hogy az utat követtük!
Valahogy riasztanom kell a Lovagrendet, hogy mi van készülőben. De hogyan? Hacsak nem tudom meggyőzni Versarient, hogy be kell térnünk egy fogadóba, ez egy meglehetősen nehéz feladat lesz. Hacsak Eidrick nem állított rám valakit azután, hogy olvasta a domhani jelentést.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyPént. Márc. 17, 2017 9:52 pm

Feladir-Négyezer szó a kövekre

Veréb töretlenül haladt tovább és bár ujjai párszor látványosan ökölbe szorultak, végül csak egy türelmetlen sóhajjal honorálta Feladir kérdését.
- Hogy ne kelljen a pici szívednek előre megszakadni, tudatom, hogy a számszeríj az én fizetsége az előző megbízásomért. Nem tervezek pont Anadaron tömegmészárlásba csapni. - rövid szünetet tartott, ami alatt majdnem a fél utcatávot letudta. Körülbelül négy lépéssel. Hosszú lábai voltak a nyavalyás seguthnak.
- Egyébként pedig ez az alibim is. A határon azt mondtam, hogy saltusi gyártmányú fegyvert venni jövök. Hát ez az.
Úgy tűnt, ezzel lezártnak tekinti a számszeríj kérdését, sőt, az egész úton alig szólalt meg.
A Kvarckristály utca nem esett messze a Biztos Ponttól, nem is igen távolodtak el a város szélétől. Ugyan úgy a kertes házak sorakoztak egymás mellett, ugyan azokkal a csenevész növényekkel. Az utca utolsó háza egy kicsit takarosabb forma épület volt mint a többi. Az ablakaiban függöny, az ajtón fényesre csiszolt bronz kopogtató. A kertben ványadt, sárgás leveleket hajtó fűzfák dacoltak a sorvasztó időjárással és a terméketlen talajjal. A ház falának támasztva Feladir két fából faragott puskát, illetve egy játékkarát vett észre, sőt, az egyik fűzre épített kezdetleges faházat is felfedezhette.
- Ez lesz az... - dörmögte Veréb.
Már csak egy jó megfigyelőhelyre volt szükség. A környező házakat megkímélte a tűzvész, így nem lett volna biztonságos kockáztatni velük, viszont a célpontjukon túl már az alföld köves pusztája következett, és ha már nem, fedezéket nyújtó szikla volt bőven.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptySzomb. Márc. 18, 2017 8:56 pm

Négyezer szó a kövekre


Bocs, hogy aggódom a küldetés kimenetele miatt... Elvégre már az nem elég gyanús, hogy egy elf és egy seguth együtt utazik, bonyolítsuk a dolgot még azzal is, hogy van nálad egy rejtett fegyver... Amíg élek nem fogom megérteni ezt a csökött agyú seguth-ot.
Veréb szokásához híven rohant. Bár jelenleg meg tudom érteni, elvégre mi csak két turista vagyunk, akik eltévedtek, és mihamarabb vissza akarunk jutni a város szalonképesebb részébe. Itt balra, ott jobbra, aztán megint balra... Jaj, de ügyetlenek vagyunk! Hát csak nem sikerült! Nézd csak, azt a házat úgy tűnik már nem evakuálták, nézzük meg!
Mindenre számítottam, csak erre nem. Ez... ez egy elf tulajdonában állna? Mégis ki akarna Saltuson lakni? Hát elveszi az eszedet!
Ezután jött a hirtelen felismerés: a Lovagrend tiszteletbeli tagja, a fogadóból, aki itt született! De mégis mit akarhat tőle Achát?
És jött a másik felismerés: képes leszek én úgy varázsolni, hogy ne érezze meg a mana folyását? Főleg így, hogy a kékacél ennyi interferenciát teremt?! Achát, hogy szakadna a nyakadba egy mázsa...
- Ott! - mutattam egy közeli kőre, mely elég nagynak tűnt, hogy beférjünk mögé mindketten Verébbel. Meg is indultam felé, remélve, hogy a seguth követ.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyVas. Márc. 19, 2017 9:40 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Feladir valószínűleg már a múltkor, Terakhon sem élvezte különösebben a hosszú, monoton őrszolgálatot Lakaran kútjánál. A jelenlegi helyzet sajnos gyászos módon hasonlított az akkorira: unalmas órák a lesen egy olyan helyen, ahol elég nagy a valószínűség rá, hogy megölik.
Ha egy pozitívumot kellene hozni az előző alkalom javára, az mindenképpen az, hogy Admorak legalább szolgált látnivalókkal, saltus viszont... nos... legfeljebb kövekkel szolgálhatott. Kicsikkel, nagyokkal, sötétekkel, kristályosokkal, olyanokkal, amik beférkőztek Feladir csizmájába, és olyanokkal, amelyek a veséjébe ékelődtek, akárhányszor megváltoztatta a helyzetét a fedezékükben.
Veréb pont annyira volt kellemes partner a megfigyelésben, mint saltus ásványai. A jelek szerint a seguth már megbánta, hogy túl sokat árult el magáról a hegyekben, így igyekezett a lehető legtökéletesebben idomulni a terephez: hideg lett és szúrós.
Négy órán át semmi nem történt, majd alkonyattájt, mikor az első ablakokban már felvillantak a lámpások fényei, két alacsony alak jelent meg az utcán. Első ránézésre Feladir derekáig ha érhettek, ennek ellenére mindketten méretre szabott köpenyt viseltek, és az alkonyati ég előtt kirajzolódó sziluettjük tanulsága szerint puskát akasztottak a vállukra. Óvatosan haladtak, az árnyakba húzódva, és gyanakodva méregették a házak homlokzatát. Céljuk egyértelműen az utolsó ház volt és nem úgy néztek ki, mint akik nyugodt lelkiismerettel róják az utcákat.
Veréb hamar észrevette a két gyanús alakot, és oldalba bökte Feladirt, ha esetleg az elf nem szentelt volna elég figyelmet a különös jelenségnek. Elvégre ki a fene tudja, kik ezek. Amennyire Feladir tudta, nincs magassági követelmáény az orgyilkoscéheknél.
Közben a duó már épp elérte volna a kerítést, mikor nagy robajjal kivágódott a ház ajtaja, és egy nem csak saltusi, de domhani mértékkel mérve is csinos nő vágtatott ki rajta, lisztfoltokkal ékes kötényben, fúriaként kimeresztett körmökkel.
- Dalv! Ave! Hol az ezermélységben jártatok, ti haszontalan kis csirkefogók?!
Azzal fülön ragadta a két gyanús árnyat, akik a méltánytalan eljárás hatására úgy rúgkapáltak, mint a betöretlen karacsikók.
- Anyaa! Csak a környéken játszottunk, engedj már el! - tiltakozott az egyik, miközben igyekezett kiszabadítani magát a megalázó helyzetből.
- Nem csináltunk semmi rosszat..! -
kontrázott rá a társa, nem túl nagy meggyőződéssel.
A jelenet láttán a seguth megeresztett egy elkínzott sóhajt és tekintetét könyörgően az égre emelete.
- Ezt nem érdemeltük.Rohadtul nem, hogy szakadna ránk az ég...
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyVas. Márc. 19, 2017 10:13 pm

Négyezer szó a kövekre


Teltek a percek. Eseménytelenül elmúltak. Aztán átcsaptak órákba. És nem történt az égvilágon semmi. Csak annyi, hogy Verébbel ültünk egy kő mögött. Ennyi. Egy ark'seguth-tal ücsörögtem egy kő mögött. Négy. Órán. Keresztül.
A sárkányok biztosan nagyra értékelik a komikumot, de én biztosan nem...
Alkonyodott, már-már elbóbiskoltam, amikor Veréb oldalba bökött. Már éppen mondani akartam, hogy keressen más játszótársat, amikor megláttam a két... gyereket? Mit csinál két saltusi kölyök a város leégett részében?
Már épp azon kezdtem morfondírozni, hogy megláttak-e vajon minket, de akkor kivágódott az ajtó és az anyjuk... Ejha! Na most megerősítést nyert az az elmélet miszerint a saltusi nők csak az egyenruha miatt tűnnek átlagon alulinak. Az, ahogy a két gyereket felemelte a fülüknél fogva mosolyt csalt az arcomra. A fegyelem az első lecke, amit minden gyereknek meg kell tanítani.
- Ismered? - fordultam kérdőn Veréb felé. Sejtettem, hogy a válasz igen lesz, legalábbis a reakciója alapján erre tippelnék. 
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue1200/800Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyVas. Márc. 19, 2017 10:55 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Veréb lassan, nagyon lassan megrázta a fejét.
- Nem... -mormolta. - Vagyis nem mondhatnám. Nem vagyok biztos benne, a fenébe is!
Az utolsó mondat szinte már sziszegésként hatott, elnyújtott hangjai még ott kígyóztak egy darabig a kövek között. Versairen egy hosszú percig maga elé meredt, majd visszafordult a ház felé.
Időközben az asszony már beterelte a két fiút az ajtón, közben egy pillanatra sem hagyott fel az okításukkal. Még egy szívdobbanásnyi ideig láthatóak voltak a nyitott, kivilágított ajtón át. A nő kihámozta a két gyereket a köpenyeikből, majd egy-egy csattanós nyaklevessel egészítette ki a prédikációt. Mielőtt még az ajtó bezárult volna, kintrekesztve Feladirt és Verebet egy újabb hosszú, hideg, eseménytelen éjszakára, a lámpás fénye végigfutott a falra akasztott saltusi mesterlövészpuska csövén. Aztán kattant a zár és nem maradt más, csak az éjszaka, a kövek és a két kalandor.
Veréb egy hosszú percig hallgatott, majd hátát a sziklának vetve leereszkedett a földre. Pár lapos kavicsot válogatott a tenyerébe, összedörzsölte őket, saját nyelvén mormolva hozzá egy-két rímesnek tetsző sort. Ha az elf nem ismeri jobban a seguthok hitrendszerét, azt hihette volna, hogy imádkozik.
- Idefigyelj, Feladir. -szólalt meg hirtelen Versairen, a kavicsokat csörgetve. Világoskék szemei szinte fénylettek az éjszakában, méghozzá a lehető legnyugtalanítóbb módon. - Eddig sem vidám hegyi kirándulás volt ez az egész, de most csúnyán eldurvulhat... sajnos egyenlőre nem vagyok képes megbízni benned... fene tudja, gondolsz egyet és tőrt vágsz a torkomba, mert azt hiszed, hogy ez szolgálja az érdekeidet, a nagyobb jót, a sárkányokat, vagy mit tudom én, minden hiszel, mi a fontos neked.
A seguth kihúzta magát ültében, és az övén függő kés csontmarkolatára simította az ujjait.
- Nem szeretem az efféle bizonytalanságot és pontosan két megoldást tudok erre a problémára.
A tőr sebesen és hangtalanul siklott elő, durva, kezdetleges megmunkálású pengén részeg matrózként dülöngélt a lassan feltámadó holdvilág. Nem Domhani munka volt. Ősibb, kérlelhetetlenebb, hidegebb. A kés lassan táncolt a seguth ujjai között, hegye viszont minden hurkolódó, higanyszerű mozdulat végén az elfre mutatott.
- Az első megoldás az, hogy megöllek. - Versarien tekintete nyugodt volt, hangja nem árulkodott indulatról. Kitartotta az öt szívdobbanásnyi hatásszünetet.- Mégis, valamiért az az érzésem, hogy nem járnék jól azzal, ha végeznék veled... persze, ha nem hagysz választást így teszek, efelől ne legyenek kétségeid.
Újabb rövid, idegtépő szünet következett. A kés hirtelen megállt Versarien kezében, majd az él a tenyeréhez simult, és szinte észrevétlenül ejtett hosszú, sekély vágást a seguth bőrén.
Veréb felkelt, és felemelte a kezét, hogy Feladir tisztán lássa a sebet, a lecsorduló vérpatakot.
- A másik megoldás...Agvarisan Adachrat. - ezekkel a szavakkal vetette az elf lába elé a tőrt, aztán várt, karba tett kézzel, mozdulatlanul.
Agvarisan Adachrat. Ezek a szavak a Jég háborújának kusza, sötét emlékei közül bukkantak fel. A csonteskü fogadalma. Ha két seguth ezekkel a szavakkal lépett vértestvérségre, az többet jelentett minden családi köteléknél. Eltéphetetlen kapocs volt köztük, amely szentebb volt a saját életüknél, szentebb a becsületüknél, mindennél amit ismertek. Komoly dolog volt, a legkomolyabb tett, amit egy harcos az életében vállalhat. Az Agvarisan Adachrattal egyetlen seguth sem viccelne, Veréb tekintete pedig kétséget sem hagyott afelől, hogy komolyan gondolja az ajánlatot.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Achorch Ach Andar utcái Left_bar_bleue195/195Achorch Ach Andar utcái Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái EmptyHétf. Márc. 20, 2017 11:18 am

Négyezer szó a kövekre


Agvarisan Adachrat. Szentséges sárkányok! Emlékeim közül hirtelen előtűnt a kihallgatás. A fogoly megkötözve ült, arról faggatták, hogy miért van minden seguth katonának megvágva a keze. Agvarisan Adachrat. Csak ennyit mondott. Ez lenne hát? Egy törzsi véreskü?
TE EGY ARK'SEGUTH VAGY A FENÉBE IS! Ezt akartam a képébe ordítani. Mégis hogyan tehetnék le egy ilyen esküt? Teljes elf létem ellen szólt. Nem, ezt nem tehetem meg... Nem tudom megtenni... Én nem...
Mégis volt valami megtisztelő az ajánlatban. Egy ark'seguth nemhogy békejobbot, de még testvérbarátságot nyújtott. Vérközösséget. Ennyivel nagyobb személyiségek lennének, mint mi? Képesek megbocsátani mindazt, ami a háború során történt?
Ha nekik sikerült, akkor részünkről is sikerülhet. Sikerülnie kell.
- A Polgárháborúban volt egy nagy riválisom - mondtam, miközben lehajoltam a tőrért - Utáltuk egymást a szó minden értelmében, éppen csak seguth-nak nem neveztük egymást. Már bocsánat - tettem hozzá sietve, emlékeztetve magam arra, hogy mégis kivel beszélek.
- Az egyik csatában parancsunk volt arra, hogy tartsuk vissza a lovasságot, amíg a sereg többi része meg nem érkezik. Az említett rivális - ha jól emlékszem Faemurnak hívták - úgy döntött, hogy rohamozik. Arra nem számított, hogy egyenesen egy csapdába rohan: az ellenség úgy zúdult rá a katonáira, akár egy vízesés. Átkoztam a bolondágát, és átkoztam azt is, amit ezután tettem: rohamot rendeltem el. Sikerült elég nagy lyukat ütnünk a gyalogos falban, hogy vissza tudjunk vonulni. A csata után Faemur megkérdezte, hogy miért nem hagytam, hogy felemésszék az erejét, hiszen mély megvetéssel fordultunk egymás felé. Annyit válaszoltam, hogy tisztként felelősséggel tartozom a sereg minden katonájáért. Köztük érte is.
A kezemhez emeltem a kést, és mélyen Veréb szemébe néztem:
- Versarien, a katonai becsület megköveteli, hogy mindig fedezzem a hátad. Biztosíthatlak róla, hogy nem árullak el, de ha ez kell ahhoz, hogy megbízz bennem...
Verébéhez hasonló vágást ejtettem a bal kezemen, közben rezzenéstelen arccal bámultam a seguth szemébe.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Achorch Ach Andar utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Achorch Ach Andar utcái   Achorch Ach Andar utcái Empty

Vissza az elejére Go down
 
Achorch Ach Andar utcái
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Istalrin utcái
» Tula'abador utcái

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Domhan :: Világok :: Saltus :: Achroch ach Andar-
Ugrás: