Domhan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Világok közti Világ (Béta fázisú FRPG)
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A portálcsarnok

Go down 
+3
Lance Lotter
Talamh
Tiarnaí
7 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue180/180A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyHétf. Nov. 02, 2015 11:34 pm

- Te vagy a világ leghülyébb teremtménye, Jerry. Csak azért nem fosok az orrod alá, mert a végén még idomítani kezdene téged a székletem.
Ezekkel a búcsúzó szavakkal foglalt helyet a felajánlott részen, és magában mormogott tovább. Már megölni sem volt kedve. Nem is ért annyit Jerry élete. hogy kiontsa. Hadd létezzen tovább. Mert életnek nem lehetett nevezni azt, ahogyan a kapuőr élt.
Beletelt pár másodpercbe, mire Nahilia kérdése eljutott a tudatáig. Nem tudta, hogy feleljen, de végül sikerült körülírnia.

- Az egyik legsértőbb szó, melyet nőkre alkalmazni lehet. Olyan becstelen nőkre mondják, akik kicsapongó életet élnek, és felelősség nélkül hálnak mindenféle férfival.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue5000/5000A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyKedd Nov. 03, 2015 8:55 pm

Lance Lotter - Páclé

Nahilia csak a fejét rázta. Úgy tűnt, mintha sejtette volna, hogy valami hasonlót jelenthet a szó, de reménykedett benne, hogy téved. Helyet foglalt Lance mellett és a csarnokot csodálta. Elismerően bólogatott, mikor valami olyasmihez ért, ami elnyerte tetszését.
Az idő közben repült, a megígért pár perc már kilenc óra hosszúra nyúlt, de senki nem jött. Nahilia igazából nem bánta. Száztíz év alatt az elf megtanul várakozni. Elővett egy kis papírost és rajzolni kezdett. Mikor ráunt, lehunyta szemét és keresztbe tett lábakkal meditált. Két órával később, ismét rajzolni kezdett. Ezúttal azonban már nem tudta magában tartani, hogy unatkozik.
- Ez amolyan ember dolog, hogy egy fél napig várakoztatják a követeket? - kérdezte, de amint a mondat végére ért egy magas ember lépett át a portálon. Hajába már vegyült egy pár ősz hajszál, de a sötétbarna szín még így is nagyszerűen kivehető volt. Egyenes testtartásából rögtön lerítt, hogy katona. Grigorijhoz lépett, valamit súgott a fülébe, mire az haptákba vágta magát és Nahiliáékra mutatott. A magas bólintott, és a páros elé lépett.
- Üdvözlöm kisasszony! Nagy örömömre szolgál, hogy én kísérhetem át az Albatroszra. - kezet csókolt a kapitánynak, aki zavarában csak mosolyogva bólintott.
- És üdvözö... - akadt meg a mondat közepén. Szeme elkerekedett, de egy pillanattal később visszaerőltette magára a katonás fegyelmet.
- Üdv ismét Lance. Nem hittem volna, hogy valaha viszont látom a fiamat.
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue180/180A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyCsüt. Nov. 05, 2015 12:03 am

Apja megdöbbent arcának látványa már megérte ezt az egész vesződést. Az elmúlt kilenc órát úgyis szunyókálással töltötte, hogy megnyugodjon. Felállt, kihúzta magát, mint katona korában, majd tisztelgett.
- Nahilia parancsnok, bemutatom Percival Lottert, az Egyesült Államok hadseregének egyik többszörösen kitüntetett tábornokát... az apámat.
Az utóbbi szó elég távolinak hatott. Sokkal régebbinek, mint ahogy arra emlékezett.
- Jó téged látni. De attól tartok, most nincs időnk nosztalgiázni. A parancsnok Valomhi király küldötteként van jelen.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue5000/5000A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyHétf. Nov. 09, 2015 10:29 am

Lance Lotter - Páclé

- Már csak százados - sóhajtott mélyet Percival Lotter - A kis... hogy is fogalmazzak... "fiaskótok" után az elnök lányával, a kabinet nem nagyon akart megbízni bennem, viszont amiatt a sok kitüntetés miatt le se szerelhettek. Úgyhogy lefokoztak... Sok minden megváltozott két év alatt Lance. De igazad van, most nincs erre időnk. De mielőtt bárhová is mennénk, megkérdezhetem kisasszony, hogy mi az az ügy, ami miatt őfelsége Valomhi király hajlandó lenne megszegni a földi törvényeket?
- Először is, kérem szólítson Nahiliának, ettől a "kisasszonytól" borsódzik a hátam. Másodszor: Valomhinak minden joga megvan arra, hogy követet küldjön egy másik világra, bárki is legyen az...
- Ezzel én is tisztában vagyok
- vágott közbe Percival - de tudja, a fiamat ENSZ határozat tiltotta ki a világból. Ez röviden annyit jelent, hogy a Föld ÖSSZES országa megtiltja, hogy ott tartózkodjon. - próbált a lehető legudvariasabban beszélni, láthatóan nem akarta felbosszantani a nőt, de kiütközött rajta a helyzet kényes mivolta.
- Csakhogy Lance Lotter egy hős az elf nép szemében. Megmentette a király életét!
- Hogy mit csináltál?
- kérdezte Lance-től apja. A vak is látta, hogy meglepődött a hír hallatán.
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue180/180A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptySzer. Nov. 11, 2015 12:13 am

A gunslinger kajánul elmosolyodott.
- Csak a dolgomat végeztem.
Aztán látva apja még értetlenebb arckifejezését, röviden beszámolt neki az elmúlt napok eseményeiről. Kezdve azzal a találkozóval a kocsmában, mely mindent elindított, majd folytatta a flabadorai kiruccanással, és kitért a végső összecsapásra a király udvarán. Még azt sem hagyta ki, hogy a saltusi lovagrend kidobta.
- Így utólag belegondolva, talán épp az lehetett a legnagyobb bajuk, hogy a hatáskörömet túlságosan is túlléptem. Ők Domhant vigyázzák, nem az összes többi világot. Még a pisztolyaimat is elkobozták.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue5000/5000A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyCsüt. Nov. 12, 2015 9:30 pm

Lance Lotter - Páclé

- Mi az az ENSZ? - kérdezte az elf kapitány.
- A szervezet, amelynél most kiborítom a bilit... - válaszolta Percival. Sarkon fordult és a legközelebbi rádióhoz lépett. Láthatóan heves szópárbajba keveredett a vonal túlsó végén tartózkodó illetővel, ugyanis egy gyakorlott artistát megszégyenítő mozdulatsorral próbálta tudtára adni, hogy nincs igaza. Nem is beszélve a néha az egész termet bezengő "MAGA TELJESEN MEGHIBBANT?!" és az "ENGEDJEN VÉGRE VALAKI KOMPETENSSEL BESZÉLNI!" kiáltásokról. Tíz perc ordítozás után azonban ismét Lance-ékhez intézte szavait:
- Azt kérdik, hogy miért szükséges feltétlenül, hogy Lance is átlépjen?
- Azért, mert az én szolgálatom alatt történt a merényletkísérlet, viszont én még sose jártam a Földön. Szükségem van egy kísérőre, és én is és Valomhi is azt akarja, hogy Lance Lotter legyen az. Vagy ez, vagy háború. Válasszanak!

Percival megismételte Nahilia szavait. Rövid szünet után ismét a duóhoz fordult.
- Belementek.
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue180/180A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyPént. Nov. 13, 2015 12:21 am

A helyzet pattanásig feszült. Lance elmosolyodott, látva a Föld kényszerítettségét.
Eddig még senki nem dirigált az emberiségnek, pedig kellett volna. Na majd most!
Gondolta magában a gunslinger, majd megigazította ruháját, és végigsimította haját. Most már fejére húzta a cowboyos karimás kalapját.
- Reméltem is. Bár nem szeretem a Földet, azért azt mégsem akarom, hogy elpusztuljon.
Ideje volt visszatérni a Földre.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue5000/5000A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyPént. Nov. 13, 2015 2:28 pm

Lance Lotter - Páclé

Folytatás: Föld/Albatrosz, a repülő sziget/A portál előtere
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptySzomb. Aug. 27, 2016 6:17 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

A Portálcsarnokban éjjel sem állt meg az élet. Persze az őrszolgálatokat és a határellenőrzéseket a központi világ órájához igazították, így kisebb volt a tömeg, de azért jó három-négy tucat alak így is nyüzsgött az alaposan kivilágított épületben - persze, az őröket nem számítva.
Feladirra rá sem hederített senki, amikor késő éjjel belépett: mindenki a saját dolgával volt elfoglalva.
A Terakhi portálnál épp őrségváltás folyt: Az eddig posztoló saltusiak átadták a helyüket a váltásnak, míg a kadmet őrök, akiknek még órák lehettek az őrségből, némileg irigykedve méregették őket. Hátuk mögött a Terakhi portál kavargott, felszínén gyakran átsuhant a napperzselte fű aranyló színe.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue195/195A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptySzomb. Aug. 27, 2016 7:19 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Vettem egy mély levegőt. Aztán még egyet. A csarnok ablakain kiszűrődő fény nem sok reménnyel kecsegtetett árnymágus személyem számára, de ha már eddig eljutottam, végigcsinálom. Idegesen szorongattam a szobrot, amikor beléptem, és csalódottan tapasztaltam, hogy nincs akkora tömeg, mint napközben szokott lenni. Sokkal egyszerűbb lenne elvegyülni a tömegben, mint a kadmet szemeket kijátszani, de sajnos be kellett érnem a jelen helyzetemmel. Türelmes léptekkel, a legközelebbi oszlop mellé léptem. Amikor körülnéztem, nem úgy tűnt, mintha bárki is engem figyelne, úgyhogy behúzódtam az árnyékába.
A terv igen egyszerű: megpróbálok magam köré annyi árnyékot generálni, hogy még a kadmetek se lássanak meg, majd szépen lassan, hogy senkinek ne tűnjön fel, elkezdem megnyújtani az oszlopok árnyékait és azokban haladva jutok el a portálhoz, és szépen átslisszolok. Meglátjuk, hogy gyakorlatban hogy működik.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptySzomb. Aug. 27, 2016 7:38 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Feladirnak eszméletlen szerencséje volt: épp összeszedte a manáját és beolvadt a fal árnyai közé, mikor a saltusiaknak kapásuk lett. Egy fiatal kadmet nőt tartóztattak épp fel, miközben a terakhi őrök nagy buzgalommal boncolták fel a leány táskáját. Az egyikük hamarosan felegyenesedett, kezében egy jó csomónyi ezerszemvirággal.
- Na mi az, aranyom, némi bérkiegészítés?
- Dögölj meg te rohadt gennynyaló szemétláda, hogy a rohadt tevét, aki ellett, rúgta volna hasba egy...

Az ifjú hölgy további kirohanásait Feladir már nem hallotta: a portál mellé ért, az örvény sustorgó-búgó zaja elnyomta a további tirádákat. Még egy lépés, és az elf átlépett a világok határán, a portál hűvös fátyla körülölelte.


Folytatás: Admorak
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptySzer. Aug. 31, 2016 10:46 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Domhanon dél volt, a nap sugarai örömtáncot jártak a csarnok márványfelületein, ólomüveg ablakain. Szikrázó kék, zöld, arany, hófehér: Feladir ezekből már semmit nem érzékelhetett.
Visszafelé a portálozás nem volt rázós mutatvány. Ugyan kit is érdekel egy egyedül utazó elf? A Terakhi őrök szinte rá sem hederítettek. Főleg azért, mert továbbra is szívesebben hódoltak kockázási szenvedélyüknek. Persze Domhanon a helyzet más volt, és az elfnek fel is kellett készülnie, ha valóban átvágni szándékozott a portálban nyüzsgő őröket.  Így nap közepén különösen sokan voltak, elvégre ilyenkor bonyolította a legnagyobb forgalmat a portálcsarnok.
Amint Feladir átlépte a világok közti fátylat, majdnem bele is ütközött a túloldalon várakozó hegynyi termetű kadmetbe, akinek épp akkor vizsgálták át a csomagjait. A harcos hátranézett, majd morrant egyet nemtetszése jeleként, de ennyivel megelégedett.
- Nno, mehet is. - szólt oda neki a saltusi, majd a kadmet kezébe nyomta a poggyászát. Társa fáradtan intett Feladirnak, hogy ő következik.
- Elvámolnivaló? - kérdezte unottan.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue195/195A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptySzer. Aug. 31, 2016 11:05 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Már Terakh-on elkezdtem játszani a vakot, amint a portál közelébe értem. Kezeimmel magam előtt kapálóztam, meg-megbotlottam, a lépcsőn szerencsétlenkedtem. Nem nagyon érdekelte a vámosokat, hogy mit is csinálok, valószínűleg részegnek tarthattak. Pedig apait-anyait beleadtam!
A másik oldalon már sokkal fontosabb volt, hogy fenntartsam az álcát. Amikor átléptem majdnem nekimentem egy harcosnak. A véletlennek több köze volt hozzá, mint az én színészkedésemnek, de úgy gondoltam, hogy kezdetnek ez is megteszi.
Láttam, amikor intettek nekem, de nem mozdultam, csak akkor, amikor már fel is kiáltottak, hogy én jövök. Kezeimet kissé magam előtt tartva, lassú léptekkel indultam meg. Hagytam, hogy átvizsgálják a hátizsákomat, aztán hagytam magam megmotozni is, mindig várva, hogy mondják mit csináljak, ne csak mutassák. Amikor elengedtek, akkor "teljesen véletlenül" nekimentem a vámtisztnek. Karom azonnal lendült, és kezébe nyomtam a pergamen darabot, gondosan ügyelve rá, hogy ne lehessen észrevenni a mozdulatot.
- Jaj, bocsánat! - kiáltottam fel, és rácsimpaszkodtam, mintha elvesztettem volna az egyensúlyom. Nem tudom, hogy hallotta-e, de megpróbáltam odasúgni neki az utasításokat:
- Feladir vagyok. Vidd el azt a pergament Eidrick félvezérnek!
Utána pár bizonytalan lépést tettem hátra, és elindultam a terem közepe felé, reménykedve, hogy a kis amatőr előadásom meggyőzte azt, akit Achát utánam küldött.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptySzer. Aug. 31, 2016 11:17 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

- Delejfű. -summázta rezignáltam az egyik saltusi őr, látva Felirad kóválygását. Ennek megfelelően kissé viszolyogva vette el a táskáját és vizsgálta át. Jó egy percet töltött azzal, hogy alaposan átlapogatta az iszák bélését is, hogy nem rejtett-e alá az elf esetleg többet a hallucinogén hatású növényből. Végül kénytelen volt belátni, hogy nincs semmi gyanús a szütyőben és az elf lehet, hogy nem is feltétlenül áll tudatmódosító gizgazok hatása alatt, hanem egyszerűen valami gond van a szemével. Ezt azonnal illusztrálta is, hogy Feladir nekiszédült a másik saltusinak.
- Mit csinálsz, hé! - kiáltott meglepetten az őr, és eltolta magától a botladozó elfet. Láthatóan meglepődött amikor megérezte a kezében a pergament, de végül egy alig halható mordulással jelezte, hogy megértette az üzenetet.
Társa mindeközben értetlenül bámult rá, majd megcsóválta a fejét és sokáig nézett a távolodó elf után.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptySzer. Aug. 31, 2016 11:22 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...
Folytatás: Utak és utcák
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyVas. Dec. 04, 2016 4:00 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Újabb hűvös, verőfényes nap köszöntött Domhanra. A világosszürke égen fehér felhők úsztak a sötétszürke háztetők felett, a még szürkébb utcákon pedig igen-igen feketés alakok mászkáltak. Helyenként ékes, vörös dekorációval. Feladir szemét majd' kibökték a bérházuk előtt növő rózsák agresszív-piros szirmai, és hirtelen a legtöbb galamb szeme is úgy fénylett, mintha egyenesen a legmélyebb és legfortyogóbb démoni dimenzióból reppentek volna elő ma reggel, egy kis tollászkodásra.
Miután elfünk összecsomagolt és szólt az öreg laer házmesterének, hogy pár napig ne is számítson rá, már majdnem fél tizenkettő volt, mikor a Főtérre ért. Mint mindig, most is nagy volt a zsivaj és a tolongás, a Portálcsarnokból úgy ömlöttek ki az utazók, mint bor a felborult kehelyből. Mér csak egy átkozott Seguthot kellett volna megtalálnia a fekete-fehér vörös tömegben. Nem mintha a seguthokon sok lenne a vörös szín...
Több mint egy fertály óra telt el türelmetlen várakozással, mikor egy magas, csuklyás alak törtetett el Feladir mellett, és csak mentében morrant hátra.
- Szedd a lábad, elf.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue195/195A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyVas. Dec. 04, 2016 4:17 pm

Négyezer szó a kövekre


Frissen és fitten ébredtem, mintha kicseréltek volna. A tegnapi este nagyszerű lezárása után úgy aludtam, mint a bunda. És amikor ma reggel felébredtem ismét konstatáltam, hogy látom a vöröset. A Vörös sivatag képe ott függött az ágyam fölött és ahhoz képest, hogy min mentem keresztül, hogy megszerezzem, most mégis nyugalommal töltött el, hogy láthatom a színeit. Gyorsan összepakoltam, utána irány a Portálcsarnok!
Nagyjából fél órával korábban érkeztem, mint a megbeszélt időpont, úgyhogy volt időm egy kicsit szétnézni. Vicces látványt nyújtott a piactér úgy, hogy a vörösön kívül más szín nem jutott el a szemembe. Mindig, amikor először megpillantottam valakit azt hittem, hogy vérzik, hogy utána rájöjjek, hogy még mindig színvak vagyok. Legalábbis részlegesen.
Fel-alá kezdtem járkálni, miközben a kapcsolatomra vártam, a táskám pántjaival játszogattam, amikor egy meglehetősen illetlen alak kis híján fellökött.
- Üdv neked is... - mondtam, miközben felzárkóztam mellé - a hölgy hogy van?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyVas. Dec. 04, 2016 4:34 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

Veréb olyan nyújtott, gólyalábas léptekkel haladt előre, mintha hosszútávgyalogló verseny célvonalában járna, köpenye teátrálisan lebegett mögötte. Hosszú arca nyúzottnak tűnt, csak fél szemmel pillantott le a mellette baktató elfre.
- Mit érdekel? - morrant barátságtalanul, és nekivágott a portálcsarnok lépcsőinek. Hármasával szedte őket, és  így a lépcsősor tetején volt alkalma thakar'amasának nyelén türelmetlenül dobolva várni Feladirra.
- Mi lenne, ha tartanád a szád, amíg át nem érünk? A pusztában annyi értelmetlen kérdést tehetsz fel, amennyit akarsz, de addig kérlek, kímélj meg.  - sziszegte fojtott hangon, amint elfünk beérte. Még mindig meglepő volt a művelt, akcentus nélküli domhani egy olyan ark'seguth-tól, aki minden világok legbarbárabb helyén élt gladiátorként.
A portálcsarnok épp csak túl nem csordult a rengeteg tülekedő alaktól, de a saltusi portál viszonylag elhagyottabb volt, mint a többi. Hiába, nem sokaknak jut eszébe nyaralni menni a sziklák világába.
Veréb a szokásos gázlómadár lépteivel vágott át a tömegen, és mikor Feladir már odaért az útlevelét ellenőrizték.
- Mhmmmmm... - hümmögött az egyik saltusi portálőr a seguth menlevele felett. - Szóval Admoraki Aréna? remélem mondanom sem kell, hogy odahaza nem szeretjük a virtuskodást.
Veréb nyugodt, hideg tekintettel mérte végig a strázsát, majd halk, szinte tiszteletteljes hangon válaszolt.
- Egy jó kardot akarok venni az Achrochon. Nincs szándékomban bajt keverni.

Ez láthatóan remek indok volt, úgyhogy miután gyorsan átkotorászták a gladiátor táskáját, tovább is engedték. Miután a seguth eltűnt a portálon túl, az őr Feladirhoz fordult.
- Neve? Útlevél?
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue195/195A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyHétf. Dec. 05, 2016 10:17 am

Négyezer szó a kövekre


Veréb a szokásosnál is mogorvább volt. Nem mintha az az egy találkozás Terakh-on sok alapot szolgáltathatott volna, de valamiért úgy éreztem, hogy erre rátett még egy lapáttal. Habár azt kell ismernem, hogy amilyen magabiztossággal kezelte a vámtiszteket, ezt igazán nem róhatom fel neki.
- Feladir Geraethul - válaszoltam a nekem szegezett kérdésre - Egy pillanat türelmet kérek, amíg előkotrom...
Ha csúnyán is néztek rám a felkészületlenség miatt, nem igazán foglalkoztam vele. Szerencsére a táskám egy könnyen elérhető zsebében volt a papíros, úgyhogy igazán nem okozhattam túl nagy fennakadást! Át is nyújtottam, miközben közöltem "látogatásom okát:"
- Odahaza mindig is óva intettek Slatustól a szüleim, de én túlságosan kíváncsi vagyok ahhoz, hogy ne láthassam. Szeretnék egy kicsit kirándulni.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyHétf. Dec. 05, 2016 4:48 pm

Feladir- Négyezer szó a kövekre

A saltusi gyorsan átpörgette Feladir iratait, majd a végére érve felvonta a szemöldökét, és odamutatta a társának is.
- Áh. - reagálta le lakonikusan a másik. A jelek szerint a nemrégiben kiváltott útlevélen már lehetett valami, ami a korábbi kis gyilkosságos-gyanúsításos-afférra utalt, úgyhogy a határőrök ha lehet még nagyobb alapossággal kutatták át Feladir holmiját. Végül kénytelenek voltak belátni, hogy semmi illegálist nem próbál átcsempészni a gyanús elf, és kelletlenül a kezébe nyomták a felszerelését.
- Csak óvatosan, Geraethul uram. - szólt utána az egyik őr. - Odaát mi mindenre figyelünk.
Feladir áthaladt a strázsák közt és elnyelte a hűvös-kékesszürke saltusi portál örvénye.

Kalandod Saltuson, a Poros Ösvényen, és azon belül pedig a Sziklák Fogán folytatódik.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptySzer. Dec. 14, 2016 10:28 pm

Tarassian- Mesék a pusztáról

Már meglehetősen késő volt, mikor ifjú laer kalandorunk a portálcsarnokig verekedte magát. Sajnos a téren épp egyfajta szabadfogású birkózás kereteiben folyt valamiféle kromat körmenet, aminek nem sok mély áhítattal hallgató követője, viszont annál több harsányan tréfálkozó hátráltatója volt. A főtér szélén már kezdtek is megszaporodni a saltusiak, de ez ahelyett, hogy mérsékelte volna a kedélyeket, inkább arra ösztönözte az elszántabb résztvevőket, hogy addig élvezzék ki a testmozgási lehetőséget, amíg lehet.
Tarassian viszonylag ügyesen jutott át köztük, csak két könyék zongorázta végig a bordáit, és a haja kócolódott kissé össze. A portálcsarnok szinte kongott az ürességtől, és a nagy, festett ablakokon át beszűrődő zöldes fényben úgy tetszett az egész terem, mintha egy hatalmas, megkövült erdő lenne. Kicsit indokolatlan mennyiségű saltusival, de azért attól még költői.
A Terakhi portált nehéz lett volna eltéveszteni: aranysárga szín dominált benne, felette lévő üvegablakra antiloplovakat festettek, illetve elég sok kadmet, na meg őket árgus szemekkel figyelő saltusi tolongott előtte.
Az egyik fekete köpenyes lovag észrevette Tarassiant, és meglepetten elmosolyodott. Fiúsan csupasz képű, alig huszonegynéhány éves saltusi volt, a Geliar egyik gyakori vendége, és ha Tarassian nem tévedett nagyot, akkor Catrichnek hívták és nagyon szerette a gurgalmás-kandiscukros pitét.
Ismerősének felbukkanására a fiatal saltusi elhessegetett egy zsémbes, elég agg küllemű kadmetet, majd előzékenyen intett, hogy a fél sort kikerülve nyugodtan jöjjön csak vámvizsgálatra.
- Valami nagy készül a napfordulóra, Tarassian? - érdeklődött köszönés helyett kedélyesen. - Kíváncsi vagyok, mit főztök ki odaát Acléannal.
Vissza az elejére Go down
Tarassian
Játékos
Tarassian



Adatlap
Rang: A Geliar Hangszerkészítője
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue195/195A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 15, 2016 10:00 pm

Tarassian - Mesék a pusztáról

Nem szeretem a fanatikusokat. Idegessé tesznek. És úgy érzem jobb lenne, ha csigává változhatnék. Persze fura laer lenne az aki laestat helyett csigává változik, ha mérges. Nem túl effektív. De meglehet az én esetemben praktikusabb lenne, nem kéne aggódnom a családi átok miatt.
Megigazítottam összekócolt hajamat és meggyűrt mellényem,majd az ismerős saltusihoz léptem, legalábbis nagyjából, mert alig bírtam elszakítani tekintetemet a portál zavaros, aranyszín felületétől. Eddig csak a Laederrani portálon léptem át, de az határozottan nyugodtabbnak és szelídebbnek tűnt mint ez. Na meg Inverthani kiruccanásom kicsit óvatossá tett a világátlépésekkel kapcsolatban.

- Üdv Catrich! -köszöntem neki, fél szememmel még mindig a portált figyelve. - Látom mindenkinek feltűnt már. - Egy fejrázással sikerült elszakítanom pillantásomat a portáltól.- Éppenséggel azért megyek, hogy előkerítsem Acléant, mert nagyon úgy tűnik, hogy eltűnt. Rég haza kellett volna már érnie. Igazából azt se tudnám, hogy itt kell keresnem, ha egy kollégád nem szól Acléan eme furcsa szokásáról.
Hátra vetettem egy tincset a szememből. Igazából nem ártott volna összefognom a hajam.
- Van ötleted merre keressem, vagy mit csinálhat ilyenkor? Valami kocsmatúrát tart és segít helyrepofozni a lerongyolódott terakhi ivókat?
- Be kell valljam neked Catrich, hogy erősen tartok ettől a kirándulástól. Bár gondolom ez rendszeresen hangzik el, ezelőtt a portál előtt. De nekem nem erősségem a stressz kezelés, úgyhogy különösen tartok tőle. Van valami tanácsod, hogy kerüljem el a bajt?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyHétf. Dec. 19, 2016 11:02 am

Tarassian- mesék a pusztáról

Miközben őrtársa nem túl alaposan átturkálta Tarassian málháját, Cathrich láthatóan töprengett egy keveset. Közben saját, nem létező szakállát simogatta, olyan hipnotikus jelleggel, mintha a szőrüszőket akarná szuggesztív módon cselekvésre bírni.
- Hát, kérlek... fogalmam sincs. - vágta ki végül határozottan. - A kocsmákat nem utolsó ötlet megnézni, bár én csak egyet ismerek odaátról, a Dicsőséget. Nem kizárt, hogy a jó öreg Acléan benézett.
Catrich összenézett a társával, aki vállat vont, és Tarassian kezébe nyomta a cókmókját.
- Maradj szerény, de ne meghunyászkodó. - szólt a férfi igen erős saltusi akcentussal.
- És legyél határozott, de ne túlzottan. - tette hozzá Catrich
- És vigyázz a szemkontaktussal. Ne kerüld, de ne menj bele a farkasszem nézésbe. - intette a másik saltusi.
- Ja, és ne hagyd, hogy azt érezzék, félsz, de ne is tűnjön úgy, mintha lenéznéd őket. A legjobb, ha úgy viselkedsz, mint aki majdnem elérte már velük az egyenrangúságot. Van még valami?
Társa megrázta a fejét, és utat nyitottak Tarassiannak a portál felé.
Vissza az elejére Go down
Tarassian
Játékos
Tarassian



Adatlap
Rang: A Geliar Hangszerkészítője
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue195/195A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyHétf. Dec. 19, 2016 5:41 pm

Mesék a pusztáról - Tarassian

- Tehát csak maradjak laer? - kérdeztem vissza vigyorogva. Lényegében eleget teszek az elmondottaknak. Félnem aligha kell, egy laestat állandó jelenléte mellet. És nem nagyon tudtam elképzelni, hogy nyugodt és veszélytelen helyzetben morgósabb énemet feltudnák bosszantani. Ha meg veszély van, akkor bizony nem is árt, ha kicsit begőzöl.
- Igazán köszönöm az útmutatást és segítséget. Ha visszatérek vendégeim vagytok egy körre. De addig is csak óvatosan a Geliarban. Csak Ceirran maradt odahaza, tehát kornyika lesz, ital kevésbé.
Újra hátamra kaptam cókmókom, és a szíjat erősen, szinte már görcsösen markolva beléptem a portálon.
Ó, csak ne dobd ki a taccsot, Tarassian! Senki sem szereti, ha egy vendég első dolga, hogy lerókázza a szülőföldjét.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A portálcsarnok - Page 2 Left_bar_bleue1200/800A portálcsarnok - Page 2 Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 EmptyKedd Dec. 20, 2016 10:26 am

Tarassian- Mesék a pusztáról

Kalandod Terakhon, Admorakban, Az admoraki főtéren folytatódik!
Sok szerencsét!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A portálcsarnok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A portálcsarnok   A portálcsarnok - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
A portálcsarnok
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Portálcsarnok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Domhan :: Világok :: Domhan :: Központ-
Ugrás: