Domhan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Világok közti Világ (Béta fázisú FRPG)
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Szellőszó szálló

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue5000/5000Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptySzer. Júl. 29, 2015 11:48 am

Szellőszó szálló Ve5ik6
Tula'abador legnagyobb fogadója, a Dicsőség útján. A háromszintes épület harminc szobát és egy nagy, kékfa padlós közös termet kínál a látogatók számára, ahol mind a vendégek, mind az alkalmi ivók leülhetnek mulatozni, beszélgetni vagy akár egymagukban inni. A padlón heverő szőnyeg az évek során megkopott és, ha ábrázol is valamit, azt is a látogatók taposták bele. Kandalló nincs, padlófűtéssel tartják melegen a helyet. Az ajtóval szemben elhelyezett pult mögött barátságos mosollyal fogadja az érkezőket Malana, a fogadós. A nő teljes nevét még soha senkinek nem árulta el, de szeret azzal hencegni, hogy a fogadó már generációk óta a családja birtokában van. Bár szemrevaló teremtés, nem érdemes próbálkozni: egyetlen szenvedélye, hogy pörögjön az üzlet. Mögötte található a lépcső az emeletekre, ha valaki el szándékozna vonulni szobájába.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue5000/5000Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptySzer. Szept. 30, 2015 10:02 pm

Lance Lotter - A célpont

Malana nyugodtan törölgette a bárpultot. Egy régi elf dalocskát dúdolgatott, miközben keze alatt körbe-körbe járt a vizes rongy. Mikor befejezte megfogott két poharat és azokat kezdte el tisztítani. Nyugodtsága teljes mértékig érthető volt: a szálló közös terme teljesen üres volt, minden vendég vagy visszavonult a szobájába, vagy éppen a palotában lebzselt az ünnepségen. Ő maga sose szerette a nagy felhajtást. Egy sárkány idejött erőt fitogtatni, nagy dolog. Lehajolt, hogy eltegye a poharakat. Mikor felegyenesedett egy saltusi állt az ajtóban. "Várjunk csak... gondolta magában. "Hiszen ez egy ember! De miért van fejvadásznak öltözve?" Eljátszotta a legősibb trükköt arra, hogy megállapítsa van-e nála kékacél: apró széllökések. "Imádok szélmágusnak lenni" Csakhogy a jövevényen semmi jele nem látszott annak, hogy bármiféle hatása lett volna rajta a varázslatnak. Ez némi aggodalomra adott okot. Aggodalom? "Miket gondolok én? Hiszen ez potenciális ügyfél!
- Miben segíthetek drágaságom?
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue180/180Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptySzer. Szept. 30, 2015 10:17 pm

Lance kalapját emelve lépett be a szállóba, és alaposan körbenézett, míg végül meghallotta Malana hangját. Ő maga is az arcára erőltetett némi mosolyt, mert tisztában volt vele, hogy a nő is csak azért kedveskedik, mert a pénzt akarja kicsalni az erszényéből. Lance pechjére a nőnek nagyobb eséllyel kaphatta meg, amire vágyott. De volt itt más is. A gunslingeren végigsuhant egy megérzés, melytől borsódzott a háta. Egy ideje nem érezte ezt, csakis akkor, ha a közelben mágiát hajtottak végre. Vagyis Malana rajta próbálgatná a tudományát? Hát, ezt megszívta. A kékacél tompítása most jól jött.
A kalapját leemelve lépett oda a pulthoz, és előadta magát.

- Üdvözletem! Szeretnék egy szobát kivenni, és egy italt kérni, ha megoldható.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue5000/5000Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptySzer. Szept. 30, 2015 10:32 pm

Lance Lotter - A célpont

"Ha megoldható? Mégis mit képzel ez, mi ez itt? Valami domhani koszfészek?"
- Egy ital és egy szoba. Azonnal kapod, kedves.
Lehajolt és egy poharat halászott elő a szekrényből. A pultra helyezte, és hátrafordult, hogy megnézze mit adjon a vendégnek.
Öntött egy korsóval a leggyengébb sörből, amit talált. Nem volt biztos benne, hogy mennyit bírnak az emberek, a halott pedig nem fizet. Rossz hírnevet viszont hoz, mégpedig nagyon sokat. "És azt jobb lenne elkerülni. Az a fránya portál úgy szipkázza el a vendégeket, mint a nyüh!"
Miközben a kulcsokkal babrált a kezében Lance-re sandított. Megnézte magának csak úgy, mint minden vendégét. A legtöbben nem mutattak semmi izgalmasat, de ő... a tekintetében volt valami megfoghatatlan. Csak azok néznek így, akik már sok mindenen keresztül mentek. "Talán mégis érdekes lehetsz..." A sör mellé helyezte a kulcsot, majd felkönyökölt a pultra gondosan, mégis észrevehetetlenül ügyelve rá, hogy női bájai minél jobban szem előtt legyenek.
- Na mesélj aranyom, mi járatban?


A hozzászólást Talamh összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Okt. 15, 2015 7:45 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue180/180Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptySzer. Szept. 30, 2015 11:18 pm

Lance felkapta a kulcsot. Megnézte, hogy melyik szobát nyitja, majd zsebre tette. Malana bájai nem hatották meg túlságosan. Az a nő a barakkban jobban bejött neki. A sörbe belekortyolt, majd válaszolt az elf kérdésére. Ezt tőle szokatlan hangnemben, sztorizgatva tette, enyhén ittas állapotot mímelve.
- A tanonc záróvizsga végét jöttem megnézni. Egy régi cimborámmal megegyeztünk, hogy egyszer mindenképp megnézzük ezt a szertartást, ha módunk lesz rá. Tervezgettük egy ideje. Tudod, domhanról jöttünk át mindketten. Úgy volt, hogy együtt tesszük meg az utat, de ő valamiért előre ment. Tudja a szél, hogy miért. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy forró lett a lába alatt a talaj. Tudod, tartozott pár embernek. Rossz embereknek. Olyanoknak, akik más rossz embereket küldenek rád. Úgyhogy előrement, én pedig követtem, mint Roland Deschain a Feketébe Öltözött Embert*. Találkoztam mindenféle alakkal, miközben karaháton ideértem. Szeretném megkeresni a lókötőt, de még nem találtam rá. Biztos bagózik valahol, és fetreng valami nőcskével, ahogy szokott.  

_________________________________________________________
*"The man in black fled across the desert, and the gunslinger followed." - Stephen King - The Dark Tower I: The Gunslinger
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue5000/5000Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptyCsüt. Okt. 01, 2015 1:22 pm

Lance Lotter - A célpont

"A záróvizsgát mi? Talán még el is hinném, ha nem lennél ember aranyom..." Természetesen, Malana ezt nem mondta ki hangosan, de a kis sztoriban valami felkeltette az érdeklődését. "Szóval mégis követted. Nekem csak ennyi kell..." Feltápászkodott a pultról és nyújtózásként álcázva jelzett az embernek alatta. Három könnyed széllökés. A terv eddig tökéletesen haladt.
- Akkor piszok mázlista vagy: ma még tartanak a vizsgák, holnap következik a mesterré avatás. Én ugyan sose szerettem az ünnepségeket, valamiért mindig muszáj megemlíteniük azt a nagy barna repülő gyíkot... - elhallgatott és a pult alá sandított: az ember hüvelykujját felfelé mutatva jelezte, hogy készen áll.
- Egy valami azonban nem hagy nyugodni. Azt a barátodat hogy is hívták? Véletlenül nem Friedrich Wittlesdorf? - amint kimondta gyors mozdulattal elugrott a pulttól, teret adva a szürke szövetkabátos fazonnak, hogy előmásszon és pisztolyát Lance-re szegezze.
- Fel a kezekkel Mr. Lotter! Le van tartóztatva.


A hozzászólást Talamh összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Okt. 15, 2015 7:47 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue180/180Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptyCsüt. Okt. 01, 2015 8:10 pm

Lance nem esett ki a szerepéből. Sőt, még inkább rá is játszott, mikor elkezdte szakértő szemmel méregetni a pisztolyt. Ha annyi pénze lenne, ahányszor pisztolyt fogtak rá... ami azt illeti, annál azért több pénze volt.
Csak ezután mérte végig a markolatot markoló alakot.
- Ön volna Herr Wittlesdorf? Magasabbnak képzeltem - mosolyodott el pimaszul, majd összefűzte a derekán a karját.
- Letartóztatva? Én? És mi a vád? El nem követett merénylet? - nevetett fel a gunslinger, majd komolyra fordította a szót. Arcvonásai kisimultak, tekintetébe egy sas figyelme költözött.
- Ami azt illeti, csak szólni szerettem volna, hogy megnyugodhat. Elintéztem azt, aki meg akarta öletni magát. Nem kell hálálkodnia - fűzte hozzá szarkasztikusan.
Visszatért belé a gyilkolásvágy. Ismét kedve támadt lőni. Kilőni ezt a fazont, és az elfet is, aki elbújtatta. Talán a pisztoly látványa, vagy az adrenalin okozhatta? Ki tudja. Mindenesetre Lance-nek minden erejét össze kellett szednie, nehogy vérfürdőt rendezzen Tula'abador pompás szállójában.  
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue5000/5000Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptyCsüt. Okt. 01, 2015 8:26 pm

Lance Lotter - A célpont

- Ne játssza meg magát Mr. Lotter. Tudjuk, hogy kétszer is beszélt egy Hector von Hilderberg nevű emberrel. - lassan kisétált a pult mögül, egy pillanatra sem engedve le a fegyvert. - Választhat, hogy velem jön és a Földön bírálják el, vagy átadom magát az elfeknek.
Melana mindeközben készült, hogy szabadjára engedje teljes mágikus hatalmát, ha szükséges. Szemét le sem vette a gunslingerről, minden egyes mozdulatra odafigyelt. Talán még nem is pislantott.
- Adja át a fegyvereit - folytatta Friedrich. - Akkor garantálom a biztonságát. - egy lépéssel közelebb ment. - Annyit áruljon el azért kérem: miért?
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue180/180Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptyCsüt. Okt. 01, 2015 8:54 pm

Lance felvonta a szemöldökét. Túlbecsülte a tagot, nem is akármennyire.  
- Nagyon szar ügynökei vannak, 'Rich. Azt sikerült kiderítenie, hogy kétszer is beszéltem Hectorral, de azt már nem, hogy milyen eredménnyel? Akkor segítek magának: először elutasítottam, aztán merénylőket küldött rám, aztán másodjára már én merényeltem meg. Nem tudom, mennyi információt sikerült összegyűjtenie rólam, 'Rich, de nem vagyok bérgyilkos. Ezt kábé egész Domhan megerősítheti, ha nekem nem hisz.
A gunslinger vetett egy pillantást az elf nőszemélyre, majd újra a fritz-re nézett.
- Tudja, azt hittem, maga egy rossz helyzetbe került menekült. Egy ember, aki egy ivóban bujkál, és nyers patkányhúson tengeti életét. Ehhez képest adott egy felfegyverzett figura, aki egy elf varázsló és az elf kormány védelmét élvezi. Nem tudom, miféle alak maga, de csalódást okozott.
Lance felemelte három ujját, és a férfi képe elé tartotta.
- Először is, ha meg akarnám ölni, gondolja hogy ennyire felszínesen tenném? Hogy szándékosan utalnék önre egy idegen elf előtt? Másodszor: tisztában van vele, hogy az elfek mennyire viszolyognak a kékacél bárminemű használatától. Maga szerint vállaltam volna a kockázatot, hogy nekiálljak kékacéllal lövöldözni? Tula' abadorban? Harmadszor: ha kicsit használja a józan eszét, rájön, hogy még ha valaki meg is öli magát, élve nem jut ki ebből a világból. Napokba tellett ideérni karaháton. Annyi idő alatt az elfek már nyolcszor szétégetnek egy tűzgolyóval, legyél akármennyire is képzett harcos.
- Ami azt illeti, pont én aggódtam magárét. Féltem, hogy előre küldtek egy merénylőt, aki majd előttem találja meg, és beng. Ehhez képest, ahogy látom, kár volt aggódnom magáért. Úgyhogy most rajtam a sor: miért akarta magát megöletni Hector? Nekem valami tartozást magyarázott, de gyanítom, hogy többről szól a fáma.

Ezt követően az elfhez szólt, le sem véve pillantását az emberről.
- Maga meg lehiggadhat, Melana! Senki sem fog itt meghalni.
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue5000/5000Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptyCsüt. Okt. 01, 2015 9:46 pm

Lance Lotter - A célpont

- Maga meg miről zagyvál itt? Nem én vagyok a célpont, hanem az elf király!
Melana szeme tágra nyílt. Friedrich felé fordult és kiabálva kérdezte:
- Micsoda?! Erről miért nem szóltál korábban?! Riasztani kell az őrséget és...
- Nyugodjon meg asszonyom, már mindent elrendeztem, Nahilia mindenről tud. Ami jobban aggaszt...
- leengedte a fegyvert és Lance szemébe fúrta tekintetét - Van fogalma róla mit tett?! Hector volt az egyetlen nyomunk a feletteseihez! Már hónapok óta megfigyelés alatt tartottuk, maga meg megöli?! - fejét fogva elfordult Lance-től és próbált lehiggadni. Mély levegőket vett, majd miután lenyugodott ismét a rendőrbíróra nézett.
- Ha igaz, amit mond, akkor Hectorék megneszelték, hogy tudjuk ki a célpont. Fogalmam sincs miért pont önt küldték volna a kiiktatásomra, de ez most nem számít. Ha nem maga az orgyilkos, akkor résen kell lennünk. - arckifejezésére kiült, hogy mennyire kellemetlennek találta a helyzetet - A segítségét kell kérnem. Az egyetlen reményünk, hogy az orgyilkos azt hiszi, hogy likvidáltam, és ezt ki kell használnunk.
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue180/180Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptyCsüt. Okt. 01, 2015 10:00 pm

Lance egyre idegesebb lett. Nem úgy, mint aki pisztolyt akar rántani. Egyszerűen csak nehezen viselte a találkozást az emberi hülyeséggel egybekötött balítélettel.
- Merényletet akart szervezni, mégis mit kellett volna tennem?! Nyírtam volna le a füvét?!
Aztán végül mindketten lehiggadtak. A gunslinger gyorsan átgondolta a helyzetet.
Ezek szerint az ügy nagyobb, mint gondoltam. Egy politikai cselszövés kellős közepébe sikerült landolnom. Gratulálok, Lance... Megcsináltad.
Legszívesebben hazarobogott volna nagy dühvel, és hagyta volna magára az egész csapatot, mondván, hogy egyék meg, amit kifőztek. Aztán eszébe jutottak a karagolással eltöltött idők, a sok békés lakos és a nosztalgia.
- Jól van, társuljunk. Már így is túlteljesítettem magam.
Hirtelenjében nem volt kedve elárulni, hogy valójában nem küldte őt senki. Ő maga volt ilyen hülye, hogy gondolta, értesíteni kell Friedrich-t.  
Vissza az elejére Go down
Talamh
Admin
Talamh



Adatlap
Rang: Föld Őrzője
Mana:
Szellőszó szálló Left_bar_bleue5000/5000Szellőszó szálló Empty_bar_bleue  (5000/5000)
Játékmód: Ádáz

Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló EmptyCsüt. Okt. 01, 2015 10:07 pm

Lance Lotter - A célpont

Folytatás: Királyi palota/Palotaudvar
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Szellőszó szálló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szellőszó szálló   Szellőszó szálló Empty

Vissza az elejére Go down
 
Szellőszó szálló
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Domhan :: Általános :: Könyvtár :: Városi Archívum :: Lance Lotter Flabadorai kalandja-
Ugrás: