Domhan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Világok közti Világ (Béta fázisú FRPG)
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Lakaran kútja

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyVas. Aug. 07, 2016 4:01 pm

Lakaran, az alvadt vér és a hadizsákmány istene különös módon nem tart igényt templomra: az ő szent helye az Admoraki főtéren álló kút, aminek oldalára fából faragtak véres jeleneteket, káváján pedig Lakaran szent állatainak, a keselyűknek öt élethű, színarany szobra gubbaszt (eredetileg hat volt). A díszes, ám kissé durva véseteket évekkel ezelőtt aranyfüsttel vonták be, de ez már megkopott, körömnyi darabokban hámlik, a megmaradt részeken pedig a felajánlásokból lecsöppenő rég megalvadt vérfoltok barnállanak.
A kút már messziről elviselhetetlen bűzt áraszt, hiszen Lakaran amellett, hogy egy érmét mindig követel a hadizsákmányból, a legyőzöttek egy darabját is magának akarja tudni: füleket, ujjakat, szemgolyókat, ki mit tud hozni magával. Az alvadt vér istenének hívei ugyan úgy a kútba hajítják a rothadó darabokat, mint a patrónusuknak kijáró aranyadót.
Feltehetően Lakaran sajátos csodája, hogy a kútból áradó tömény rothadás máig nem okozott komolyabb járványokat.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 7:50 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Második nap kútőrségben és még semmi, pedig már lassan alkonyodott. Admorak, mint Feladir már kitapasztalta, ilyenkor vállt a legzsúfoltabbá: a főtéren több ezer ember tülekedett, felvonultatva minden fajt, népet és társadalmi osztályt, amit el lehetett képzelni. A szag borzasztó volt, de egy idő után meg lehetett szokni, a por azonban sokkal bosszantóbbnak bizonyult.
Szerencsére Lakaran kútja egyfajta szigetként határolódott el a főtér többi részétől- olyan jó 10-20 lépés széles körben csak azok jártak, akik a véres zsákmány istenének hoztak felajánlást. Egyikük sem volt különösebben bizalomgerjesztő alak, bár látszott, hogy a kadmetek közül a vagyonosabbak közé tartoztak. Sajnos egyik sem nézett ki úgy, mintha egy isten kiválasztottja lenne.
Egészen eddig.
A hatalmas felhők, amik mindig ott trónoltak a beláthatatlanul magasnak tűnő, aranyszín égen, haragosvörös színt öltöttek, a puszta felől erőteljes széllökések kavarták fel Admorak homokos útjainak porát. A főtér a szokásosnál kicsit nyugodtabb volt, de ide hallatszott az Arénából a közönség zajongása: már vagy két fertály órája tartott egy párviadal. Pár pillanattal később lelkes üvöltések sora jelezte, hogy az egyik résztvevő vagy feladta, vagy meghalt.
És ebben a pillanatban jelent meg az a különös alak az egyik mellékutcából. Kadmetekhez képest szokatlanul hosszú haja volt, és bőrét olyan sűrűn tarkították tetoválások, hogy az eredeti bőrszínét nehéz lett volna megállapítani. Drága, értékes prémekkel díszített bőr ruházatot viselt, ousanjait a hátára szíjazta. Magabiztosan haladt a kút felé, a bal kezében levágott emberi fejet tartott annak hajánál fogva, olyan természetességgel, mintha csak egy táska lenne. A nyakból ütemesen csöpögő vér hátborzongatóan követte léptei ritmusát.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue195/195Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 8:04 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Már el is felejtettem, hogy milyen unalmas az őrszolgálat. Két napja lebzseltem már a kút környékén, majd' megfulladtam a porban, halálra untam magam... Ha nem tudnám, hogy ez a valóság, azt hinném, hogy egy régi hőskölteményben vagyok, ahol a sárkányok próbára teszik a hős türelmét. Mindig amikor valaki a kúthoz lépett, egy halvány reménysugár csillant. A probléma csak az volt, hogy senki... SENKI sem volt Lakaran bajnoka. Aztán meg úgy néztek rám, mint a falu bolondjára (milyen találó szólásai vannak az embereknek!).
Már épp menni készültem, amikor az egyik mellékutcából egy kadmet egy levágott emberfejjel. Amilyen lendülettel lépkedett a frászt hozta rám. Sosem értettem, hogy mi késztethet arra valakit, hogy a holtak maradványait összevissza cipelje, mint egy trófeát. De ez nem is az én dolgom. Megvártam amíg a közelbe ér, csak utána szólítottam meg:
- Üdvözletem! Te lennél Arlak, Lakaran nagy bajnoka?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 8:13 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

A férfi olyan sebességgel változtatott irányt, hogy nehéz volt szemmel követni. A lendület következtében a fejből vér fröccsent Feladir ingére, és mire a kadmet megállt, másik kezében már ott villogott az ousanja. Arcán mindeközben semmiféle felindulást nem lehetett észrevenni, az elf ennyi erővel egy kőszoborról is próbálhatott volna érzelmeket leolvasni.
A következő pillanatban a férfi leengedte a kardot és félrebiccentett fejjel végigmérte Feladirt. Ahogy összevonta lassan a szemöldökét, a tetoválások bizarrul felgyűrődtek a homlokán, majd hirtelen vonásai elsimultak és elmosolyodott. Meglóbálta a karját, mire a fej pörögni kezdett és szeszélyes vérmintákat rajzolt a porba.
-Áh! Te kerestél engem a seguthon.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue195/195Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 8:23 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


- Feladir Geraethul, szolgálatodra - mondtam egy színpadias meghajlás kíséretében. Ügyeltem rá azért, hogy ne legyen túl mély, mert nem szerettem volna kezében himbálózó ember sorsára jutni. Igazából nem rettentett meg, hogy rögtön úgy kezdte, hogy fegyvert fog rám, már-már elvárom a kadmetektől az ilyesmit. Ami jobban rám hozta a frászt, az Veréb ark'seguth mivolta volt. Persze nekem is feltűnhetett volna, a sápadt bőre és a karján a tetoválás eléggé árulkodó volt. "Ennyire kijöttem volna a gyakorlatból? Pedig anno én voltam az egyik legjobb felderítő..." Egy pillanatra átsuhant az agyamon, hogy eltehetném láb alól. Végül is Terakh-on vagyunk, úgysem tennének fel kérdéseket...
Nem. De legalábbis nem most.
- Valóban én voltam. Megbíztak azzal, hogy adjak át két dolgot is az istenednek. - mondtam miközben úgy mozgattam a szobrot, hogy az észrevehetőbb legyen. A lepelt természetesen nem vettem le róla. A kis dobozka pedig ott pihent a zubbonyom egyik zsebében.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 9:46 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Arlak elengedte a füle mellett Feladir udvarias bemutatkozását, de a szolgálatodra szóra felhorkant.
- Ne alázd meg magad, rosszul leszek tőle. Egy férfi nem él ilyen fordulatokkal.
Majd hátat fordított és könnyed léptekkel a kúthoz sétált. Lakaran öt keselyűjén végigsiklott az alkonyi fény, vérszínűvé változtatva a foltos aranyat. Arlak maga elé nyújtotta a fejet, és saját zengzetes nyelvén szólt pár szót, miközben bal keze folyamatosan járt, bonyolultabbnál bonyolultabb kalligrafikus mintákat festve a levegőbe. Végül lecsatolta az egyik súlyos aranyláncot a nyakáról, és a fejjel egyetemben a kútba ejtette. A felajánlás hátborzongató, tompa puffanással érte el a föld alatti halom tetejét, és felriasztott vagy ezer legyet bőséges lakomájukról. A bűz hirtelen kicsapott a kútból és hullámokban áradt szét a környéken. Arlak láthatóan elégedettnek tűnt. Még egyszer meghajolt a kút felé, sorra megérintette a keselyűk homlokát, csak azután fordult vissza Feladirhoz.
- A patrónusom jobban szereti a személyes felajánlásokat ... - kissé elhúzta a száját. - és elsősorban kadmetektől, de ha reménykedsz a kegyében, hát itt a kút: add oda den' Lakarannak azt, amit hoztál.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue195/195Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 10:23 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Azt tudtam, hogy barbárok. De hogy ennyire?
Kirázott a hideg, amikor hallottam, hogy a fej a kút mélyén álló halomra zuhan. A felszálló bűz elég kellemetlen volt, de egy hullakupactól nem vártam sokkal többet. Mondjuk elég furcsa, hogy pont akkor száll fel a kút mélyéről a szag, amikor beledobtak valamit. Lehetséges, hogy Lakaran ezzel fejezné ki, hogy elfogadta az áldozatot?
"Ha igen, akkor még mélyebbre süllyedtek a szememben... Kár, kezdtem megkedvelni Terakh-ot." gondoltam magamban.
- Hát... Azzal van egy kis gond... - kezdtem lassan - tudod, nekem azt mondták, hogy ezeket személyesen az istennek adjam át. Mármint személyesen neki. A szó legszorosabb értelmében. Nem tudom, hogy mennyire venné jó néven, ha... a kút mélyén landolnának.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 10:48 pm

Feladir- Há' majdnem biztos, hogy rossz víge lesz ennök...

Arlak lehajolt és a porba törölte a kezét. A vér egy szempillantás alatt eltűnt.
- Szóval azt mondták? - kérdezte ugyan olyan lassan és tagoltan, mint Feladir. Leginkább aképpen, mintha egy ötévessel társalogna. - Nem úgy megy az, öcsém, hogy egy Felemelkedett bárkinek a kérésére itt terem, hogy ki tudja miféle ostobaságokkal fáraszd.
Lakaran bajnoka felegyenesedett, és Feladir szemébe nézett. A farkasszerű, sárgás szempár különös, idegen fénnyel égett.
- Úgyhogy a helyedben én nagyon hamar visszatakarodnék oda ahonnan jöttem, vagy nekiállnék és fáradtságos, sok éves munkával elnyerném a Felemelkedett kegyét. És persze mindeközben borzalmasan hálás lennék, hogy Lakaran bajnoka nem vette sértésnek az eszetlen tolakodásomat.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue195/195Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 10:58 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Megint kezdődik. Miért találom meg mindig a kötekedőket?
- Hé, én nem akarok bajt, csupán teljesíteni a nyakamba... a rám rótt feladatot.
Arlak egyre fenyegetőbben nézett, úgyhogy szépen lassan, hogy ne tűnjön fel neki felvettem egy védekező állást. Közben persze beszéltem, hogy elvonjam a figyelmét:
- Nos, ha "visszatakarodok" megölnek. Ha nem végzek hamar megölnek. Ha gondolod szívesen megmutatom, hogy ezt miért nem akarom a kútba dobni. - böktem fejemmel a szobor felé, melytől időközben eltávolodtam - A másik, egy kis dobozka, szintén nálam van, de a lelkemre kötötték, hogy ne nyissam ki, úgyhogy fogalmam sincs mi van benne. És csakis személyesen Lakrannak adhatom át. Nem félek a haláltól, de inkább a csatatéren vesznék oda, semmint egy elégedetlen húsmágusnak.
Bal kezemmel a kardhüvelyt szorongattam. Ha rám támad, egy mozdulat lesz csupán előrántani a fegyvert.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 11:09 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Arlak tekintete a becsomagolt szoborra szegeződött és láthatóan eltöprengett. Ahhoz képest, hogy látszólag nem is figyel oda, pontosan érzékelte az elf minden mozdulatát, de ennek ellenére végtelenül higgadt maradt: nem látszott, hogy megfeszülnének az izmai, nem nyújt az ikerkardjai után. Talán a sebességében bízott, vagy nem hitte, hogy a hegyesfülű képes lenne rátámadni. Mert úgy festett, hogy Lakaran bajnokának egyenlőre egyáltalán nem áll szándékában kardélre hányni Feladirt.
Majd egy pernyi hallgatás után Arlak fejével a csomag felé bökött.
- Mutasd, mi az.
Közben a nap végképp búcsút mondott Admoraknak és felgyulladtak távolabb az Arénát megvilágító fáklyák ezrei is. Újabb harsogó üvöltésáradat zengett végig az alacsony házak teteje felett. Még egy párbaj véget ért.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue195/195Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptyKedd Aug. 30, 2016 11:17 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Nem támad. Érdekes. Egy kadmettől nem ezt vártam volna.
Mindenesetre visszalépdeltem a szobor mellé, kezembe vettem és megindultam a legközelebbi sikátor felé.
- Valami kevésbé... zajos hely jobb lenne.
Intettem neki, hogy kövessen, majd megálltam éppen a beszűrődő fény szélén, hogy a szobor még látható legyen annak, aki velem szemben áll, de egy kívülről betámolygó személy ne lásson mást, csak két árnyékos alakot.
Lerántottam a leplet a rondaságról, hogy megmutathassam Lakaran bajnokának. A vöröses foltok továbbra is ott éktelenkedtek az aranyon. A sárkány durva formája most még visszataszítóbb volt, mint korábban.
- Nekem azt mondták, hogy ez korábban egy volt a többi keselyű közül. Érted már, hogy miért nem akarom a kútba dobni?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptySzer. Aug. 31, 2016 11:36 am

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Aklar csak szemforgatással válaszolt az elf paranoiás viselkedésére, de kelletlenül követte, arcán hitetlenkedés tükröződött, mintha maga sem lenne biztos benne, miért követi a hegyesfülűt.
- Szóval el kell bújnunk a sötétben...? nevetséges. - horkantotta, ahogy belépett a sikátorba. Sárga ragadozószeme prizmaként tükrözte vissza a gyér világosságot.
Feladir épphogy lerántotta a leplet a műalkotásról, Aklar furcsa, fojtott kiáltást hallatott, aztán a következő pillanatban Feladir már a torkán érezhette mindkét Ousan rémisztően finom élét.
- Ezt honnan szerezted?! Ne merészelj hazudni, féreg...- sziszegte. Tekintetében ott égett az ígéret, hogyha nem elégedett Feladir válaszával egyszerre hasítja végig a testét és szabadítja meg a fejétől.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue195/195Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptySzer. Aug. 31, 2016 12:35 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Hasonló reakcióra számítottam, de arra nem, hogy ennyire gyors lesz. Még egyet sem pislantottam pengéi máris a torkomnak szegeződtek. Próbáltam megőrizni a hidegvérem, amennyire a helyzet engedte, de nem tudtam visszafogni egy ideges nyelést.
- Nem én szereztem - csak lassan, nyugodtan - Nekem egy magát Achátnak nevező nő adta, aki felgyújtott egy kromat templomot, hogy megszerezze. Azt mondta, hogy szolgáltassam vissza Lakarannak, lehetőleg anélkül, hogy a néped felkoncolna vagy a határon elkoboznák. A seguth azt mondta, hogy te talán segíthetsz nekem. De, ha továbbra is így állsz hozzá a dologhoz - szememmel a pengékre mutattam - akkor kénytelen leszek egyedül megtalálni az istent és az összes dicsőség az enyém lesz. - reméltem, hogy ez beválik. A kadmetek szó szerint élnek-halnak a dicsőségért. Ráadásul pont Lakaran bajnoka ne akarna egy szeletet ebből a tortából? Elfojtottam egy cinikus mosolyt.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptySzer. Aug. 31, 2016 1:39 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Aklar gúnyosan elmosolyodott, izmai némileg ellazultak, de az ousanok továbbra is ott pihentek Feladir nyakán. Közben többen is elhaladtak a sikátor előtt, de egy pillantásra sem méltatták a kadmetet és az elfet.
- Szóval megint az a nőszemély? Nagyon igyekszik kiudvarolni a Felemelkedett kegyét az a kis hegyesfülű ringyó.
Arlak röviden, karcosan felnevetett, pengéi egy kicsit mélyebben nyomódtak Feladir bőrébe, de épp csak annyira, hogy két, sekély karcolást ejtsenek. Lakaran bajnoka láthatóan remekül szórakozott az elf szavain, hirtelen jött vidámsága valahogy sokkal fenyegetőbb volt, mint a korábbi vad támadása.
- Szóval kíváncsi vagy, hogy állok a dologhoz? - bal kardját visszalökte a hátára csatol hüvelybe, majd egyetlen erőteljes rántással kicsavarta a szobrot az elf kezéből. - Így. A Felemelkedett nyilván meghálálja, hogy egyedül visszaviszem neki az elveszett szobrát. Minden maradék dicsőség a tied, meg a kis szajháé lehet. Bár... - tette hozzá elgondolkozva. - Nem várhatom el, hogy egy ilyen hosszú utat visszafelé is megtégy nem? Igazán, felesleges lenne fáradnod. Megkíméllek tőle. Remélem hálás vagy.
A kadmet lendületet vett, hogy egyetlen mozdulattal a csigolyákig felnyissa Feladir torkát, mikor valaki megszólalt a háta mögött. Nyúlós, negédes, kellemetlen férfihang volt, bárkinek a hátán végigfutott volna a hideg tőle.
- Ejnye, Arlak, lehetnél egy kissé udvariasabb a külhoni vendég úrral.
A kadmet vonakodva leeresztette a kardját és olyan fejet vágott, mint egy laer kisgyerek, amikor megtudja, hogy nem létezik a Kaporszakállú Erdőmanó.
- Igen, Felemelkedett.
- És arrébb is állhatnál egy kissé. Szeretném megnézni magamnak.
- Igen, Felemelkedett.

Arlak oldalt lépett és így Feladir szembetalálta magát a kadmet istennel.
Lakaran magasabb volt az átlag kadmetnél, ruhái fekete bőrből készültek, hosszú, aranyleopárdprém köpeny lobogott a hátán. Haja hosszú volt, hullámos, kellemesnek mondható arcán viszont álnok-gonosz mosoly ült. Ahogy ott állt a sikátorban, az összes rovar felreppent és körülöttük kezdett döngeni, furcsa édeskés szag áradt szét a levegőben, ami mintha spirálisan keringett volna az isten enyhén vibráló alakja körül.
- Úgy fest szerencséd volt, hogy a mai estémet az Arénában töltöttem. - szólt dallamos hangon és a válla felett hátra mutatott. A sikátor szájánál egy magas, fekete csuklyába burkolózó alak állt, egyik kezében görbe sarlókarddal. - A mi közös barátunk a bravúros párviadala után említette, hogy valaki keresette engem, méghozzá, ohó..!- Lakaran szeme megakadt a szobron, hangja szinte suttogássá halkult, a mohó vágy tónusa színezte. - Méghozzá, amint látom, igen fontos ügyben.
Elvette a kissé vonakodó Arlaktól a szobrot, és gyengéden méregette a tenyerén.
- Tehát a kedves kis Achát végül sikerrel járt.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue195/195Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptySzer. Aug. 31, 2016 1:51 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


A sárkányok vérére! Ez túl közel volt.
Rögtön a nyakamhoz kaptam, amint eltűnt onnan a penge. Nem vérzett. Nem tudom, hogy Terakhon miért félek ennyire a húsmágusoktól, de nem árt az óvatosság.
Furcsa érzés fogott el az isten jelenlétében. Valami megmagyarázhatatlan vadság. Neki akartam esni Arlaknak, puszta kézzel letépni a fejét a nyakáról, hogy aztán az isten lába elé dobjam. Igen... utána megkereshetném azt a seguthot is...
Megráztam a fejem. Ez igazán nem játék. Végre megértettem, hogy miért örvendenek ekkora tiszteletnek a Felemelkedettek.
- És ez még nem minden - szólítottam meg Lakarant - Azt kérte, hogy ezt is adjam át, személyesen neked.
Előkotortam a zubbonyom zsebéből a kis fekete dobozt és az isten felé nyújtottam. Közben fél szemmel figyeltem Arlakot, nehogy megpróbálkozzon valamivel. Ugyan kicsi volt a valószínűsége, de az elf növeszt magának egy egészséges paranoiát 179 év alatt.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptySzer. Aug. 31, 2016 2:12 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Lakaran vagy egy percig csak a szoborral foglalkozott. Forgatta, nézegette, majd megrázta a fejét.
- Mit tettek veled, szegény madárkám? - kérdezte az aranysárkányt, szinte vidoran. - Elmebeteg népség ezek a gyíkimádók.
Majd könnyedén a hóna alá csapta a szobrot és Feladirhoz fordult.
- Átadhatod a kisasszonynak, hogy meglehetősen hálás vagyok... -rövid szünetet tartott és megeresztett egy teátrális sóhajt. - És azt, is, hogy elfogadtam patronáltamnak. Elég sok szolgálatot tett nekem és egyébként sem árt, ha jó kapcsolatban maradok egy ilyen csinos hölggyel. Elvégre ki tudja?
Arlak közben hol Lakarant, hol Feladirt figyelte, és látszott rajta, hogy legszívesebben kibelezné az utóbbit. A Felemelkedett elkapta a pillantását.
- Apropó, barátom: nem kell aggódnod, nem neheztelek. Még mindig pontosan úgy viselkedsz, ahogy elvárom tőled. Elvégre irgalmas jótevőkre ihazán nem lehet ideje egy Felemelkedettnek. Erről jut eszembe...-Hátrafordult a sikátorban álló csuklyás felé.
- Nem fontolod meg, hogy beállj a követőim közé, Veréb? Efféle kivételes harcosokra mindig szükség van, és amennyire tudom, a te fajod nem gyíkhitű. - szinte barátian elmosolyodott. - Seperc alatt összejönne a váltságodnak az ára, hogyha elfogadnál patrónusodnak.
- Inkább nem, köszönöm. - jött a hűvös válasz.
Lakaran újfent sóhajtott és megdörzsölte az orrnyergét.
- Hát rendben, ha neked megfelel a rabszolga lét, részemről áldás rája. Viszont ez esetben nem is tartóztatnálak tovább.
Veréb feszesen biccentett, és hosszú léptekkel elindult a tér másik vége felé.
- Nno. - dörzsölte össze Lakaran a kezét elégedetten. - Már csak a kis elf barátunkról kell gondoskodnom. - ezzel átvette a dobozt és megszemlélte. Szemei egy pillanat erejéig arany fénnyel lobbantak fel, majd a Felemlekedett finoman elmosolyodott. - Ejnye, hiszen azt hiszem ez a te jutalmad a fáradozásaidért. - ezzel könnyed mozdulattal visszadobta a dobozkát Feladirnak. - Kellemes hazautat, barátom.
Intett Arlaknak, majd isten és patronáltja eltűntek a sűrűsödő terakhi éjszakában.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue195/195Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptySzer. Aug. 31, 2016 2:23 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Csak pislogtam, kezemben a kis dobozkával. Összegeztem magamban az elhangzottakat: egy seguth megmentette az életemet, azzal, hogy előhívta Lakarant, Achát az isten... patronáltja lett (bármit is jelentsen ez), és a doboz, amit rám bíztak azzal, hogy ne nyissak ki, most a kezemben pihent, miután Lakaran kijelentette, hogy ez az én jutalmam. Ezek közül egy is elég lett volna, hogy zavarba hozzon, de a három egyszerre szabályosan megszédített. A falnak dőltem, majd ülőhelyzetbe csúsztam. Fújtam egy nagyot. Aztán még egyet. Megráztam a fejem, pislogtam, mint a veszett kara, megcsíptem magam, de nem akartam felébredni. Tehát nem álmodom.
"Hát, ha már maga a felemelkedett adta vissza, mondván, hogy ez a fizetségem..." gondoltam magamban miközben kinyitottam a dobozkát.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptySzer. Aug. 31, 2016 3:01 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

A doboz közelről nézve igazi mestermunkának tűnt. Anyaga hollófekete ében volt, körben növényi motívumokat faragtak rá. Tapintásra kicsit olajos volt a fa, de semmi különös nem érződött rajta. Ahogy Feladir kinyitotta,feltárult a borvörös bársonnyal borított belseje, amiben egy levél pihent-és ugyan ebben a pillanatban egy rejtett tű megszúrta az elf mutatóujját.
A seb környéke egy másodperc alatt elzsibbadt, majd jeges borzongás futott fel Feladir karján, mintha vékony, jéghideg patakok fakadtak volna a bőre alatt. A szeme előtt egy pillanatra elhomályosodott a világ, majd újra kitisztult. A dobozka, benne a levél, még mindig ott hevert a tenyerén, de a piros bársony immár szürkének tűnt. Csak úgy mint Feladir karja, a sikátor, a lassan sötétbe burkolózó tér és a kúton ülő arany keselyűk.
A levélke egyébkén finom, hártyavékony lapra íródott, apró, szépen kanyarított betűkkel. Talán színes tintával, de Feladir ezt nem láthatta.

Kedves Hadnagyom!

Hát, nem szóltam, hogy ne nyisd ki azt a dobozt? Persze sejtettem, hogy szereted magadat bajba sodorni, és nem tudsz ellenállni végül a kíváncsiságodnak. Nem neheztelésként mondom, kedvelem a kíváncsi embereket. Egyébként ne aggódj, nem kell az életedet féltened, kedves barátom. A méreg, ami a tűn volt, először látászavarokat majd pár napon belül vakságot okoz, úgyhogy ha netalán úgy döntöttél volna, hogy mégsem jössz vissza végül hozzánk (ami igen elkeserített volna), ez a kis apróság meg fog győzni róla, hogy legjobb lesz felkeresni újra engem. Remélem te is úgy várod már a viszontlátást, mint én.

Csókol barátnéd:
Achát.

Ui.: Egy emberem majd felkeres ha visszatértél, nem kell aggódnod. Addig is vigyázz magadra, hadnagyom!
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue195/195Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptySzer. Aug. 31, 2016 9:32 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Hogy menne el mindkettő a büdös...
Egy tűszúrás. Ennyi. Ennyi kellett ahhoz, hogy rövidre húzzák a pórázomat.
Hirtelen a gyűlölet tiszta esszenciája árasztott el. Gyűlöltem Achátot, amiért megmérgezett, és gyűlöltem Lakarant, amiért rávett, hogy nyissam ki azt az átkozott dobozt.
"Lesz még alkalom a bosszúra. De nem itt és nem most."
Gyorsan feltápászkodtam és megindultam a Kadmor Dicsősége felé. Szinte nem is zavart, hogy nem látom a színeket. Amit most terveztem tenni, ahhoz nem is kellettek.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Lakaran kútja Left_bar_bleue1200/800Lakaran kútja Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja EmptySzer. Aug. 31, 2016 9:48 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...
Folytatás: Kadmor Dicsősége
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lakaran kútja Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakaran kútja   Lakaran kútja Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lakaran kútja
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Domhan :: Világok :: Terakh :: Admorak-
Ugrás: