Domhan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Világok közti Világ (Béta fázisú FRPG)
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Admorak főtere

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue1200/800Admorak főtere Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Admorak főtere   Admorak főtere EmptySzomb. Aug. 06, 2016 2:19 pm

Admorak Domhannhoz képest hatalmas csalódást fog jelenteni bárkinek, aki kicsit is civilizált környezetben nőtt fel. A várost teljes egészében fából építették (időnként le is szokott égni), a házak legfeljebb egy emeletesek, a tetőket szalmával fedik. Csatornahálózat igazából nincs, a szekerek és antiloplovak által felvert por szinte elviselhetetlen. Az időjárás igen kellemetlen, valahol 27-30 fok között van az átlag hőmérséklet. Hogy ezek ellenére miért van tele mindig a város utazókkal? Több válasz is létezik. Egyrészt, mert Terakh a többi világhoz képest sokkal szegényebb, így ugyan azon az aranyon, amivel Domhanon épp egy kenyeret tudnál megvenni, itt egy tucatnyi cipót is meg tudsz vásárolni. Másrészt Admorak bőven nyújtja az összes olyan szórakozási lehetőséget, ami a civilizáltabb világok városaiban a peremterületek sikátoraiba vannak száműzve. Halálgödrök, csapszékek, borbélyházak, antiloplóhajtás, ópiumbarlangok, fogadásos skorpióversenyek... még bőven lehetne sorolni. A leglátogatottabb hely természetesen az Aréna, ahol naponta új és új küzdelmeknek lehetnek az érdeklődők szemtanúi..esetleg részesei is.
Admorakon érdemes vigyázni, hiszen a bűnözés tökéletesen általános és bevett gyakorlat. Ha nem tudod megvédeni magadat, jobb ha be sem teszed a lábadat Terakhra.
A főtér, ha annak lehet egyáltalán nevezni, egy hosszúkás placc a templomok előtt. A déli végén található Amdorak legnagyobb fogadója, ami a remek Kadmor dicsősége névre hallgat.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue1200/800Admorak főtere Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptySzomb. Aug. 27, 2016 7:47 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Terakhon hajnalodott. Az aranyszín égre épp csak felkapaszkodott a hatalmasnak tűnő nap, a dísztelen faházak tetején álmosan tollászkodtak a madarak. Az utcák csendesek és békések voltak, már amennyire bármi csendes és békés lehetett Terakhon. Kicsit arrébb látszott ugyan pár férfi, akik gyanúsan felfegyverkezve álltak körül valamit, vagy valakit (felőlük időről-időre fojtott kiáltások hangzottak), de ezt leszámítva egészen nyugalmas volt az összkép.
A portál innenső oldalán álló őrök rá sem hederítettek az elfre, sokkal jobban lekötötte őket a három tízoldalú csontkocka, ami a kövezeten pörgött. A portálhoz vezető négy lépcsőfokon pár arany hevert, feltehetően a kockajáték tétje.
Kicsit odébb egy hosszú hajú, elég viharvert arcú kadmet dúdolva abrakolta a portál melletti istállóban álló antiloplovakat,míg a téren pár ijesztően harcrakésznek tűnő asszony sietett át. Rajtuk kívül alig mutatkozott valaki.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue195/195Admorak főtere Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptySzomb. Aug. 27, 2016 9:14 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Ha valaki azt állítja, hogy az átjutáskor szerencsém volt, az valószínűsíthetően lefedi a valóságot. Hogy pont akkor akarjanak csempészni, amikor kéne nekem egy álca...
Terakh hajnali fényei kezdték megfesteni a kis... várost. Nemhogy Vidahtar, de Domhan után is elég éles volt a váltás. A kicsi faházakról egyből a tűzvédelmi kockázatok jutottak eszembe, azt pedig el sem mertem képzelni, hogy mennyire poros lehet a levegő napközben, amikor az állatok és a lakosok járnak-kelnek.
Miközben ezen merengtem vészesen közel kerültem ahhoz, hogy tönkretegyem a határőrök játékát. Abból kiindulva, hogy nem vettek észre vagy nagyon nem érdekli őket, hogy mi és ki jön át, vagy a mágiám nagyon jól működött. Szerettem volna azt hinni, hogy az utóbbi.
Óvatosan megkerültem az őröket, majd leérve a lépcső aljára körülnéztem. A második benyomás sem volt sokkal jobb, mint az első (sőt, ezúttal kiszúrtam azt is, hogy egy pár fegyveres alak körbeáll valakit), úgyhogy inkább erősebben kezdtem szorítani a szobrot és megindultam a Kadmor Dicsősége elnevezésű hely felé.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue1200/800Admorak főtere Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptyKedd Dec. 20, 2016 10:26 am

Tarassian- Mesék a pusztáról

Ifjú laerünk dicséretére legyen mondva, nem hányta le sem Terakh szent földjét, se az őröket. Bár kérdéses volt, hogy utóbbiak egyáltalán észrevették volna az inzultust, annyira belemerültek a kockajátékba. Furcsa, szabálytalan, sok oldalú, sőt teljesen gömbölyű csontdarabok is pattogtak az agyagtálban, és a két strázsa pedig a kopogásuk ütemére szidta egymást, mind szóban, mind lendületes kézjelekkel.
Ahogy Tarassian felkavarodott gyomra lecsendesült, úgy tárult ki előtte Terakh és Admorak látképe. Az ég fáradtarany színű volt, egészen olyasmi, mint a jó, érett Tetves Rózsának a keleti változata, rajta hatalmas, tejszínhabos felhők úsztak lustán. Amerre a szem ellátott nem voltak hegyek, csupán egy-két kisebb nagyobb domb emelkedett ki az állandóan hullámzó fű tengeréből. gyönyörű volt, költői, és valahol kimondottan fenséges.
Amit Admorakról igazán nem lehetett elmondani. A település lustán, koszosan terült el a tájon, mint egy részeg kadmet, akit vagy tíz éve nem sikerült senkinek fürdődézsába kényszerítenie. A házak fából és vályogból épültek, láthatóan hozzáértő mérnökök teljes mellőzésével. Kanyargós, nyakig porban úszó utcák és sikátorok futottak szét minden irányba, hogy aztán a legtöbb hanyagul otthagyja eddigi célját és a grandiózus Aréna felé vegye az útját. Amit a változatosság kedvéért szintén fából emeltek, látványosan fittyet hányva arra, hogy az idelátógatóknak bármiféle kényelmi igénye lehetne.
De egyenlőre Tarassiannak még nem kellett ilyen távolra tekintenie: egyenlőre az is kihívás lesz, hogy átvágjon a portál lépcsője alatt hömpölygő piaci sokaságon.
Vissza az elejére Go down
Tarassian
Játékos
Tarassian



Adatlap
Rang: A Geliar Hangszerkészítője
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue195/195Admorak főtere Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptyKedd Dec. 20, 2016 10:12 pm

Mesék a pusztáról - Tarassian

- Huh... - legjobb akaratom ellenére is kiszakadt belőlem ez az apró, alig halható, ámde annál több mindent jelentő sóhajféle. Elsősorban meglepettség volt benne, ami Admorak egyedien romos és kaotikus stílusát méltatta. A döbbenet volt a következő. Eddig csak Laederran paradicsomi tájait és Domhan nagyvárosi utcáit láttam. Sosem kellett még szembesülnöm azzal, hogy milyen is a szegénység, vagy az az élet, ahol meg kell küzdeni a mindennapokért. Majd jött a mélyebb döbbenet, némi kétségbeeséssel vegyítve. Miért vannak itt ennyien?! És miért ekkora ez a hely?! Acléan...Ezeket követte egy cseppnyi lelkesedés, hogy mégis csak kalandon vagyunk.Meglehet kellemetlen helyzetben, de hősiesen helyt állok, véghez viszem küldetésem és diadalmasan térhetek haza. És legvégül a megkönnyebbülés, hogy nem kell viszont látnom az ebédemet.
Újra megrángattam iszákom szíját, a biztonság érzet végett,majd gyorsan felmértem a terepet.
Aligha fog megártani, ha megkérdezem az őröket, még ha kockáznak is.
- Szép jó napot és jószerencsét kívánok uraim! - léptem az őrökhöz leglaerebb laerségemet elővéve,már ami a könnyedséget, szívélyességet és bizalomgerjesztőséget illeti. -Némi információra lenne szükségem, amennyiben nem zavarok.
Ha nem vesznek tudomást rólam nem erőltetem, eszemben sincs játszani a rámenőst. Ha így alakulna, egy biccentéssel még elköszönök, majd iszákomat a hátamról a kezembe veszem, és jó szorosan magamhoz ölelve megindulok a tömegen át a szemközti ivóba, eszembe sincs hagyni, hogy valaki kiraboljon.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue1200/800Admorak főtere Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptyCsüt. Dec. 22, 2016 9:42 pm

Tarassian- Mesék a pusztáról

Csodák csodája: az egyik őr szíveskedett elszakadni az egyszeri utazó kedvéért a kockajáték bűvöletéből. Társa azon nyomban ki is használta a helyzetet, és bal nagylábujjának egyetlen gyakorlott mozdulatával átpöccintette a legszélső csontkockát egy számára megfelelőbb pozícióba, ezek után maga is tetetett érdeklődéssel fordult a jövevényhez. Egy kadmet tetetett érdeklődése egyébként leginkább abban merül ki, hogy résnyire húzott, sunyi pillantásokat vet a váratlan tényezőkre, és finom, sebes kézjelekkel elküldi magában melegebb éghajlatra.
Egyébként a két őr csak annyiban hasonlított, hogy egy fajhoz tartoztak. A lovagias játékszellemet elvető határőr tarkopasz volt, homlokától egészen a tarkójáig sebhelyek dekorálták a koponyáját, míg a másiknak kadmethez képest sötét, elburjánzott hajzata volt, valamint csészealátétnyi tetovált fekete mezők a szemei körül.
Ez utóbbi szólalt meg először.
- Mjhamivan? Mondjad, nem érünk rá.
A másik hátradőlt és megdörgölte kopasz fejét.
- Mi itt fontos munkát végzünk, értve-értve? Úgyhogy szaporán elő a farbával, amíg szépen vagyunk.
Vissza az elejére Go down
Tarassian
Játékos
Tarassian



Adatlap
Rang: A Geliar Hangszerkészítője
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue195/195Admorak főtere Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptySzomb. Dec. 24, 2016 10:30 pm

Mesék a pusztáról - Tarassian

- Igazán nem szeretnék zavarni, de egy eltűnt fajtársamat keresem. Körülbelül olyan magas mint én, de idősebb. Havonta egyszer átlátogatott ide, mindig rövid időre, de most nem jött haza. Acléan a neve és Domhanon a Féllábú Geliarhoz címzett fogadó tulajdonosa. Nem látták esetleg tegnap délelőtt? Tudtommal akkor jött át a portálon.
Nem fűzök sok reményt ehhez a beszélgetéshez, nem tűnnek készséges informátoroknak ezek az őrök, és mégha tudnak is valamit, nincs okuk rá, hogy azt meg is osszák velem. De ettől függetlenül megőrzöm kedélyes mosolyom és modorom, úgy téve mint aki észre sem vette a sürgetést. Laer volnék elvégre. A született diplomata, bármilyen helyzetről is legyen szó.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue1200/800Admorak főtere Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptySzomb. Dec. 24, 2016 10:39 pm

Tarassian- Mesék a pusztáról

A bal oldali őr ráérősen kapargatni kezdett egy friss sebet a füle mellett, és annak vonala mentén végigkaristolta a fél koponyáját. A lehántott vart egy hosszú pillanatig nézegette, majd áthajította a válla fölött. Közben szemtelen, kihívó tekintete úgy tapadt Tarassianra, mintha most valami úrihölgyhöz méltó undor-sikkantás-ájulás körbe tartozó reakciót várna.
Társa némileg kulturáltabban sercintett egyet, majd összemarkolta a csontkockákat további csalásokat megelőzendő.
- Hát, mennek ám itt át laerek, aszt' mi nem tartóztatjuk őket mindig. De a Geliarba' már jártam odaát. Fajánt ivó, bár túl csendes a kedvemnek. - fejével a tér túloldala felé bökött, a Kadmor Dicsőségének irányába. - Én ott keresném a barátodat.
Vissza az elejére Go down
Tarassian
Játékos
Tarassian



Adatlap
Rang: A Geliar Hangszerkészítője
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue195/195Admorak főtere Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptyHétf. Dec. 26, 2016 11:22 am

Mesék a pusztáról - Tarassian

Tudtam én, hogy a Geliar aduász. Mégha nem is valami szívélyes, de azért válasznak válasz.
- Igazán köszönöm. - biccentettem az őröknek. - Megfogadom a tanácsot. Viszlát és nyugodalmas őrszolgálatot! - még egyszer biccentettem, majd határozott léptekkel megindultam a mutatott irányba.
A tömeg azonban bőven adhatott lehetőséget a zsebmetszőknek és tolvajoknak, ezért iszákomat, ami szerencsére nem volt különösen megtömve, lekaptam hátamról és szorosan magamhoz ölelve neki vágtam a tömegnek. Kínosan ügyeltem, hogy nehogy nekimenjek valakinek, ezért csak lassan haladtam, de határozottan közeledtem a mutatott épülethez. Ivó volt, az már egészen bizonyos. Ez némi reménnyel töltött el, hiszen az ivókban többé kevésébe otthon vagyok.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue1200/800Admorak főtere Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptyHétf. Dec. 26, 2016 12:10 pm

Tarassian- Mesék a pusztáról

Kalandod a Kadmor Dicsőségében folytatódik! Sok szerencsét!
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue1200/800Admorak főtere Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptyCsüt. Jan. 26, 2017 9:33 pm

Tarassian- Mesék a pusztáról

Vektaran, Erkmasz és Tarassian díjnyertes hármasfogata minden eddiginél hatékonyabban furakodott át az Admorak utcáin hullámzó tömegen. Vektaran szinte aggályos pontossággal háromlépésenként elkáromkodta magát és csúnya, fájdalmas, lassúféle kínzásokat eszelt ki, amivel laer barátját megörvendeztetheti, hogyha egyszer előkerült.
A főtéren, a portállal átellenben álltak először meg az Arénától számítva: Tarassiannak már szúrt a tüdeje a megfeszített tempójú távgyaloglástól és sajgott az oldala, lába, karja az elszántan közlekedő kadmetekkel való konfrontácóktól.
- Nna jó. - torpant meg a fogadós egy kapualjban, látszólag csak azért, hogy egy kiálló kövön lecsiszatolja a madárlábáról az antilopló trágyát, aminek sötét halmai gyilkos aknákként lapultak mindenfelé.
- Ide figyelj, fiacskám. - fordult Tarassian felé, amint újra csillogni kezdett a vas. - Te most visszamész, megkeresed Acléant, és addig vered, amíg hóddá nem változik. Aztán minden második nap hajnalhasadástól a tizedik harangszóig itt vagy gyakorolni. Lógni meg se próbálj, link alakokkal nem dolgozom.
Erkmasz pengeszerű vigyorral mérte végig Tarassiant.
- Ki nem hagynám, hogy megnézzem. Még fizetnék is ilyen komédiáért.
- Tizenöt arany edzésenként a belépő. - tartotta a markát a fogadós. Erkmasz felröhögött, legyintett, és odabiccentett Tarassiannak.
- Becsüld meg magad, ecsém, oszt' ne hozz szégyent szegény, öreg Vektaran ősz fejére.
- Menj inkább haza, Erkmasz. - vigyorgott vissza a fogadós- Áztasd egy kicsit kamillás vízbe a viszeres virgácsaidat.
A kadmet harcos nevetett, majd pár csúfondáros intés után eltűnt a tömegben.
Vektaran a portál felé fordult, hunyorogva méregette az örvénylő átjárót.
- Hát, Tarassian.. sok szerencsét.
[/color]
Vissza az elejére Go down
Tarassian
Játékos
Tarassian



Adatlap
Rang: A Geliar Hangszerkészítője
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue195/195Admorak főtere Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptySzomb. Jan. 28, 2017 8:05 pm

Mesék a pusztáról - Tarassian

Körülbelül félúton járhattunk az Aréna és a portálkapu felé,mikor rá kellett döbbennem, hogy a város nincs lekövezve. Hogy ez miért rossz hír? Mert így mindent por, homok és kavics borít. Ez önmagában talán még nem lenne olyan rossz. De a lábbelik megjelenésével egy időben a kavicsok is új tulajdonságokra tettek szert. Képesek áthágni a mindennapi fizika törvényeit. Mert enélkül aligha tudnám elképzelni, hogyan tud egy kavics bekerülni egy laer magas szárú, hibátlan és szinte frissen patkolt csizmájába. A kavicsok igenis élnek, ugrálnak és kúsznak.
Az amúgy is fárasztó tolakodás így még kellemetlenebbé vált.
Megbabonázva figyeltem ahogy a kadmet kocsmáros letisztítja karmait.
- De még mennyire hogy! - bólogattam készségesen egy szolid vigyorral az arcomon.- Ha pedig hód lett bezárom a pincébe a téli tüzelővel együtt, és addig ott marad míg meg nem jön az esze, vagy ki nem fogy a fából.
A távolodó Erkmasznak csak biccentettem, és örültem, hogy szerencsésen megúsztam a találkozást ezzel a flúgos kiválasztottal.
- Köszönöm Vektaran. Itt leszek időben. - Hajtottam meg a kocsmáros felé a fejemet. - Addig is sok vendéget és jó szerencsét neked is!
Felvidított a gondolat, hogy találkozhatok még a fogadóssal, pláne, hogy tanulhatok is tőle.
A portálhoz érve lekaptam iszákomat a hátamról, hogy könnyedén átvizsgálhassák. Már persze, ha hajlandóak megszakítani a játékot a kadmet őrök.
Amennyiben nincs semmi akadálya és senki nem tartóztat fel, belépek a portálba.
Aki bújt, aki nem, jövök!
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
Admorak főtere Left_bar_bleue1200/800Admorak főtere Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere EmptyHétf. Jan. 30, 2017 10:37 pm

Tarassian-Mesék a pusztáról

Kalandod a Domhani Portálcsarnokban folytatódik!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Admorak főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Admorak főtere   Admorak főtere Empty

Vissza az elejére Go down
 
Admorak főtere
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Domhan Főtere

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Domhan :: Világok :: Terakh :: Admorak-
Ugrás: