Domhan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


A Világok közti Világ (Béta fázisú FRPG)
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A vizsgálati fogda

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyPént. Szept. 25, 2015 5:28 pm

A kettes számú pinceszinten rendezték be az átmeneti otthonát Domhan bűnözőinek. Mivel az alagsor alapterülete jelentősen nagyobb, mint a toronyé, ezért nem valószínű, hogy a saltusiak valaha zavarba kerülnének a letartóztatottak elhelyezését illetőleg. A cellák elrendezése igencsak logikus: a központi lépcsősortól induló keresztfolyosókról kiinduló sakktáblaszerű elrendezésben futó mellékutakról nyílnak. Minden sarkon strázsál egy-egy Saltusi. A legtöbben persze az újoncok, akiknek a kiképzéséhez tartozik a fogdák felügyelete is (tanuljanak egy kis türelmet is). Azonban a szinten minimum egy tucatnyi főt számláló veteránokból álló osztag is tartózkodik, hogy bármiféle komplikációt minél gyorsabban és szakszerűbben tudjanak elhárítani.
A cellák egyébként, bár kicsik és kényelmesnek nem lehet nevezni őket, tiszták. A plafonba fúrt szellőzőcsöveken keresztül jutnak levegőhöz. A csövek körülbelül alkarnyi vastagságúak a cellák környékén, és fél méterenként zárja el sűrű, kékacél rács. Ha már kékacélnál tartunk: a falakat és a padlót is ujjnyi drótok szövik át, meggátolva, hogy bárki is mágiával próbálkozhasson a cellában. Berendezésről nem nagyon érdemes beszélnünk. A három lépésnyi hosszú és széles cellákban  az ágyat friss szalma helyettesíti. Ezen kívül egy éjjeliedény és egy falba épített, vízzel teli kőtál szolgálja a rabok kényelmét. A vacsorát este hétkor kapják, a reggelit pedig hajnali ötkor a vasajtó elhúzható reteszén át.
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue180/180A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyKedd Okt. 20, 2015 9:25 pm

PÁCLÉ

A gunslinger halványan elmosolyodott a kis közjátékot látva, aztán rátört a helyszín sivárságának érzete. A saltusiak megnyugodtak a kő közelében, d eő csak a hideget érezte.
Szóval akkor tényleg börtönbe zártak, öreg harcos, gondolta magában.
Amikor bekísérték a liftbe, és meglátta Nahiliát, aki nem tudott belépni, így szólt:
- Vigyázz magadra! - kiáltott ki Lance a liftből, majd ismét csöndbe burkolózott.
Várta sorsának további alakulását. Most kezdte el magát meztelennek érezni a fegyverei nélkül.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyKedd Okt. 20, 2015 9:39 pm

Lance Lotter- Páclé

A Cella másfél órával később sem lett otthonosabb. A három lépés széles helyiség, ahova az fiatal vadász bekísérte hűvös volt, barátságtalan és sivár. Mégis milyennek kellene egy cellának lennie? A fal melletti sarokban szalmazsák, vele átellenben mosdótál volt. A falakba épített kékacél erek időnként megcsillantak a lapos lámpák fényében. Mivel a cellának ablaka nem volt, a saltusiaknak pedig esze ágában sem volt fáklyákkal felszerelni a foglyokat, a világítást lapos, vasrács mögé rejtett lámpások adták. Mivel ezekben a barlangi világítógombák spóráit töltötték, igen kísérteties kék fényt adtak. Sajnos ez a tény csak az első fél percben volt érdekes. onnantól már csak a falat lehetett szemlélni, meg persze hallgatni a fémcsőből a mosdótálba placcsanó cseppek zaját. Felemelő.
Úgy egy órával azután, hogy Lancet bekísérték, az ajtó alján lévő tolóajtón át, egy tálcán ételt csúsztattak be. Nem a foglyok kosztja volt. A jelek szerint valamelyik börtönszolgálatos saltusi a saját ellátmányukból szerzett neki. Nem mintha a saltusi koszt sokkal jobb lett volna.
Normális börtönben legalább vannak patkányok, vagy csótányok. Valami ami megtöri az egyhangúságot. De itt? Semmi. Talán ezért is voltak már szinte fülsértően hangosak a folyósoról behallatszó léptek.
Valaki megállt az ajtó mögött, és kulcszörgés hallatszott. Egymás után elmozdult a hat zárnyelv, és az ajtó kitárult. Egy ősz, sebhelyes arcú saltusi állt az ajtóban, kezében lámpás. Még sosem találkoztak.
- Várnak odafenn, uram.
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue180/180A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyKedd Okt. 27, 2015 1:11 am

A gunslinger érezte már magát rosszabbul is. Itt legalább kapott enni és inni, és patkányok sem voltak, akikkel birkóznia kellett volna az eleségért. Azon töprengett, hogy vajon mennyi eltérés lehet egy Domhanban élő rágcsáló és egy földi patkány között? Ezt a kérdést aztán továbbgondolta, miközben elköltötte az ebédjét (vagy vacsora?).
Levette a kalapját, hogy kényelmesebben elférjen. Megtanulta elfoglalni magát, de egy idő után kezdett remegni a keze. Hiányzott neki a revolverek markolatának felülete. Meztelenül érezte magát a pisztolyok nélkül, ez pedig kezdte nagyon bosszantani. Mérges volt magára, amiért hagyta, hogy az a két halálvető így a szívébe férkőzzön. Mi van akkor, ha sosem kaphatja már vissza őket?
Nos, nem a kékacél az egyetlen bűvös dolog a világon. Ha túléli, és megfosztják rendőrbírói titulusától, akkor átköltözik az elfekhez. Biztos találna rá módot, hogy egy kováccsal revolvereket kovácsoltasson. Vajon hogyan lőhet egy elf mágiával felturbózott pisztoly?
Ekkor érkezett meg a sebhelyes arcú saltusi. Lance felvette kalapját, majd felállt a földről és leporolta a kabátját. Ideje volt szembenézni a sorssal.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyKedd Okt. 27, 2015 12:58 pm

Lance Lotter- Páclé folyt.: Kilátószoba
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptySzomb. Okt. 31, 2015 7:32 pm

Lance Lotter- Páclé

Két teljes nap telt el. Kettő. És Nahilia még nem jelentkezett.
A napok egyhangúan teltek. Őrségváltás hajnali négykor, tízkor, hatkor, aztán éjféltől újra kezdődik. Öt óra fele zabkását, délben valami sűrű ragut, este megint kását toltak be a ajtónyíláson. Táplálóak voltak, de finomak nem. Hiába, Saltusi konyha...
Az étkezések és az őrségváltások között néma, mély csend telepedett az egész börtönszintre. A rabok furcsa mód nem zajongtak- vagy talán csak a falak voltak elég vastagak ahhoz, hogy egyetlen hang se szökhessen ki.
Második nap, délelőtt: Lance cellaszomszédot kapott. A folyosóról léptek dobogása, üvöltés, és bizarr sistergős-csattantó hangok szűrődtek be. Az új rab később sem hallgatott el. Kromat nyelven átkozódott ordítva órák hosszat, amíg be nem rekedt. A két saltusi őr szavai alapján, akik egymás mellett posztoltak az ajtajaik ellőtt, a portálcsarnokban fogták el, ahol ki tudja miféle őrültségre készült. A fickót hamarosan megfosztják az elementáris kristályától, és utána feloldhatják a szigorított őrséget a portálnál.
Már a vacsora is megérkezett (fehérkenyér és pirított üvegrák. A rajtahagyott lábak tanusága szerint a fekete fajtából) mikor végre újra léptek hangzottak fel a folyosón. Két nehéz saltusi csizma, és egy jóval könnyebb láb nesze szűrődött át a vastag ajtón. Kulcs zörgött a zárban, majd egy saltusi szakállas feje jelent meg a résben.
- Úgy fest, elmehetsz.- szólt erős akcentussal. Mögötte Nahilia kapitány állt, kezében összetekert pergamennel: a bíborszínű pecséten a király címere díszelgett.
- Feltartottak.
Vissza az elejére Go down
Lance Lotter
Játékos
Lance Lotter



Adatlap
Rang: Gunslinger
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue180/180A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (180/180)
Játékmód:

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptySzomb. Okt. 31, 2015 7:53 pm

Lance jól viselte az első napot, de a másodikra már komoly problémái akadtak a figyelme lekötésével. Megbánta, hogy kalapját fennhagyta Gemoricknál. Legalább most lenne mit gyűrnie.
A behozott kromat szomszéd nem tűnt valami beszédesnek. A gunslinger meg sem próbált vele kommunikálni. Egy idő után viszont túl hangos lett. Hiányzott neki a kalapja. Ehelyett inkább nekiállt tervezni. Ha kijut innen, visszamegy a házába és összepakolja az ingóságait. Nem volt sok cucca, hisz a legtöbb használati tárgy a saltusi lovagrend tulajdonát képezte. Talán egy hátizsákba belefértek a holmijai.
Ekkor érkezett meg a szakállas saltusi és Nahilia. Lance megörült a látogatóknak. Ráérősen felállt, megszemlélte a pecsétes papírt, és elégedetten bólintott.

- Inkább később, mint soha. Nem akartam a király terhére lenni, de ez a kis kitérő nem volt betervezve. Viszont most még lesz egy utunk a lakásomra. Van ott néhány holmim, amit el akarok hozni. Pár percre lakom innen, és gyorsan összepakolok. Utána azonnal indulhatunk a Földre, és megkezdhetjük a nyomozást.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptySzomb. Okt. 31, 2015 8:09 pm

Lance Lotter- Páclé folyt.: Portálcsarnok.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 5:03 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Jó közelítéssel három óra telhetett el, mióta az udvarias Félvezér és kevésbé udvarias kísérői levezettél Feladirt a Saltusi torony kettes számú pinceszintjére, és beterelték egy olyan ötlépésnyi, kékacéllal erősített cellába. Azért legalább a bilincsektől megszabadították.
Az úton egyébként alig szóltak hozzá, de valahogy úgy tűnt, a saltusiak sem veszik teljesen komolyan, hogy ő lenne a bűnös. A Toronyba érve sem nézett úgy rá minden saltusi, mint egy többszörös családmészárosra- leginkább átsiklott felette a tekintetük.
Felirad végül öt kadmet társaságában érkezett meg a fogdába. Zajosan tiltakozó társaságát szerencsére valahol a cellák labirintusának egy távolabbi pontján helyezték el. Az első fél órába még azért lehetett hallani a hangjukat, de azóta ők is megunták a kiabálást.
Szóval három óra telt el, mire történt valami. A masszív vasajtón túlról két pár cipő kopogása szűrődött be. Az egyik egyértelműen vasalt, saltusi csizma volt, de a másik leginkább úgy hangzott, mint egy női, magasított sarkú cipő.
Úgy egy perccel később elhúztak Feladir cellájának vasablakát, és a korábbi saltusi nézett be, a félvezéri rangú. Arca komor volt, gondterhelten dörgölte a halántékát. Mellette egy majdnem csinosnak mondható, túlzóan kifestett, kimondottan ideges fiatal nő állt.
- Ez volt az? - kérdezte a saltusi.
A nő habozott egy kicsit, majd bólintott.
-I-igen... Danaka vele ment el, uram...Biztos vagyok benne.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue195/195A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 5:19 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Három óra. Három órát ücsörögtem egy kékacél cellában. Azt mondani, hogy unatkoztam nem kifejezés. De legalább sötét volt. Ez megnyugtatott. Egy ideig hallgattam, ahogy a kadmetek kiabálnak, de olyan fél óra után ők is unatkozni kezdtek. Mélyet sóhajtottam. Pedig már olyan közel álltam hozzá, hogy egzotikus káromkodásokat tanulhassak!
A kis szalmazsákomon feküdtem, hüvelyujjaimmal körözve, amikor meghallottam a lábbelik kopogását. Gondoltam, hogy a félvezér ("Mi is volt a neve? Rechtus?") végre talált valakit Vidatharról, és most jönnek kikérdezni. Merthogy egy szót sem szólt hozzám senki, amióta feltették azokat az átkozott bilincseket. De a második cipő kopogása fura volt. Az ember nők szoktak így kopogni. Sosem értettem, hogy képesek azokban a cipőnek nem nevezhető kínzóeszközökben mászkálni. Ez viszont azt jelentette, hogy volt egy szemtanú. Nagyszerű! Igazolja, hogy rám támadtak, és már mehetek is haza. "Csak a kardomat itt ne felejtsem...!"
Aztán elmozdult a vasablak, én pedig rögtön fel is pattantam. Szédülésem szerencsére elmúlt, de fejemen éreztem, hogy egy dudor nőtt a homlokom felett.
A nő pedig hazudott, mint a vízfolyás.
- Ő... Elnézést, kivel mentem és hova?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 5:45 pm

Feladir- majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

A nő nem állta az elf pillantását. Egyébként első ránézésre látszott, hogy ugyan olyan kevert vérű, mint a halott volt, és hogy rohadtul, elemien és eltéveszthetetlenül retteg.
- Danaka a halott nő. - szólt a saltusi kedvetlenül és hol a lányra, hol Feladirra pillantott.- A kisasszony pedig azt állítja, hogy látta, amikor fizettél a szóban forgó hölgynek, és a sikátor irányába távoztatok, ahonnan Danaka nem jött elő többet. Azt állítja, hajlandó ezt írásba is adni.
A fiatal nő idegesen közbevágott. Ujjait tördelte, nyelve akadozva forgott.
- Most már elmehetek, uram? Azonosítottam a gyilkost, most már igazán...már igazán, mennem kell. nem szeretnék, sokáig itt maradni, nem tenne jót a hírnevemnek...
A félvezér nem kissé megvető tekintettel mérte végig, majd intett, mire egy újabb, fiatal fejvadász jelent meg az ablakrésen túl, és a nővel együtt távoztak. Lépteik hangját még sokáig dobálták egymás között a falak.
Pár pillanatnyi kínos csend következett, majd a magas rangú saltusi katona felsóhajtott.
- Most mégis mit csináljunk veled, hm? Így kinéz minimum húsz év bányaszolgálat, barátom.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue195/195A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 6:11 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Szóval elmentem, hogy keressek egy örömlányt, akit megöltem egy sikátorban. Legalábbis ezt állítja itt ez a kevert vérű. Ragyogó. Ráadásul nagyszerű színész is. Mielőtt távozott volna, azért jól megnéztem magamnak, nem lenne jó, ha nem emlékeznék rosszakaróimra. Most már biztos voltam benne, hogy az rosszul öltözött ember is benne volt a dologban, de még nem jöttem rá, hogy egyáltalán miről is szól ez az ügy. Nem is értettem, hogy miért pécéztek ki maguknak. Amióta Domhanon vagyok nem is csináltam mást, csak a nyelvet tanultam meg a nyugdíjamat költöttem el ivókban. Sose kerestem a bajt és a baj se keresett engem. Legalábbis eddig.
Merengésemből a félvezér rázott fel. Mélyet sóhajtottam és visszaültem a szalmára. Inkább csak magamnak mondtam a következőket:
- Túléltem két háborút, elvesztettem mindent és mindenkit, aki valaha is számított, és most még egy olyan gyilkossággal is megvádolnak, amit el sem követtem. Én pedig már azt hittem nem is lehet rosszabb...
Felálltam és visszafordultam a félvezérhez.
- A szokásosnál később mentem el vacsorázni, mert nem voltam éhes. Nem akartam a Geliarba menni, mert az én ízlésemnek az túlságosan zsúfolt. Úgyhogy kerestem egy kisebb, nevesincs helyet. Miközben ettem egy laer kabátos, elf nadrágos ember lépett oda hozzám, és felajánlotta, hogy fizeti az ételt, ha hajlandó vagyok beszélgetni vele. Elfogadtam, aztán mindenfélét kérdezgetett, főleg a múltam érdekelte. Amiről nem nagyon szeretek beszélni. Úgyhogy az első adandó alkalommal írtam neki egy kis cetlit, hogy elmentem. Természetesen azért fizettem, nem vagyok egy tahó! Aztán berántottak a sikátorba és falhoz vágtak. - azért hallja az én verziómat is. Ő úgy tűnt, hogy érzi, hogy valami bűzlik.
- Aztán megjöttetek ti, elhoztatok ide, most pedig szembesítettetek vele. Amúgy ő kicsoda? Mit értett az alatt, hogy nem tenne jót a hírnevének, ha sokáig itt maradna?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 7:08 pm

Feladir- majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

A félvezér türelmesen végighallgatta Feladir históriáját, anélkül, hogy az arca bármit is elárult volna. Hűvös nyugalommal és vizsla figyelemmel állt az ajtóban, közben elgondolkozva simogatta a szakállát.
- A nő neve Terid és Danakával együtt dolgoztak azon a környéken. Mindketten prostituáltak. És az ő szakmájukban jobb nem elhíresülni arról, hogy valaki túl sokat járkál a Saltusi Toronyba. Egyesek azt a téves következtetést vonhatják le, hogy nekünk jelentenek az ügyfeleikről. És azt hiszem van elég félnivalójuk anélkül is, hogy még attól is tartsanak, hogy spicliként meglincselik.
A férfi vett egy mély levegőt, és egy pillanatig szótlanul figyelte Feladirt.
- Értesítjük majd a konzulátusotokat, de gyilkossági ügyben ritkán kérnek ki bárkit is. Arról nem is beszélve, hogy mostanság a Nagymesternek elég meglobogtatni egy kiadatási kérelmet és csoda, hogy nem fordul át laesttatba. Egyébként úgy láttam a nyilvántartási lapodon, hogy Feladir Geraethul a neved. - felvonta a fél szemöldökét- Helytálló az a név amit bediktáltál? Már előfordult, hogy valaki a szomszédja nevét mondta be, és ezért nem tudott a nyavalyás..bocsánat, az elf nagykövetség intézkedni a kiadatásáról. De ott az illető egyértelműen bűnös volt. - a félvezér szünetet tartott, nyújtózott egyet.
- Feladir, ha engem kérdezel, te pontosan az lettél ebben az ügyben, amit mi a saltusi lovagrend szaknyelvén csak úgy nevezünk: a balek.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue195/195A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 7:23 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


A balek. Helytálló kifejezés, mit ne mondjak. De továbbra sem állt össze a dolog. Miért akarna egy pár prosti felültetni? Lehet, sőt biztos, hogy nem engem akartak megcélozni, csak éppen én jártam arra. Halk hümmögést hallattam. Aztán eszembe jutott, hogy kérdeztek tőlem valamit.
- Attól tartok előnyben vagy velem szemben - megeresztettem egy halvány mosolyt - Igen, a nevem valóban Feladir Geraethul. Egy kis farmról származom Tula'abador mellől. Mindkét szülőmet megölték a seguthok a Jég Háborújában. Jómagam pedig kiharcoltam magamnak jó pár katonai tisztséget: gerillazászlós, felderítőparancsnok... a legmagasabb a huszonharmadik lovasszázad hadnagya volt. Biztos vagyok benne, hogy a fiúk kiállnának a parancsnokuk mellett, nem egy lett hivatalnok.
Megmasszíroztam a halántékomat, miközben visszaültem az ágyra. Nem áll ez össze sehogy. Aztán belém hasított a felismerés. Falfehér arccal rohantam a nyíláshoz és szinte ordítva kértem a saltusitól:
- Vizsgálj meg! Gyorsan! Látsz bárhol sérülést, piros foltot vagy ilyesmit?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 7:31 pm

Feladir- majdnem biztos, hogy rossz vége lesz

A saltusi megadóan hümmögött és bólogatott, miközben Feladir a múltjáról beszélt. Gerillazászlós, felderítőparancsnok? ezek az elfek aztán szeretnek címeket kitalálni! Egy könnyed biccentéssel nyugtázta, hogy valaki talán lesz, aki kihozza innen ezt a szerencsétlen balfácánt, és már épp elábrándozott a vacsorájáról, mikor az elf felpattant és üvöltve megrohamozta az ajtót.
A Félvezér hátraugrott és reflexből kapott a rapierja után, de félúton rájött, hogy nem gyilkos orvtámadással, hanem mezei hipochondriával áll szemközt.
- Hátrébb az agarakkal, hegyesfülű. Nálunk még a kezdő vadászok sem vizsgálnak rabokat, nemhogy egy félvezér! Egyébként is, nyugodt lehetsz: legfeljebb pár bolha lakik a celládban, nem csörgőkígyó. Felesleges ennyire pattogni.
Azért vetett egy gyors pillantást az elf képére. Semmi.
Egy elkínzott sóhaj következett. Ezek a népek annyira borzalmasan puhányok...
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue195/195A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 7:40 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


- Nem érted! Ha van náluk bármi belőlem...
Fel-alá kezdtem járkálni a szobában, miközben a falakat vizsgáltam. Kékacél drótok mindenütt. Ez egy kicsit megnyugtatott. Aztán még inkább pánikba estem, ugyanis ez azt jelentette, hogy nem mehetek ki innen. Idegesen léptem vissza az ajtó nyíláshoz:
- Idefigyelj, ha azok között, akik felültettek van húsmágus... Szóval nem akarok átmenni egy őrült gyilkológéppé, mert valakinél ott volt egy darabka bőröm. Ha te nem vizsgálsz meg, akkor hozz valakit, aki igen!
Válaszra sem várva visszatértem a fekhelyül szolgáló szalmazsákhoz és reménykedtem, hogy nincs igazam.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 7:50 pm

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

A Saltusi sóhajtott.
- Egy kékacél cellában vagy... megtapsolok bármilyen húsmágust, aki innen megbabonáz...-eltöprengett, majd szája cinikus félmosolyra rándult. - Mindenesetre ha ez igaz, rohadt hálás lehetsz nekünk, hogy letartóztattunk. Egyébként, pedig...- vont vállat- szerinted ki ért ilyesmihez ebben a toronyban? Főleg most, maikor a fele emberünk, és a mágiához értő külsőseink is kissé elfoglaltak, miután felgyújtottak valami magtárat az egyik külső kerületen, meg kiraboltak egy szentélyt...
A félvezér még mondott volna valamit, amikor újabb léptek szapora kopogás hangzott fel.
- Eidrick félvezér?
- Igen?
- Az elfnek látogatója jött.

A saltusi ellépett az ajtótól, így Feladir már csak a hangját hallhatta.
- Most? Még nem küldtétek el a jelentést a konzulátusra, nem?
- Nem, természetesen nem, uram.
- Akkor még is ki?

Az újonan érkezett suttogva pár szót váltott a felettesével. A félvezér felmorrant.
- Értem... úgy fest befolyásos barátai vannak. Engedjétek le.
Hallatszott, ahogy a másik összecsapja a sarkait tisztelgés közben, majd elsiet. A saltusi visszatért az ajtóhoz. Arca furcsán kifürkészhetetlen volt.
- Látogatód érkezik, Feladir Geraethul, a huszonharmadik lovasszázad hadnagya.
Ezzel betolta a reteszt és távozott.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue195/195A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 8:03 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Nem értette meg a veszélyt. Csalódottan léptem hátrébb. Ha kiengednek potenciálisan laestat lehet belőlem, csak azzal különbséggel, hogy engem nem fognak észrevenni. Az árnymágia sok mindenre jó, a rejtőzködés csak egy volt a sok rendelkezésre álló eszközből. Tehát egész hátralevő életemet ebben a kékacél kalitkában kell letöltenem. Nagyszerű. Észre sem vettem, hogy Eldrick ellép a cellaajtótól. A beszűrődő hangok nem nagyon zavartak, valamit zagyváltak arról, hogy még nem küldték el a jelentést a nagykövetségre. Nagy dolog, engem jobban aggasztott, hogy mindenki más biztonsága érdekében mágiától megfosztva egy hüvelyki területen kell lehúznom a következő száz évet. Már ha nem őrülök meg addig.
Merengésemből Eldrick gúnyos megjegyzése (gúnyos volt? Egek, már kezdődik!) rántott vissza a valóság talajára. Látogatóm akadt? Nem voltak barátaim, mindenki meghalt a háborúkban. És ha lettek is volna, nem hiszem, hogy három óra alatt bárki is meghallotta volna, hogy egy cellábban üldögélek. Főleg, hogy a saltusiak nem szokták nagy dobra verni a dolgot.
Tehát, aki meg akar látogatni, annak nagyon jók a kapcsolatai. Vagyis segíthet kijutni innen.
Úgyhogy reménykedve vártam, hogy mi fog kisülni ebből.
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 8:36 pm

Feladir- majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Két perc telt el, majd egy őr elhúzta a rácsos ablakot, és vetett egy hosszú, gyanakvó pillantás Feladirra, majd biccentett és udvariasan félreállt. Hallatszott, hogy egészen a folyosó végéig megy. Különös eljárás, de ha nem is hallhatta a következő beszélgetést, látni mindent láthatott.
Aztán egy mély, barátságos hang zendült fel.
- Igen sietve távozott az este, elf uram. Pedig még szerettem volna beszélgetni kegyelmeddel.
Az ajtó előtt álló férfi ugyan az volt, mint aki este szóval tartotta Feladirt, de most határozottan máshogy festett. Barna haját rövid varkocska kötötte hátul, sötét, elegáns ruháin a legkritikusabb laer szabó sem talált volna kivetnivalót. Kemény vonású arcára furcsán zord árnyékokat festett a lenti, gyér világítás. Mosolygott, úgy mint ahogy egy apa néz a fiára, ha leesett a gyümölcsfáról, miközben meggyet igyekezett lopni.
- Tudja, nem mindennapi eset, hogy egy, a maga képességeivel megálldott úriember ilyen kínos esetbe keveredik.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue195/195A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyVas. Aug. 21, 2016 8:53 pm

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Meglepődve húztam fel a szemöldökömet. Itt állt a cellám ajtaja előtt ugyanaz a rosszul öltözött ember, aki a múltamról faggatózott egy pár órával ezelőtt. Csakhogy már egyáltalán nem volt rosszul öltözött. Sőt, kifejezetten elegáns volt, még elf mércével is. Próbáltam kivenni arcából, hogy mit akarhat, de túlságosan gyér volt a világítás ahhoz, hogy sikerüljön. Hangjában nem volt semmi fenyegető, úgyhogy felkeltem az ágyról és a reteszhez léptem. Ügyeltem rá, hogy ne legyek kartávolságon belül.
- Megmondtam a Sellőben is, és megmondom itt is, hogy nem akarok a múltról beszélni. Úgyhogy kérlek a jelenre fókuszálj!
Nem válaszolt rögtön. Atyáskodó tekintetét a gyér fénynél is észrevettem.
- Ez látod egy igaz állítás. De feltételezem tudod, hogy ki vagyok, és mivel itt vagy azt is tudnod kell, hogy nem gyilkoltam meg azt a nőt. Tehát két kérdésem van: te ki vagy és mit akarsz tőlem?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyHétf. Aug. 22, 2016 9:04 am

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz..

A férfinak egy arcizma sem rezdült, csupán szórakozottan végigsimított hátrafésült haján- látszott a mutatóujját díszítő nehéz, arany pecsétgyűrű. Nem mindennapi darab volt, de nem látszott eléggé, hogy ki lehessen venni a vésetet.
- A jelen ügyei mindig a múltban  gyökereznek, Felirad uram. Ezt még maga sem tagadhatja.
Egy kicsit hallgatott, tekintetébe különös, szinte kárörvendő fény költözött.
- Igen, pontosan tudom ki mit követett el és mit nem. A nevem pedig, ha már ennyire fontos, Vincent Glyn.
A férfi elmosolyodott és vállával odakint nekidőlt az ajtófélfának.
- És, hogy mit akarok uraságodtól? Én voltaképpen semmit. Legfeljebb felajánlhatom a saját és megbízóm segítségét, hogy kikeveredhessen ebből a feledtébb kellemetlen ügyből és ne töltse az elkövetkező pár évtizedet egy kékvas bányában. Lehet, hogy nekem hiányosak az imereteim az elfekről, de úgy tudom, abba eléggé bele szoktak őrülni...
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue195/195A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyHétf. Aug. 22, 2016 10:58 am

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Egy arasznyival hátrébb léptem, hogy arcomat elfedje a cella sötétje. Nem tudtam, hogy mit akarhat az illető, és nem akartam, hogy lássa zavarodottságomat. Vincent Glyn... Nem voltam benne biztos, hogy hallottam-e valaha ezt a nevet. De volt valami ismerős csengése... Lehet, hogy csak összekeverem valakivel. Nem is a neve volt fontos, a szándékai már inkább. Ő nem akar semmit, de a megbízói kihoznának innen. És kik a megbízói? És hogy szereztek ilyen gyorsan tudomást arról, hogy itt vagyok? Nem áll össze sehogy.
Hacsak...
- Nem mondok nemet, - kezdtem óvatosan - de amíg nem tudom biztosan, hogy nem a megbízóid azok, akik idejuttattak, nem is mondhatok nyugodt szívvel igent. Vagyis meg kell kérdeznem: kik küldtek, és mit akarnak tőlem?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyHétf. Aug. 22, 2016 11:24 am

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

- Megbízóm. - javította ki kedélyesen Vincet az elfet, úgy látszott rendkívül jól szórakozik annak zavarán. Tekintete, bár Feladir visszavonult a szoba sötétebb részébe, továbbra is tévedhetetlenül fúródott beszélgetőpartnere szemébe.
- Bármi is legyen a helyzet a jelenlegi balszerencsés állapotával... -kocogtatta meg a kékacél rácsokat a férfi. - Nem nagyon van olyan helyzetben, hogy elutasítsa a segítségünket. Nem győzöm eléggé hangsúlyozni: vagy mi, vagy a bánya. És ha előkerül mér pár tanúvallomás, a saltusiak lehet, hogy nem csak húsz, de ötven évre is bezáratják egy levegőtlen, sötét tárnába.
Hátrébb lépett és karba fonta a kezeit.
- Ez a maga választása Feladir. Ha úgy dönt, hajlandó a lekötelezettünké válni, máris elintézem, hogy kiengedjék. Ha nem...- vállat vont. - ellesz még egy darabig ebben a koszos gyufásskatulyában és maga lesz az első elf aki megtanul folyékonyan beszélni csótányul.
Vissza az elejére Go down
Feladir
Játékos
Feladir



Adatlap
Rang: Elf Kalandor
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue195/195A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (195/195)
Játékmód: Vad

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyHétf. Aug. 22, 2016 11:32 am

Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...


Mélyet sóhajtottam. Az alapján, amit állított csak azt a hitemet erősítette meg, hogy ők voltak azok, akik felültettek. De, mint ahogy arra Vincent is rámutatott, ők voltak az egyetlen esélyem arra, hogy tisztázzam magam. Esetleg Eldrick félvezér, de sajnos még ő sem szegülhet szembe Gemorickkal. Nagy kár.
Kihúztam magam és magabiztos arccal léptem vissza a fénynek aligha nevezhető gyér világítás hatósugarába.
- Majdnem biztos vagyok benne, hogy ennek rossz vége lesz... Mit kell tennem?
Vissza az elejére Go down
Gemorick
Admin
Gemorick



Adatlap
Rang: Saltusi Lovagrend nagymestere
Mana:
A vizsgálati fogda Left_bar_bleue1200/800A vizsgálati fogda Empty_bar_bleue  (1200/800)
Játékmód: Ádáz

A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda EmptyHétf. Aug. 22, 2016 11:42 am

Feladir- Majdnem biztos, hogy rossz vége lesz...

Vincet elmosolyodott. Ez már nem egy atya elnéző tekintete volt, hanem egy elégedett farkasé, aki végre belemélyesztheti a fogát a csordától leszakadt kappariba.
- Semmit, egyenlőre. Mindjárt megyek és elintézzem, hogy elengedjék. Tranavalos félvezér bizonyára még örülni is fog, ha írásba adom, hogy velem vacsorázott este aztán láttam, ahogy leüti önt egy gyanús alak a sikátorban. Más kérdés, hogy én magam segítségért siettem és ezért nem maradtam a helyszínen.
Glyn megropogtatta az ujjait és indulni készült, de egy lépés után megtorpant. Szárazon felkuncogott, hátrafordult. Tekintete vágott, mint a frissen élezett kardpenge.
- Igaz is! Ma éjjel legyen a Portálok Lugasánál, a kilencedik harangszóra. A Kadmet és Seguth kert határán. Ha netán megfordulna a fejében, hogy kihagyja ezt a kis kirándulást, biztosíthatom, hogy nagyon, de nagyon kellemetlen élményben lesz része. Viszlát, Feladir.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A vizsgálati fogda Empty
TémanyitásTárgy: Re: A vizsgálati fogda   A vizsgálati fogda Empty

Vissza az elejére Go down
 
A vizsgálati fogda
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Domhan :: Világok :: Domhan :: Központ :: Saltusi Torony-
Ugrás: